Prieteni Pescari

Lacuri FALTICENI

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 11:47:04 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Lacuri FALTICENI  (Citit de 29624 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Luni 30 Mai 2011, 14:10:04 »

Va vine sa credeti ...sau nu s-a deschis pescuitul pe toate acumularile din Falticeni dupa cum urmeaza:
Pocoleni(aia de se vede pe partea stanga cum mergi la SV) 100 Lei 4 kg crap 4 caras Rinjet
Nada Forilor (e pe dreapta,intrarea se face pe langa autogara)aceleasi conditii
Chimie e ultima renumita prin gropane si salai ,ai nostrii stiu despre ce e vorba :)aceleasi conditii....nu am informatii despre rapitor Rinjet
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #1 : Luni 30 Mai 2011, 14:19:21 »

Moca.... sugubat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 30 Mai 2011, 21:59:32 »

e destul de piparat pretul
 sa mai astepte
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #3 : Joi 02 Iunie 2011, 11:52:42 »

Am fost  ieri  la Pocoleni la insistentele unui partener aflat in trecere prin zona,am stat de pe la  8 am pana pe la pranz cand am reusit sa-l iau de pe apa(mie nu imi place pescuitul la greutate).
 Am avut vreo 4 bete ,bune de altfel,momeala mamaliga si vreo 10 rame (e un junior pe acolo care mai culege rame contra cost,i-am dat 5 lei ).Eu n-am luat nimic din simplul motiv ca l-am lasat pe amic sa aiba grija el de toate.
 A luat un crap frumos(avea sigur 3 kg) si inca 5 sau 6 sariti de kil,toti la mamaliga,am retinut doi pe care i am facut prajeala.Nu era nici o problema daca ii luam pe toti.
 E bine sa ai o umbrela mare  sub care s stai,soarele dogoreste la amiaza.Va puteti distra binisor
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 10 Iunie 2011, 20:17:01 »

Nu aveau bube pe ei , ca a fost ieri Doru B. si mi-a zis ca-s plini de paraziti si sunt scarbosi numai cand ii vezi?
Am inteles ca astia nu mai au ce da mancare la pesti si de-asta au lasat la pescuit, sa faca rost de bani Risete
Memorat
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #5 : Sâmbătă 11 Iunie 2011, 20:01:55 »

sa il faca in sistem C&R si un pret nu asa de "piparat" si ii ramane si pestele si are si banuti de furaj....cred ca ar avea mai multi bani incasati. +plus ca il furajeaza si mai multi pescari.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Sâmbătă 11 Iunie 2011, 20:27:15 »

Corect, dar fosilele ce conduc aceste ferme nu gandesc asa! Smiley
Memorat
krapcarasu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #7 : Sâmbătă 18 Iunie 2011, 17:24:31 »

pescarii c&r nu au ce cauta la iazul unde are sediu Piscicola,cel putin in weekend, mizerie mare, oameni la baie, antrenamente la caiac-canoe, 100 lei 12ore si nu este peste mare , taxa e pt aia care decimeaza ciortanica la 300-400 g
Memorat
etapmoto
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 19 Iunie 2011, 12:57:04 »

a mai fost cineva la falticeni zilele acestea?
 cum am vazut pareri diferite, doresc sa mai aflu si alte opinii va rog.
 eu am fost la debarcader acum doi ani cu  un bon dat de director, in luna octombrie si am luat doar un amur de 5kg, pina la ora 16 cind au venit fetele cu caiacul si mi-au luat toate firele pe vasle. am taiat si am plecat acasa.
Memorat
77spin
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 19 Iunie 2011, 13:24:12 »

da si am avut o DEZAMAGIRE !
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Sâmbătă 25 Iunie 2011, 21:20:39 »

trebuia sa aplici C&R .......la FETE!
Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Duminică 26 Iunie 2011, 16:04:09 »

salut baieti!!!m-ar interesa daca poate careva sa-mi prezinte cam cum merge treaba pe lacurile de acasa din jurul Sucevei--Bosanci nistor si filiala ,,Forasti,Ipotesti,Moara,Climauti,Daca stiti ceva de Berchisesti,iazuri din zona siret, radauti,,,,,,macar prim pm!!vin acasa si as vrea sa stiu caM care-i treaba!!stiu ca nu dezvaluiti usor insa puteti sa dati pm in con in care eu sunt 100%C@R!Nu iau pestele acasa si stau in tara doar 3 sapt din care una la mare!!!Multumesc!!
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Duminică 26 Iunie 2011, 16:34:12 »

