Prieteni Pescari

Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap

Miercuri 14 Noiembrie 2018, 08:34:52 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Magic 1 Milotina - Pescuit la Crap  (Citit de 17008 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Adrian Magic Lakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Miercuri 11 Mai 2011, 18:35:46 »

Dragi pescari, deschid acest topic cu scopul de a vă informa de faptul că în 14 mai, Magic Lakes Milotina, deschide bazinul de pescuit la Crap. Bazinul Magic 1 este repopulat recent cu crapi între 6-11kg, iar azi, miercuri 11 mai, a fost populat pentru a doua oară cu încă 2,5 tone de crapi.

După lansarea din 14 mai, o să revenim cu poze, impresii și alte păreri.

De asemenea, mi-ar plăcea ca prin acest topic să discutăm despre cum ne putem îmbunătăți serviciile și să facem din Milotina o locație magică pentru
pescari.

Așteptăm sugestiile voastre.

Milotina este la o oră distanță de București, în județul Călărași, la 15km de Lehliu, în satul Siliștea. Aveți o hartă exactă cu locația noastră:

« Ultima modificare: Joi 12 Mai 2011, 07:20:36 de către Adrian Magic Lakes » Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri 11 Mai 2011, 20:58:52 »

ok!!intai trebuia sa spui unde anume-i Milotina asta!!pt ca nu pare din cate ami amintesc a fi o locatie despre care sa fi invatat la scoala!!(ori oi fi lipsit taman atunci)!!in rest SPOR LA TREABA!!
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

Go fishing or die trying

« Răspunde #2 : Miercuri 11 Mai 2011, 21:02:15 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 11 Mai 2011, 22:15:44 »

=))m-am lamurit!!!
omul pare bine intentionat si respectuos--dar la 25 ani experienta,,ghid,agentie,alea alea--a intrat direct in ce-l doare, uitand sa se prezinte!!!
de aia merg eu la bulgari si turci vara!!!nu ca n-as avea unde bea sau balaci' la noi in tara --insa de 25 ani--e la fel!!!! Suparat Suparat Suparat Suparat
oricum nik,, e de  apreciat ca l-ai ajutat!!poate fiind pentru prima data pe aici a avut emotii!!!!!De aia-i buna o facultate de turism servicii--facuta afara,,pt ca la noi n-ai profesori de la care sa ai ce invata!!!!! Jenat
all the best!!!
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Miercuri 11 Mai 2011, 23:03:36 »

subiect si locatie mediatizata peste tot, reviste ,forumuri , emisuni tv. felicitari.

mi-a placut si de baietii de la salaj un concurs de spinning pe un lac mic, cu stiuci pana la 115cm.
Memorat
Adrian Magic Lakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Joi 12 Mai 2011, 07:19:19 »

ok!!intai trebuia sa spui unde anume-i Milotina asta!!pt ca nu pare din cate ami amintesc a fi o locatie despre care sa fi invatat la scoala!!(ori oi fi lipsit taman atunci)!!in rest SPOR LA TREABA!!

Nu vroiam să vă dau link direct cu proprietățile noastre online, am intrat să fac anunțul, după aceea urma să revin cu detalii complete despre ce avem noi de gând să facem. Vroiam să stârnesc conversația, se pare că am reușit-o. Suntem foarte concentrați acum pe lansarea bălții de crap și de realizarea de abonamente pentru pescari.

Îmi cer scuze dacă s-a părut am făcut "hit & run".

Milotina este la o oră distanță de București, în județul Călărași, la 15km de Lehliu, în satul Siliștea. Am postat și o hartă, am inclus-o și în primul post, la fel și cu localizarea.

De asemenea, cred că și niște poze sunt potrivite:

« Ultima modificare: Joi 12 Mai 2011, 07:25:18 de către Adrian Magic Lakes » Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi 12 Mai 2011, 15:57:25 »

frumoasa prezentare!!!bafta si spor la afacere!!arata bine
si promitator!!
Memorat
Adrian Magic Lakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 13 Mai 2011, 10:06:02 »

frumoasa prezentare!!!bafta si spor la afacere!!arata bine
si promitator!!

Mulțumim frumos Filica. O să arate din ce în ce mai bine și promisiunile vor fi respectate.
Memorat
CipU
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Vineri 13 Mai 2011, 14:02:04 »

Felicitari domnule Adrian.Pacat de distanta mare Trist

Poate apare asa ceva si in zona noastra
Memorat
Adrian Magic Lakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Vineri 13 Mai 2011, 16:02:13 »

Felicitari domnule Adrian.Pacat de distanta mare Trist

Poate apare asa ceva si in zona noastra
Cipu, cu noile oferte pe care noi le pregătim, o să fie foarte avantajos să vii la noi să pescuiești.
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 13 Mai 2011, 19:17:15 »

Faceti o oferta si pentru pescarii de rapitori !!!! Eu personal mi-as dori sa vin pe Milotina la un shalau  Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #11 : Vineri 13 Mai 2011, 19:50:39 »

la un salau , o stiukana as merge si eu cu placere  Smiley mi-ar place si crapul dar sa fie prins la jig  Rinjet
Memorat
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Sâmbătă 14 Mai 2011, 15:41:43 »

Bravo D-le Adrian!

