Prieteni Pescari

La pescuit, cu sacul

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 05:57:37 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: La pescuit, cu sacul  (Citit de 6155 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
claudiub
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Luni 26 Septembrie 2011, 10:22:05 »

Pe 24 Septembrie am fost la Prut, la pod la Sculeni la un stationar.
De obicei mai eliberez dar sambata chiar nu m-am putut abtine, a fost o zi extraordinara, am avut noroc cu ... sacul. O data pe an am voie, nu?
M-am intors cu doi saci plini. Chiar daca e greu de crezut. Colegul meu a luat si el un sac aproape plin.
Pescarii ce vor veni dupa mine sa nu fie suparati ca nu a mai ramas nimic in zona. Am luat eu totul acasa.

Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Luni 26 Septembrie 2011, 10:36:57 »

Frumos, dar vezi ca ti-a iesit un peste din sac  Rinjet
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 26 Septembrie 2011, 10:45:33 »

Asa e , peste tot pe apele noastre, este loc de prins gunoaie ....cu sacul, dupa ai nostri ''pescarici'' de duminica, care au aparut ca ciupercile dupa ploaie si nu respecta nici o regula.
Pescari adevarati, care stiu sa respecte si sa conserve natura si bogatiile ei, ii poti numara pe degete ....... Suparat
Vinovati sunt , dupa parerea mea si politistii de frontiera, care nu aplica amenzi si restrictionare acces celor in cauza, de educatie, n-are rost sa vorbim in Romania noastra manelizata, la toate nivelurile! Trist
Memorat
claudiub
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 26 Septembrie 2011, 14:48:46 »

Faza e ca gunoaiele atrag alte gunoaie.
Stiu ca se va gasi un "primul" care sa lase pachetul de tzigari aruncat. Sau sticla de bere. Dar macar poate am amanat momentul pana in primavara viitoare Smiley
Memorat
Poker_fi$h
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

ANPA is fishy

« Răspunde #4 : Marți 04 Octombrie 2011, 16:42:21 »

Felicitari!
Memorat

Hooked on Fishing !!
Oliver URSU
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Oriunde pe rau

« Răspunde #5 : Joi 24 Noiembrie 2011, 22:36:10 »

tare asta. o s-o pun pe video odata si odata.  Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
tavy
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Targoviste

« Răspunde #6 : Vineri 25 Noiembrie 2011, 00:17:48 »

Din pacate avem pe ape(si nu numai pe ape) foarte multe ,,GUNOAIE" producatoare de gunoi si asta spune suficient despre noi. Oricum de zece ori BRAVO si sincer meritati toata aprecierea pentru gestul vostru. Daca toti am proceda la fel...lasand la o parte replica pe care am auzit-o la mai multi: doar nu stau eu acum sa adun gunoaiele altora... Pai daca altora care lasa cu atata nesimtire gunoaie pe mal , n-ai ce sa le ceri pentru ca atat le dicteaza neuronul ala odihnit, atunci sa facem noi cate ceva. BRAVO Bere
« Ultima modificare: Vineri 25 Noiembrie 2011, 00:28:43 de către tavy » Memorat

totul pentru ape si pesti
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri 25 Noiembrie 2011, 12:34:50 »

partea  buna  este  ca  vad  tot  mai  multi pescari  care   dupa  ce  i  si  strang  echipamentul de  pescuit ,scot o punga  din  buzunar   si  aduna  gunoaiele  de  pe  langa  ei   si  chiar  peturi  de  bere   ramase  de la  altii.
ultima  oara   cand  am  fost   era si  frig   ,nici  scobarul  nu   tragea  deloc  asa ca  am  facut  un  foc  de  vreascuri  in  care  am  pus  toate  pungile  si  sticlele   de  plastic  ce  erau  pe  mal ,am  facut   si curat   ne  am  si  incalzit  la maini.Smiley
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #8 : Vineri 25 Noiembrie 2011, 12:50:16 »

da sollo, am recunoscut tradiționala friptură de pet asortată cu diverse gunoaie și lemne  Aplauze. mai ales pe prut, fiindcă e scăzut, e o rețetă recomandată  Wink
« Ultima modificare: Vineri 25 Noiembrie 2011, 12:52:56 de către Lucian SV » Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.045 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 19 Noiembrie 2017, 14:56:18
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.