Prieteni Pescari

Top 10 Voblere pentru clean

Miercuri 22 Noiembrie 2017, 23:54:49 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Top 10 Voblere pentru clean  (Citit de 34958 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
cornel2you
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Suceava

« : Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 21:27:29 »

As dori parerea voastra despre cele mai bune voblere pentru clean
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #1 : Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 21:30:58 »

pe rau sau pe lac ? adica pe apa lina sau in suvoi unde te ajuta curentul ?
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 21:43:46 »

Daca ar fi pt rau, care ar if top 10 ?
Memorat
adrignat
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 21:53:21 »

eh...curentu ala te ajuta sau nu....
am vazut multe voblere foarte bune de clean pe lac care in curent se dezechilibrau si deveneau inutilizabile....
is 2 lumi diferite si 2 specii de clean diferite. Rinjet
din comert pentru sunt bune ugly duckling,salmo hornet si tiny,strike pro baby pro,yo zuri snap beans,goldy vibro max,river2sea baby crank,rapala countdown,dorado magic,alaska si invader,lovec rapy humpy si sniper etc
« Ultima modificare: Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 22:28:05 de către adrignat » Memorat

WWW.BSCTEAM.RO
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #4 : Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 21:54:37 »

in curent merge bine strike pro , ratlinguri mici , cd-uri , lacuste , alte insecte . nu cred ca ajung la 10 voblere de firma pt ca eu dau mai mult cu home-made  Cafea
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 17 Aprilie 2011, 08:20:18 »

Ok multumesc !
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 17 Aprilie 2011, 08:35:13 »

Mai este un vobler pe care il folosesc multi,dar nu prea mai stiu cum se cheama...prinde aproape orice specie...ECRAN!!!Cu voblerul asta dai clasa,nici nu mai ai ce face cu celalte voblere.Vedea-i-a-si morti pe toti ecranistii si toti braconierii existenti.Daca nu ar fi braconajul,cam toate voblerele ar fi bune,toti pescarii ar fi multumiti si lumea ar fi mai buna.In Bosnia cum se poate frate?Aia sunt rupti in fund,poate mai ceva ca noi,se recupereaza si acum de pe urma razboiului,dar au niste ape cu niste pastravani de ti se face frica.Imi pare rau ca am luat-o pe aratura.Sper sa ma intelegeti.
Memorat
adyy
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 17 Aprilie 2011, 13:44:24 »

ne mai apuca si pe noi foarte des sentimente d-astea . . .
« Ultima modificare: Duminică 17 Aprilie 2011, 15:36:47 de către adyy » Memorat

blog.adyy.org
pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt,Varsi(PR)Italia

« Răspunde #8 : Duminică 17 Aprilie 2011, 15:04:19 »

Iti inteleg supararea chub dar de vina e ''sistemul'' care incurajeaza ''munca''. Daca toata lumea ar avea serviciu si ar muncii macar 8h pe zi 6 zile din 7 iti garantez eu ca nu ar mai avea timp de braconat. Dar asa vorba unui mucalit:sa te fereasca al de sus de omul prost cu mintea odihnita.
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #9 : Duminică 17 Aprilie 2011, 22:08:46 »

daca va deranjeaza ceva ,de ce nu incercati sa schimaba-ti? nu sunteti saturati de atatea vaicareli ?daca voi nu faceti nimic cu siguranta nimeni nu face, asa ca postati pe forum si asteptati ....
Memorat
cornel2you
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 17 Aprilie 2011, 22:21:09 »

Va salut impatimiti ai cleanului si nu numai !

Memorat
Sergiu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #11 : Duminică 17 Aprilie 2011, 22:38:28 »

Daca ar fi pt rau, care ar if top 10 ?

