Prieteni Pescari

Fara plata

Vineri 27 Aprilie 2018, 08:03:13 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Fara plata  (Citit de 4306 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
allyas
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Sâmbătă 14 Mai 2011, 22:24:08 »

Salutare tuturor! In primul rand, avand in vedere faptul ca sunt nou pe forum, as vrea sa imi scuzati eventualele greseli si daca veti considera ca acest subiect trebuie inchis de ce sa nu o faceti! In al doile rand sunt un pescar cu resurse financiare destul de restranse. Se apropie vara si ocupatia principala o buna perioada de timp pentru mine va fi pescuitul si nu pot sa imi permit la fiecare partida sa cheltui in jur de 150 lei, de aceea v-as ruga sa enumerati cateva balti de pescuit din judetul iasi care nu se plateste si daca sunt rezultate. Va multumesc anticipat!
Memorat

Pescuitul nu este o arta dar pescarii sunt niste artisti.
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Luni 16 Mai 2011, 06:47:16 »

Pe Bahlui Smiley
Memorat
allyas
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 16 Mai 2011, 22:33:15 »

Am fost duminica pe bahlui, apa un pic tulbure. Am stat de la 16.00 la 19.00 si.....nu am prins nimic....nu a mers deloc nici la rame nici la vermusti si nici la mamaliga, am dat numai pe fundul apei, mai erau langa mine inca 2 pescari, unul dintre ei a tras un biban atat, in rest.....nimic, nimic si vremea a fost destul de frumoasa. Am vazut pe nicolina erau foarte multi tot malul de langa podul de la mircea era plin.
Memorat

anicu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Marți 17 Mai 2011, 11:36:41 »

Prohibitia pe apele colinare si de ses este instituita pe absolut toate apele cat de mici ar fi acestea. A vorbi despre pescuit ,,sportiv'' in aceasta perioada pe ape publice denota ignoranta sau rea credinta ,ori nu am inteles eu bine si este vorba doar de ,,purtatori de undita'' care merg la ,,prins peste''.
Memorat
allyas
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Marți 17 Mai 2011, 11:51:14 »

Acesti "purtatori de undita" care merg la "prins peste" sunt cei care iau pestele acasa cat de mic a fi el si presupun ca il mananca si nu cred ca au auzit vreodata de c&r. A pescui de placere e una a pescui de foame e alta.
Memorat

ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Marți 17 Mai 2011, 12:58:04 »

Total eronat.
A conduce o masina fara permis , doar din placerea de a conduce, fara a avea neaparat o treaba de rezolvat, e legal ?
Memorat
anicu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Marți 17 Mai 2011, 20:51:41 »

....pescuitul sportiv nu este  un scop in sine, reprezentand doar motivatia de a te bucura in egala masura de intalnirea cu natura si emotia produsa de muscatura pestelui cu drilul care urmeaza. Satisfactia de a consuma peste prins in undita trebuie sa se incadreze in limitele bunului simt in ceea ce priveste dimensiunile minime admise si cantitatile acestora(a se citi cu atentie legislatia).Prohibitia este o masura in interesul pescarilor sportivi, altminteri am fi doar ''prinzatori de peste''.Ramane ca pescarii incepatori (si nu numai) sa hotarasca din ce categorie doresc sa faca parte. In aceasta perioada se poate merge pe apele private pentru ca acolo este problema propietarilor in a stabili masuri de protectie a pestelui.
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.041 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 24 Aprilie 2018, 13:56:42
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.