Prieteni Pescari

SA NE POPULAM APELE

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 13:28:12 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: SA NE POPULAM APELE  (Citit de 31093 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #20 : Duminică 03 Aprilie 2011, 09:27:45 »

eram doar ironic la adresa acelui Lungu si a ski jeturilor !  Shocked  laudabila initiativa voastra ! astept scuze

p.s.: va  doresc tuturor succes si sa auzim numai de bine .adio !
« Ultima modificare: Duminică 03 Aprilie 2011, 10:28:23 de către jonah » Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Duminică 03 Aprilie 2011, 11:09:36 »

Meteorica si efemerica trecerea lui costy sv pe aici!
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Duminică 03 Aprilie 2011, 11:53:38 »

mie chiar imi placea ideea lui si chiar ma bucuram ca se face ceva pentru pescuitul sportiv ! chiar ma gandeam sa dau si eu niste bani la un moment dat . Trist  fara a avea absolut nici o pretentie .

Memorat

sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Duminică 03 Aprilie 2011, 12:03:07 »

cred  ca  e  mai   coleric  din  fire  ,
dar cu  asa  un limbaj nu  prea  poti  sa ti  castigi  sustinatori.
intradevar  ideea  era  buna dar  trebuiau parcurse  inainte  niste  etape.
nu  poti pune grau  intr   un  sac cu  gauri.
trebuie mai  intai  sa  l peticesti  ptr  a  fi  sigur  ca  graul  ramane  in sac ,altfel risipesti niste grau inutil.
  asa  e si cu  Lipoveniul.
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #24 : Duminică 03 Aprilie 2011, 12:35:19 »

.... ma gandeam sa dau si eu niste bani ...
Nu cred ca-i prea tarziu.  Wink

Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Duminică 03 Aprilie 2011, 12:39:08 »

am inteles ca e mai coleric din fire da sa te legi asa fara motiv de om ..... ! Trist si celalalt sv tot numai cu bataia ameninta pe aici deci e clar ca e cam multa violenta nejustificata .noroc ca sunt eu un tip calm(baietii pot sa confirme)  Cool

p.s.: cand jucam rugby ,prin tinerete, imi aduc aminte ca cei de la csm suceava nu aveau altceva in cap decat bataie pe teren  Risete.
Memorat

cozminbell
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Duminică 03 Aprilie 2011, 19:54:07 »

Salut.As vrea sa imi recomandati niste iazuri in jurul sucevei sau in judet unde as putea sa merg sa ma relaxez la o partida de pescuit.Sunt nou in aceasta "meserie" Fir intins si ii intreb pe cei vechi poate ma bucur intr-un weekend departe de aglomeratie,galagie si mult praf Suparat.multumesc
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Duminică 03 Aprilie 2011, 20:41:21 »

depinde   ce  vrei  sa  pescuiesti........
poti  merge  la Forasti,  la Mitocas, Brehuiesti sau la Bosanci la  Nistor,
acuma  nu stiu care  mai  sunt conditiile pe   iazuri  anul  acesta .
in  Suceava   oferta  in  iazuri  e  saraca  oricum.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Duminică 03 Aprilie 2011, 21:33:06 »

Sollo, ai omis superiazurile ajvps-ului: Hagicadar, Banesti, Fetesti Risete , mai este iazul de la Ipotesti sat si Ipotesti camp(in amonte de Nistor), iazul de la Vladeni,Calinesti,Catamarasti(Cucorani)(bt), etc, iazuri ar fi numai ca au un singur defect: N-AU PESTE, DAR AU PRET! Rinjet
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #29 : Duminică 03 Aprilie 2011, 22:38:41 »

Hagicadar este secat,Banesti este particular din cate stiu la fel Ipotesti sat  Ipotesti camp si Cucorani, la Fetesti si Calinesti vorbesti de baltile alea din padure?
Memorat
krapcarasu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Duminică 03 Aprilie 2011, 22:58:18 »

toate care ati spus sunt niste porcarii de iazuri, iar sambata si duminica nu vad sa scapi de aglomeratie in jurul sucevei, mai ales daca e insorit, asa de o relaxare ar merge la ipotesti in sat , daca prinzi loc
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Duminică 03 Aprilie 2011, 23:00:08 »

Nu cred a sunteti pe subiect.....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #32 : Luni 04 Aprilie 2011, 09:44:47 »

Stiu ca se strangeau pe malul Lipoveniului multi pescari...sunt siguri ca majoritatea ar fi de acord sa dea cate 10 lei/pers pentru populare...zic eu ca e o metoda mult mai buna, nu certuri si injuraturi pe forum...ganditi-va ca sunt multi pescari care nu intra pe netr, nu stiu de colecta, dar ar pune ceva bani...
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
krapcarasu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Luni 04 Aprilie 2011, 11:41:42 »

as da si 100 dar pt a angaja un taietor de setci
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Vineri 08 Aprilie 2011, 11:31:27 »

am si eu o idee . daca este posibil de pus in practica. nu se poate incerca strangere de fonduri pentru populari prin intermediul magazinelor care vand articole de pescuit? pe net nu intra toata lumea . daca un pescar intra si isi cumpara una alta iar vanzatorul ii propune sa doneze si el ceva pt popularea lipoveniului sau al altei ape nu cred ca refuza nimeni sa contribuie cu cativa leutzi. si putin de aici , putin de acolo cred ca s-ar putea strange fonduri frumusele. Fir intins Fir intins Fir intins
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #35 : Vineri 08 Aprilie 2011, 18:44:48 »

Salut!

