Prieteni Pescari

Braconaj pe Moldova

Duminică 23 Iulie 2017, 19:35:22 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Braconaj pe Moldova  (Citit de 3441 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Luni 11 Iulie 2011, 11:33:27 »

Chiar daca e mai mica, Moldova, e plina de braconeri si cu ce utilaje o sa va cruciti.Ieri 10 iulie am fost martorul unui eveniment  Shocked  Shocked Shocked. .....cativa flacaii dotati cu buldozer si plasa ,s-au apucat de ...prins peste,au inchis un crac de apa si si incercau sa "strecoare" apa de peste.Multumesc sefului de post ca a actionat ca la carte....si i-a saltat pe toti plus ancheta aferenta cu utilajul si consecintele de rigoare.Acum de ar fi mai multi cu astfel de interventii....mai scapam de braconeri
PS nu vreti sa stiti cata carne am in frigider si amenintari.....riscul meseriei...nu stiu pana cand
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #1 : Luni 11 Iulie 2011, 13:53:20 »

si ce se intamla cu cei care fac astfel de fapte ?[ma refer la braconeri]va spun eu nimic.stiu pe unul care are 3 dosare penale si ieri era pe apa sa ocheasca vreun crac ca la lasarea serii sa se apuce de treaba.cei de la avps bradul nu au fost niciodata pe apa anul asta si nici nu vin tot anul.nu-si fac treaba.in cel mult 10 ani nu o sa mai fie nici broaste pe raul Moldova.numai anul asta s-au mai facut 3 balastiere.schimba cursul apei cum vor ei si cand vor si cei ce braconeaza sunt in colaborare cu cei ce conduc utilajele si scot tone de peste de unde sa mai fie? va spun eu e mai mult peste pe ozana lui ION CREANGA decat pe Moldova
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Vineri 04 Noiembrie 2011, 08:56:11 »

"pescuitul "la ostie sau fachi e vechi de cand lumea ,dar nu a disparut de pe Moldova.Sunt inarmati cu lampi de carbid si niste furculite mai mari cu coada lunga.au canditii propice fiindca e apa scazuta..... Suparat
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 04 Noiembrie 2011, 09:59:38 »

La cite chiciuri se promoveaza acum si sint prezentate ca autentic traditionale ,ce mai conteaza ostia si fachia ? Suparat Suparat.Macar astea sint autentice.E in traditia neamului sa taie oaia ca sa scoata mielul si pomul ca sa culeaga mai usor merele Suparat.
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 04 Noiembrie 2011, 10:36:42 »

Corect spus.
 Astia macar dau o sansa pestelui cat de cat, daca e agil - scapa, pe cand "electricienii" si " cloruraii ".....
Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #5 : Duminică 06 Noiembrie 2011, 09:37:46 »

Sa vedeti ce sa braconeaza si pe afluentii raului Moldova...am vazut pastravi morti,nenorociti cu clor pe paraul Humor,care de altfel este un parau superb,care odinioara era plin de pastrav...acum nu mai este aproape nimic...asa o sa ajunga si Moldova.Din cate observ,incet,incet,se duce de rapa toata ihtiofauna tarii.Ma intreb ce o sa mai braconeze cand o sa dispara aproape tot pestele?Gaini de prin curtile oamenilor la coasa...fructe de prin copaci la ecran,vaci la curent?
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 02 Iunie 2017, 04:32:35
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.