Prieteni Pescari

Prut

Vineri 17 August 2018, 15:41:40 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 94   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Prut  (Citit de 778174 ori)
0 Utilizatori și 3 Vizitatori pe acest subiect.
aZu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #720 : Miercuri 27 Iunie 2007, 16:19:33 »

Sigur, am mai facut putina miscare la taiat pripoane si aruncatul birnacelor Smiley
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #721 : Joi 28 Iunie 2007, 15:15:58 »

in viitorul apropiat Prutul la Stanca aval va avea un debit de 65 mc/sec.adica vor mai inchide robinetul putin la baraj ,cam la jumatate din cit era pina acum Rinjet.banuiesc ca multi vor fi fericiti Risete
« Ultima modificare: Joi 28 Iunie 2007, 18:35:04 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
sebi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #722 : Joi 28 Iunie 2007, 18:11:20 »

in viitorul apropiat Prutul la Stanca aval va avea un debit de 65 cmc/sec.adica vor mai inchide robinetul putin la baraj ,cam la jumatate din cit era pina acum Rinjet.banuiesc ca multi vor fi fericiti Risete

cu 65 cmc/sec curge la mine la Cotnari vinul din cisterna Risete
Memorat

prieten pescar
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #723 : Joi 28 Iunie 2007, 18:35:56 »

ei na ca am corectat!multumit? Tac  si mai usor cu alcoolul pe caldurile astea ca nu de alta dar....nu cadreaza Trist
« Ultima modificare: Joi 28 Iunie 2007, 22:52:03 de către jonah » Memorat

Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #724 : Sâmbătă 30 Iunie 2007, 17:52:58 »

in viitorul apropiat Prutul la Stanca aval va avea un debit de 65 mc/sec.adica vor mai inchide robinetul putin la baraj ,cam la jumatate din cit era pina acum Rinjet.banuiesc ca multi vor fi fericiti Risete

Confirm, am 30 de minute de cand am venit de la Prut, e scazut cu 70 cm fata de ieri si cat am stat eu in 3 ore a mai scazut cu vreo 5 cm. La avat a mers doar dimineata, dupa-amiaza slab. Is curios daca o sa mearga crapul dupa ce se stabilizeaza.
Memorat
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #725 : Sâmbătă 30 Iunie 2007, 21:06:57 »

ieri in timpul zilei..a scazut cam cu 20 cm..

Doamne ajuta sa mearga si crapu ca sunt satul de fusari.. Rinjet
Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #726 : Duminică 01 Iulie 2007, 00:13:58 »

nu poti lua crapi daca dai dupa fusari,nu pot sa cred ca fusarii au intrat pe cub de mamaliga.
Memorat
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #727 : Duminică 01 Iulie 2007, 21:04:59 »

Am dat si azi o tura pe Prut, scade in continuu, e cu 1,5 m mai jos decat saptamana trecuta, chiar cat am stat azi a scazut cu vreo 15 cm cat am stat acolo insa e la fel de tulbure cum il stiti. Pestele e anemic tot si rapitorul si crapul (de la sine inteles in conditiile astea).
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #728 : Duminică 01 Iulie 2007, 23:14:58 »

la care prut ai fost de ai vazut toate astea ca eu am vazut cu totul altceva ?.miscare pe apa si pasnici si rapitori ca niciodata .as fi multumit sa aflu zona ca sa pot trage concluzii
Memorat
Lupu Daniel
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #729 : Luni 02 Iulie 2007, 10:39:56 »