Nu ar trebuii sa faca acest lucru asociatiile la care fiecare cotizeaza? Intreb, asa mi s-ar parea mai logic.

Bun, eu daca as avea $ as dona, cu bucurie, insa.. cum nu am un "venit" stabil, fiind elev, in stadiul terminal, pescuitul "inghitind" deja putinele fonduri disponibile, ma intreb.. oare nu s-ar putea ajuta apele si sub alt aspect ? In fine, ar fi multe de zis, dar.. tema e "Populare".

Astazi, de exemplu, eram la un magazin de pescuit, niste.. "oameni" discutau despre pescuit, se laudau cum au prins nush' ce, nush' cand, in prohibitie si nu numai, ce mi-a atras atentia a fost incultura si prostia crasa de care dadeau dovada atunci cand sustineau, sus si tare, ca au "dus" acasa tot ce au prins, ba au si "impartit" pe la vechini, fara discriminare, clean, caras, chiar si vaduvita, ba se mai si mirau ca nu stiu de ce a disparut caracuda, ciudat e mai ales faptul ca.. unul era la "curent" cu legea, legislatia si prohibitia, desigur, vesnicul "am citit pe internet", dar.. doar atata exista pe internet ? Eu cred ca da.. multa vorbarie, nu ca ar deranja, dar.. fara consistenta. De altfel.. cel cu "netu`" zicea.. ca i-ar placea sa prinda vreo 3-4 scobari la jumatate de kg/kg, asa, pentru icre.. ce .. asta as fi putut ignora, din pacate, chiar credeam ca exista si pe "piata" gorjeana oameni cu o oarecare cultura, era singurul magazin care imi daduse o impresie bunicica, dar se pare ca m-am inselat, pacat..

Imi cer scuze pentru off-topic, spor la treaba, toate cele bune si numai bine!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
puiusd
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Sâmbătă 09 Aprilie 2011, 01:32:39 »

DRAGII MEI COLEGI PESCARI

acest proiect a inceput ca idee privata,aparte de asociatie si in special pentru acei pescari care au o situatie materiala deosebita si care nu-i deranjeaza sa dea acesti bani.
am fost sfatuit sa pun idea si pe net poate sa mai vina cineva in afara de cei care ne cunoastem si la care ne-a trecut idea prin cap.
nu este nici bai si nici problema daca unii nu au sau nu vin, cum vad ca se vb pe net.
repet este o idee si un proiect doar pt cei ce stau bine financiar ,si mai ales este o idee privata de a popula lipoveniul cu rapitor pt a avea si noi martalogii unde merge iarna mai aproape la o copca sau si restu pescarilor din suceava carora le place sa pescuiasca la copca.
suntem un grupulet restrans de doritori sa duca la bun sfarsit acest proiect,,daca mai vin si altii si mai bine,daca nu mergem asa inainte.

cam asta a fost idea cand sa deschis acest topic,,nu vb de alte cucuri si avioane.ci doar ceva ce sa vina din partea noastra mai mult ca gest umanitar,,,ori cat s-ar bracona si s-ar fura tot o sa ramana si ceva pt restu..macar 10 % daca ramane in apa eu o sa fiu multumit.

cu tot respectul va satut pe toti cei ce tin un bat in mana pe ori ce apa
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Sâmbătă 09 Aprilie 2011, 08:28:46 »

Am si eu o intrebare : cu ce specii /specie vreti sa populati ? Bibanul probabil nu intra in discutie si atunci ramin salaul si stiuca ! Cred ca ,pentru ambele specii e deja cam tirziu ;problema majora fiind transportul pestilor in siguranta daca distanta este mare !

Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Sâmbătă 09 Aprilie 2011, 20:55:04 »

eu unul nu-s de acord ,,decat daca intai se face un studiu asupra impactului asupra florei si faunei acvatice existente deja in iaz ,,,iar mutarea sa fie facuta cu toate certificatele  sanitar vetrinare iar cei ce-o fac sa-si ia raspunderea!!mutarile facute aiurea de oameni cu bani pot fi si ff bune dar pot fi si dezastruase !!
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Sâmbătă 09 Aprilie 2011, 21:22:52 »

Asa ar trebui sa se faca !
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.275 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 19:54:30
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.