O initiativa laudabila si eforturi de apreciat. Ma bucura faptul ca sunt din ce in ce mai multe balti de C&R in Romania!!!! Acesta este viitorul! Sper sa sa trezeasca si pescarii romani la realitate!
Sincer, ma cam roade invidia fata de colegi din sud, unde sunt foarte multe balti bune.
Sper ca si in Moldova sa apuc astfel de balti, fiindca in afara de 1-2 exemple, nu exista asa ceva!!
Pescarii de rapitor din Iasi ar aprecia enorm o astfel de balta, insa din pacate la noi nu exista asa ceva, fiindca nu exista bunavointa si interes din partea administratorilor de balti!!
Mult succes si cum spunea si Jonah, asteptam ofertele!!! Wink
Memorat

CiprianP
Adrian Magic Lakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Luni 16 Mai 2011, 10:58:17 »

Bravo D-le Adrian!

O initiativa laudabila si eforturi de apreciat. Ma bucura faptul ca sunt din ce in ce mai multe balti de C&R in Romania!!!! Acesta este viitorul! Sper sa sa trezeasca si pescarii romani la realitate!
Sincer, ma cam roade invidia fata de colegi din sud, unde sunt foarte multe balti bune.
Sper ca si in Moldova sa apuc astfel de balti, fiindca in afara de 1-2 exemple, nu exista asa ceva!!
Pescarii de rapitor din Iasi ar aprecia enorm o astfel de balta, insa din pacate la noi nu exista asa ceva, fiindca nu exista bunavointa si interes din partea administratorilor de balti!!
Mult succes si cum spunea si Jonah, asteptam ofertele!!! Wink

Ofertele o să tot vină, până atunci avem altceva:

Câteva păreri ale celor care au fost în weekend acum pe Milotina:

Duminica am fost la Magic Lakes cu un prieten. Locul absolut superb, curat, amenajat frumos. Oamenii super de treaba, au venit sa ne intrebe daca e totul ok de fiecare data cand treceau prin preajma, corecti..au verificat juvelnicul sa vada daca am respectat regulamentul ceea ce am si apreciat. S-au notat capturile pentru un studiu de fezabilitate probabil.
Nu ne-am ingramadit, fiecare are cam 25 de m stand propriu unde iti organizezi tabara unde ai si cosuri de gunoi, WC-uri ecologice.
Nu va spun la ce am dat ca e secretul meu, dar capturi:
2 crapi oglinda la 4 kg bucata, o sa postez si fotografiile
2 carasi la 1,5 kg fiecare
in jur de 20 de bucati carasi intre 500-700 gr
caras sub 500 grame la fiecare 10 min si am stat exact 10 ore pe balta. Cred in ca in jur de 20 de kg de caras am prins si eliberat.

Felicitari pentru prima balta din Romania amenajata in mod corespunzator, cu bun simt, unde nu sunt permise manelele, gratarele pe sol, mizeria aruncata aiurea.

24 dr ore de pescuit minunate.Am plecat dp balta ostenit:)).Felicitari!!! Toata gasca s-a simtit extraordinar.Ne vedem week-end ul viitor.
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Luni 16 Mai 2011, 11:09:59 »

Multumim anticipat domnule Adrian ! Respect !! Rinjet
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Adrian Magic Lakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 17 Mai 2011, 13:16:56 »

Multumim anticipat domnule Adrian ! Respect !! Rinjet

Cu respect de asemenea, dacă aveți întrebări, postați-le cu încredere, încerc să vă răspund cât mai repede, numai că mă împart între mai multe forumuri.

Aștept sugestii, păreri, reclamații sper să nu fie cazul.
Memorat
MagicLakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Miercuri 22 Iunie 2011, 20:38:43 »

Revenim cu câteva noutăți de pe Magic Lakes. După ce s-au făcut repopulările, de care vorbeam în detaliu într-un post de mai jos, am introdus oferta specială de 50% reducere la prima partidă de pescuit pe Magic 1 (adică 50 de lei pe 12 ore sau 75 de lei pentru 24 de ore). În caz că ne citește vreo persoană care nu ne-a vizitat încă, oferta este valabilă până în 30 iunie, mai sunt câteva zile în care vă puteți face rezervare (numărul la care trebuie sunat este 0736 333 366). Nu mai ezitați căci nu veți regreta!
În cazul în care aveți reticențe referitoare la cantitatea de pește aflată încă în lacuri, calculele noastre se prezintă astfel: în aprilie s-au băgat 3,5 tone de pește iar conform fișelor de reținere au fost reținuți 50% dintre exemplarele de până în 4 kg.

În paralel cu această ofertă specială, am lansat și abonamentele la crapi și răpitori. Mai multe detalii referitoare la prețuri, beneficii și modalitatea de înregistrare pentru un abonament găsiți pe aceste pagini:

Totodată, pentru a îmbunătăți condițiile am instalat câteva pontoane la o distanță de 25 de metri unul de celălalt. Toate sunt dotate cu suporturi pentru lansete. În continuare atașăm câteva imagini cu pontoanele și capturile de săptămâna trecută.

Memorat
MagicLakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Vineri 08 Iulie 2011, 16:39:30 »

Revenim cu cateva noutati: azi se face o repopulare cu crap de 2,5 - 4,5 kg in Magic 1 pentru a sustine noua promotie pe care o avem, si anume "3 la 200". Mai exact, pentru 3 partide de pescuit pe Magic 1 (la crap) pentru 12 ore, platiti 200 de lei. Astfel, pretul pentru o partida este de 66 de lei.

Ce parere aveti?
Memorat
MagicLakes
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Luni 11 Iulie 2011, 11:35:14 »

Va atasez si cateva poze de la popularea cu crap din 8 iulie.

Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #19 : Luni 11 Iulie 2011, 20:06:29 »

offf , iarasi crap?  Trist stiuci , do'mle , stiuci
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 17 Octombrie 2018, 06:49:36
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.