la  Moara trebuie  mers  in  cursul  saptamanii  daca  vrei  sa  prinzi  ceva ,  sambata   il  hraneste  puternic cu  porumb  si drojdie,
la  Brehuiesti se  mai  prinde  crap si   cteno intre  5 kg  si 8  kg  dar raritati ,nadit   bine  si  asteptat.poate  ai  sanse  sa  prinzi  ceva.
Forasti   e  varza anul acesta .
la  ipotesti la  Crinul se  mai  prinde cate  ceva  dar destul  de  rar.mult  crap  intre 300 gr si 800 gr.
il  hraneste   cu  borhot   de  la  fabrica  de  bere.daca  esti  la  pescuit  si el  ii  da  o barca  de   borhot  poti pleca  acasa .
la  Nistor doar  caras .
la  Falticeni  sa  deschis  un  iaz  (Pocoleni) 100 lei   ziua 2 kg   de  crap   si  2  kg  de  caras  ai  dreptul  sa  ei.  Bilan a  fost acolo la  pescuit si a  luat  30  de  crapi  in  6   ore ,
eliberati   toti.
Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 26 Iunie 2011, 23:38:26 »

multumesc!!
 Bere
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #14 : Luni 27 Iunie 2011, 08:49:11 »

La Pocoleni se prinde bine dar nu am auzit pe nimeni sa ia bucati capitale.La debarcader e agitatia cam mare,am vazut frecvent pescari pe malul celalalt,la porcarie,poate e mai bine acolo.La Chimie (urmatorul,in aval) , caras mare cu frecventa buna,crap asa si asa.In schimb duminica cand vremea era rece s-a luat salau binisor.Un doctor localnic a luat o bucata in jur de 3kg ,din spusele dlui ing.Mateiciuc(suntem vecini)
Memorat
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #15 : Luni 27 Iunie 2011, 22:14:52 »

in afara de pret si kile de peste care e regulamentul? numar de bete cu care ai voie , se pescuieste si noaptea ?
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Marți 28 Iunie 2011, 20:21:01 »

un milion e mult pt ceea ce ofera iazurile din jurul Sucevei!!plus ca sunt pescari care prefera  sa plece la peste noaptea astfel incat zorile sa-i prinda cu batu-n apa,,,!!
nu stiu Augustin--Siret care-i scorul si cum sta treaba!!!
insa sa ma duc la chimie sa cobor 1000trepte cu galeti,,rucsace huse --etc sa dau "bulionul ""si sa treaca nea costica cu barca la 7 dimineata si la cam 200m in fata ta sa inceapa sa lopateze borhot---==necastigator!(am patit-o anul trecut )!pe  la Pocoleni,,tare m-as duce!!stiti ceva de Rosia sau de Frumoasa??
Memorat
tudor
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Miercuri 29 Iunie 2011, 21:56:47 »

buna....sunt din zona ,la rosia sau imprejurimi pe somuzul mare nu ai nici o sansa -peste 0.....se poate pescui la iazul din horodniceni-la iuzic-......50 de lei ziua ,se poate pescui si noaptea,peste este sigur in iaz nu a fost pescuit de 3 ani
Memorat
zoitadaniel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #18 : Joi 30 Iunie 2011, 07:22:52 »

buna....sunt din zona ,la rosia sau imprejurimi pe somuzul mare nu ai nici o sansa -peste 0.....se poate pescui la iazul din horodniceni-la iuzic-......50 de lei ziua ,se poate pescui si noaptea,peste este sigur in iaz nu a fost pescuit de 3 ani
nu a fost pescuit, dar nici populat. din motive de litigii
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Joi 30 Iunie 2011, 13:13:06 »

din  ce  i  mi  aduc   eu  aminte   iazurile  de  la  iuzic  au  fost rupte  de  viitura acu  2  ani. si pestele  a plecat  pe  somuz in  iazurile   de la  piscicola .
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Ieri la 20:18:40
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.