la care prut ai fost de ai vazut toate astea ca eu am vazut cu totul altceva ?.miscare pe apa si pasnici si rapitori ca niciodata .as fi multumit sa aflu zona ca sa pot trage concluzii
Gelule am fost la confluenta. Desi saptamana trecuta au fost ceva partide bune la avat in zona, duminica am avut doar 2 rateuri dintre care unul major care a starnit indignarea mai mult "cosasilor" din zona. Din ce spui, tu o parte din esec o pun pe seama celor vreo 25 de oameni prezenti de la 5,30 pe balta dintre care vreo 5 "coseau" cu grebla, ba unul dintre ei dupa ce a pierdut toate ancorele s-a bagat in apa cantand de huia toata valea si a recuperat de acolo cu ajutorul celorlalti colegi de pe mal tot "materialul didactic" adunat in decursul a zeci de partide, adica o galeata de ancore, plumbi, lingurite si o movila de fire. La crap, putin mai in aval de confluenta langa malurile consolidate cu pietre, nu a mers deloc la nimeni in zona asa ca trageti voi o concluzie, eu stiu ca atunci cand e in scadere puternica apa nu trebuie sa-ti faci sperante la crap pe Prut.
Am zis demult ca am sa-mi schimb locul ca ma umplu de draci cand ii vad pe greblarii aia care vin si iti dau cu nesimtire crasa peste scule pt ca acolo is "pe locurile lor".
Cine e amator de o partida de vreo 3-4 zile la crap, poate schimbam cateva vorbe si sticle de bere intr-o zi.
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #730 : Luni 02 Iulie 2007, 14:50:53 »

a fost cineva azi sau ieri?? a mai scazut?eu am fost sambata si era mult prea tulbure.cu toate astea am vazut un super atac de avat dar or venit oligofrenii la baie si au inceput sa urle si sa faca circ.erau toti cu ananasul in freza .ma mir ca nu a dat unul coltul. a fost prima oara can un politist de la pf s/a luat de ei si i/a dat afara.
 oricum scadea mult prea brusc dar totusi extrem de tulbure.ma gandesc ca sus e mai limpede.
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #731 : Luni 02 Iulie 2007, 23:56:13 »

Daniel incearca mai la vale ca e mai liniste si o sa ai parte de mai multe atacuri.eu am am fost in seara asta vreo doua (dar la crap)ore si am vazut atacuri de avati seriosi de peste 3kg,partea proasta ca eu urmaresc crapul .restul nu ma prea intereseaza.
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #732 : Marți 03 Iulie 2007, 07:23:15 »

hai Gelu nu te alinta ca nu e cazul! :oadica un avat de 3 kg in cirlig nu te-ar tenta Wink?imi zici tu mie ca nu mai arunci si tu cite o oscilanta sau o rotativa? ;)stii cum era in copilarie:jura pe verde ca nu e asa Risete Risete
Memorat

geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #733 : Marți 03 Iulie 2007, 19:54:31 »

poate as arunca dar nu-mi permit decit vreo trei ore de pescuit si totusi prefer crapul deocamdata .dar nu se stie ,ca mai am un pic si voi fi mai liber si apoi vai de el.
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #734 : Miercuri 04 Iulie 2007, 10:06:01 »

azi dimineata: prutul stabilizat cumva...(aproximativ  nivelul de duminica) incepe sa se limpezeasca
 activi:cleanul si stiuca
Memorat
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #735 : Miercuri 04 Iulie 2007, 10:12:58 »

Am iesit azi dimineata!
In zona in care am fost activi avat, stiuca, clean.
Prinsi avatei, cleni si stiuca (un amic).
Ratat, avat mare (4-5 kg).
Nivel stabilizat al apei, spre limpezire.
Memorat

CiprianP
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #736 : Luni 09 Iulie 2007, 22:05:44 »

am renuntat la treaba pe seara .si mi-am permis vreo doua ore pe prut .pe linga relacsarea de care am avut parte am prins si citiva crapusori la kg dar am avut  si  o ruptura violenta fapt care mi s-a mai intimplat recent .concluzia ;trebuie sa mai investesc in fir poate aveti vreo aferta.cit am pescuit am vazut si citeva atacuri capitale care m-au convins sa-mi pun si cele necesare pt.un pescuit de spining.asa ca data viitoare sper sa-i vin de hac

Postat pe:: Vineri 06 Iulie 2007, 22:53:39

rezultate pozitive si sambata si duminica ( nada bat-o vina)
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #737 : Marți 10 Iulie 2007, 20:01:12 »

gelu, nadesti si cu altceva decit porumb si mamaliga?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #738 : Marți 10 Iulie 2007, 20:30:26 »

DA
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #739 : Miercuri 11 Iulie 2007, 19:42:32 »

pe apeprut nu e actualizat buletinul de pe 4VII. stiti ceva , vine viitura?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pagini: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 94   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 04 August 2018, 14:11:09
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.