Prieteni Pescari

crap pe raul suceava

Luni 19 Februarie 2018, 07:47:12 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: crap pe raul suceava  (Citit de 7921 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
daniel davidel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Marți 09 August 2011, 18:47:29 »

Buna ziua..am o mare rugaminte..sunt un fan al raului suceava ..pescuiesc pe el de la varsta de 6 ani ..acu am schimbat prefixu de 30...si am o mare dorinta...sa prind crap pe suceava..ca pana acuma am la activ numai scobarei , clean mreana si o stiuca ratacita la pod la itcani, pentru cei care cunosc locul....asa ca rugamintea mea este... sa imi indicati daca se poate un loc unde as putea sa plantez o lansetuta poate poate da norocul peste mine...va multumesc..
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #1 : Marți 09 August 2011, 21:34:32 »

Daniel draga, daca tu pescuiesti de atatia ani pe acest rau(cum pescuiesti numai tu stii Risete), cum
naiba nu stii tu unde poti prinde crap, nu inteleg?
Stie si Vasile de pe strada daca-l intrebi ca poti prinde crap(si chiar s-au prins exemplare frumoase zilele astea!) la ''IN'', in baraj la Mihoveni,la pod la Burdujeni, pe la Veresti in zona podului, in general in locurile cu adancimi peste 2m si mal pe fund.
Cred c-ar fi bine sa mai lasi dreakului internetul asta si sa pui si tu mana pe-o carte , despre pescuitul crapului, hranire, etc si dupa aia tragi tu concluziile singur unde poti incerca la crap pe Suceava sugubat
Memorat
daniel davidel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Marți 09 August 2011, 21:49:36 »

Multumesc mult de indicatii...am sa tin cont de sfaturi si sa incep sa ma documentez..sincer..la feederul meu nu a intrat nici un crap..Smiley...dar am sa iau la rand locurile indicate de dumneavoastra...adevarul e ca nici nu am cautat crapusoru ...m-am multumit cu scobarelu...dar acu am primit un set complet de crap..si ma uit la el...asa ca m-am hotarat sa ii fac rodaju pe apa mai intai...si dupa ce mai invat..am sa atac ceva iazuri...
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 10 August 2011, 06:49:32 »

Incearca pe iaz la Ipotesti, la Crinu, pe malul opus cabanei ,la bob de porumb din conserva si-i vei face rodajul negresit Risete
Memorat
janke me
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Vineri 12 August 2011, 13:56:41 »

Afost cineva de curand la pescuit pe Prut in zona manoleasa, liveni,iorga mitoc?
tare as fi curios ce mai e pe acolo....anul asta n-am apucat ...inca ...dar urmeaza...
Daca stie cineva ceva....multumesc de informatii.....
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Vineri 12 August 2011, 14:51:10 »

Ce sa fie in afara de setcile monofilament ilegale ale lui Merticaru& company?  Suparat
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #6 : Luni 24 Octombrie 2011, 07:09:14 »

Ca sa revenim la titlul topicului. Eu n-am mai pescuit la crap pe Suceva de ceva timp si as fi curios ce s-a mai prins si unde. Nu fiti secretosi ca oricum daca afla cineva informatia de aici sigur nu-i setcar sau ecranist.
Eu am pescuit acum cativa ani in barajul de la Mihoveni si am prins cativa crapi, din care unul de 5kg, o frumusete. La porumb, in august, apa limpede, partide scurte de 3-4ore, dupa amiaza pana seara,nadit cu bonduele (nu mult).
« Ultima modificare: Luni 24 Octombrie 2011, 07:11:33 de către andronic cristian » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #7 : Luni 24 Octombrie 2011, 08:17:06 »

eu am vazut la Luncusoara prins crap la boaba de porumb...si duminica 23 oct un amic a prins crap,dar mic(1kg)
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #8 : Luni 24 Octombrie 2011, 10:33:16 »

eu am vazut la Luncusoara prins crap la boaba de porumb...si duminica 23 oct un amic a prins crap,dar mic(1kg)
Asa am auzit si eu de crapi prinsi sau scapati pe Suceava (ultimul de care stiu "la punte" scapat Smiley) dar eu ma refeream la pescuitul cu dedicatie la acest peste.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 24 Octombrie 2011, 14:16:08 »

Am vazut mereu in amonte de podul de la Burdujeni,pe partea cu bazarul, un batran , care avea date bete la crap, dar n-am oprit sa vad ce a luat.
In zona ''in '' s-a luat crap frumos anul acesta la porumb.
Un loc foarte bun de crap ar fi si barajul de la Mihoveni, doar daca ai cunoaste configuratia fundului , sa cauti o groapa , unde se aduna el ptr. iernat.Asa s-a prins cu multi ani in urma, cand mai era crap pe barajul de la Hantesti, pana prin decembrie, la porti , langa tevile pompelor, la vreo 150 m in larg , crapi capitali de la 10kg in sus-pana au bagat ''smecherii'' coasa pe el si l-au exterminat sistematic an de an in acea groapa! Suparat
Memorat
filica
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi 27 Octombrie 2011, 05:04:30 »

.Asa s-a prins cu multi ani in urma, cand mai era crap pe barajul de la Hantesti, pana prin decembrie, la porti , langa tevile pompelor, la vreo 150 m in larg , crapi capitali de la 10kg in sus-pana au bagat ''smecherii'' coasa pe el si l-au exterminat sistematic an de an in acea groapa! Suparat
si ce crapi!!!n-am mai fost de mult pe acolo!!de cand traia batranul cu casa dupa baraj in dreapta!!daca stii locul --groapa lui croncobaurul(bidalac)mai este??
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Joi 27 Octombrie 2011, 09:28:06 »

este Filica, dar este napadita de vegetatie, s-a mai prins lin frumos primavara , cand mai apar ceva ochiuri, noroc ca nu prea pot brancona flamanzii de la Beresti Suparat
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.075 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 13 Februarie 2018, 15:09:42
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.