Prieteni Pescari

Salutare, Prieteni Pescari!

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:59:38 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Salutare, Prieteni Pescari!  (Citit de 1264 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
tudor_skip
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

Don't buy Schweppes, get a Mepps!

« : Luni 19 Februarie 2007, 13:29:57 »

Salutare!
Ca sa puteti afla cate ceva despre mine, am sa spun ca pescuiesc de la 4 ani, microbul instalandu-se la mine cu ajutorul unei vergi de sanger cu care pescuiam obleti pe Siret, mai jos de acumularea, pe atunci inca in lucru de la Rogojesti, la Balinesti, de unde erau bunicii mei. De atunci si pana acum au trecut ani, pestii, in loc sa creasca in dimensiuni si numar, au scazut, eu am inceput sa invat si alte stiluri de pescuit, mai ales spinning. Pasiunea pentru pescuit este singura care s-a mentinut constanta si care ma bantuie mai mereu, astfel ca si atunci cand nu pot merge la pescuit mai curat o mulineta, mai leg un inel, mai mesteresc la o rotativa, un vobler...
Mai pot spune ca sunt un pescar aproape exclusiv de apa curgatoare, escapadele pe balti fiind rare, asa ca nu am prea mare experienta pe ape statatoare. De altfel nici nu gasesc aceeasi placere ca pe ape curgatoare.
Nu ma pot lauda cu cine stie ce trofee in "palmares", dar nu in asta imi gasesc placerea de a pescui, ci in pescuit pur si simplu, cu relaxarea de rigoare si frumusetea unei iesiri in natura.
De "Prieteni Pescari" am aflat de pe forumul Rapitori.ro, pe care, chiar daca nu sunt asa de activ la postari, il urmaresc cu aviditate aproape in fiecare zi, pentru a acumula cat mai multe informatii noi/utile.
Memorat

Skip
leba
Vizitator
« Răspunde #1 : Luni 19 Februarie 2007, 15:21:00 »

bine ai venit, Tudor!

Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.033 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 03 Iulie 2017, 05:42:15
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.