10 Bug Eye Cultiva de la owner.
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #12 : Luni 18 Aprilie 2011, 08:14:17 »

pt mine pe rau SDR de la salmo mi se pare cel mai bun.stim cu totii ca cleanul ''ruginit'' pe fund isi face veacu si la marginea curentului.e greu sa stergi fundul apei cu multe voblere si care ajung s-o faca raman acolo agatate.SDR-urile salmo au barbeta aia lunga care daca intalneste un obstacol ricosaza si redica sasind peste si nu se agata dar nu e lege poti nadi si cu SDR-uri.lucreaza f bine in curent tare si coboara destul de repede chia daca e floting.pt mine e nr 2
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 18 Aprilie 2011, 09:29:33 »

Eu zic ca River2Sea are cele mai tari voblere pentru clean.Are o gramada de ganganii,mare majoritate sunt foarte prinzatoare,dar si pretul e pe masura:)Si voblerele de la Dorado fac treaba buna la clean si sunt si bune ca pret.Smiley
Memorat
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #14 : Luni 18 Aprilie 2011, 22:44:19 »

Salut!

Strike Pro, Salmo, Rapala.. cam atat am incercat, in general.. incearca voblere mici, pe culori naturale.

@Valy.. Salmo SDR cati cm are ? E cumva ala BullHead sau Executor sau Butcher?  (aici.. modelele: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] )

Spor si numai bine!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #15 : Marți 19 Aprilie 2011, 07:38:32 »

e vorba desprehttp://www.totalfishing.ro/vobler-salmo-hornet-h4sdr-gt-p-2278.html
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Marți 19 Aprilie 2011, 08:10:27 »

pt lacurile adanci tiny ,bullhead si hornet de la salmo + meseriasele de la radu bug
 pt rau gandacii de la river2sea si tiny.
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #17 : Marți 19 Aprilie 2011, 08:27:00 »

Pentru pescuit pe adancime, se gasesc voblere Romtravel (Zoli&Costel), mai sunt din alea fara barbeta de la Strike pro, mai sunt Tiny - romanesti. Pe langa maluri merg de minune Cozma si Haznosi. Uitati de Rapale si Salmo si Dorado, care sunt facute pentru apele lor pline de pesti...la noi trebuie voblere cu bataie marunta (radu stie... Wink), care nu sperie pestii...
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
dori
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targul de pe Jiu

« Răspunde #18 : Marți 19 Aprilie 2011, 11:53:09 »

Salut!

@valy123 .. mersi..

Cred ca o sa-mi iau si eu un Bullhead.. cand voi avea bani, imi trebuie ceva care sa mearga pe curent destul de puternic, repede si corect, pe fund.

@Marcel.. eu am prins la salmo, asa nervos cum era, adevarat.. la un 2,5, dar.. am luat. Deocamdata inca sunt in testari cu Salmo, la toamna incolo.. spun si rezultatele, cele concludente. De exemplu.. la un Rapala cu bataie marunta (pentru mine) am prins clean, adevarat.. nu am incercat Romtravel, Cozma, Tiny si Hasznosi, prin urmare nu am ce compara.. A.. era sa uit.. am avut 2 Cozma (RH- capul rosu, corp alb; ceva gen FT - fire tiger) la care s-au "aruncat" vreo 2-3 clenuti, insa.. din cauza evolutie proaste au ramas la stadiul de "aruncare", ca sa "compensez" acest lucru am inlocuit modelul cu unul de la Strike Pro si.. au fost rezultate, chiar mai bune..
    Pe vara incolo, daca am noroc.. o sa ma orientez spre cumparaturi de pe piata autohtona, pana atunci..
    Cand te referi la "bataie marunta".. cat de marunta sa fie?

Spor la treaba si numai bine!
Memorat

Nu putem sa cerem sa fim respectati decit daca  noi dam dovada de respect fata de orice om cu care intram in contact.
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #19 : Marți 19 Aprilie 2011, 13:26:03 »

Salmo stau bine pe curent, in schimb iti smulge lanseta din mana. Ai sa vezi ca, pe lacuri, ca sa aiba rezultatte bune, trebuie trase incet, sa para un peste care inoata lenes. Ca vibratie nu prea ai cu ce compara Tiny si Dady, poate cu o cicada trasa rapid - frecventa mare, amplitudine mica. Cozma nu merg pe curent puternic, se rasucesc, in schimb Zoli merg bine. Culori cat mai naturale, daca apa o permite.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 17 Noiembrie 2017, 06:49:13
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.