Prieteni Pescari

Permise Pescuit 2012

Luni 23 Octombrie 2017, 10:59:47 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 7   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Permise Pescuit 2012  (Citit de 74625 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
CipU
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #60 : Luni 16 Ianuarie 2012, 10:51:30 »

Pai asa aveam.carnet + anpa + hartie PF Iasi.anul acesta vad ca mai este o hartie in plus in jud.Iasi pentru obtinerea PG- un aviz pentru acces arie protejata.
Ma refer daca pot merge in BT si SV dupa ce am toate acestea.
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #61 : Luni 16 Ianuarie 2012, 11:10:54 »

Bre, pt Prut iti trebuie o hartie de la fiecare pichet...cu Suceava nu stiu cum sta treaba...
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
aZu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #62 : Luni 16 Ianuarie 2012, 12:29:50 »

ce documente sunt necesare in afara documentului de identitate si a permisului de pescuit.

(sper sa nu gresesc)
permis de pescuit valabil + copie dupa CI/BI

Am  o intrebare referitoare la copia dupa CI/BI. Asociatia " Prieteni Pescari" este inregistrata ca si operator de date cu caracter personal?

Memorat
DRAGOS2010
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: SUCEAVA

« Răspunde #63 : Luni 16 Ianuarie 2012, 14:07:35 »

in 2011 am fost plecar din tara si nu am permis de pescuit 2011.daca merg sa imi vizez carnetul si sa platesc permisul si pana il elibereaza ANPA pot sa merg la pescuit pe baza carnetului de membru si a chitantei?
va rog daca poate cineva sa ma lamureasca
MULTUMESC
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #64 : Luni 16 Ianuarie 2012, 15:14:37 »

Am  o intrebare referitoare la copia dupa CI/BI. Asociatia " Prieteni Pescari" este inregistrata ca si operator de date cu caracter personal?

Citat
...
Președintele Autorității Naționale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter
Personal emite prezenta decizie.
Art. 1
Notificarea prelucrării datelor cu caracter personal nu este necesară în următoarele cazuri:
...
g) când prelucrarea datelor cu caracter personal referitoare la propriii membri este efectuată de
către asociații, fundații sau orice alte organizații fără scop patrimonial, exclusiv în vederea
realizării specificului activității organizației, cu condiția ca datele să nu fie dezvăluite unor
terți fără consimțământul persoanei vizate;
...

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

FAQ:
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #65 : Luni 16 Ianuarie 2012, 16:02:38 »

in 2011 am fost plecar din tara si nu am permis de pescuit 2011.daca merg sa imi vizez carnetul si sa platesc permisul si pana il elibereaza ANPA pot sa merg la pescuit pe baza carnetului de membru si a chitantei?
va rog daca poate cineva sa ma lamureasca
MULTUMESC
am sunat la ANPA Galati pentru astfel de situatie si mi-au raspuns ca cel mai bine e sa se astepte pana la aparitia noilor permise Rinjet
Memorat
CipU
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #66 : Luni 16 Ianuarie 2012, 19:00:32 »

Bre, pt Prut iti trebuie o hartie de la fiecare pichet...cu Suceava nu stiu cum sta treaba...

OK bre...   Wink
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #67 : Luni 16 Ianuarie 2012, 20:22:44 »

vad ca mai este o hartie in plus in jud.Iasi
ROSCI0213 e pe 2 judete... dar toate la timpul lor.  Bere
Pentru moment sa vedem cum ne descurcam doar cu unul.
« Ultima modificare: Luni 16 Ianuarie 2012, 20:24:36 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
geo 70
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #68 : Miercuri 18 Ianuarie 2012, 20:17:18 »

Este bine că aflam cât ne va costa permisul anul acesta, dar pe când și ceva controale pe ape? Că pe râul Suceava se scot zilnic sute de kg de pește la "hâc" ... că doar nu trebuie să dăm banii și atât?!!
Memorat
Poker_fi$h
Oblete
**
Deconectat Deconectat

ANPA is fishy

« Răspunde #69 : Luni 13 Februarie 2012, 12:33:52 »

Ceva noutati legate de permise?
Memorat

Hooked on Fishing !!
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #70 : Luni 13 Februarie 2012, 14:44:29 »

anul asta platesc permisul la locul de pescuit daca vine controlul daca nu pauza.....daca le trebuie bani sa umble dupa ei .doar asa i-i mai scoatem de la birou ca tare-si bat joc de noi Cool
Memorat
ORKA
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bucuresti

« Răspunde #71 : Luni 13 Februarie 2012, 16:12:47 »

Cica prin martie,ca ci firma care tipareste cartoanele ,ar fi cerut dublu si ANPA ar fi zis ''pas''. sugubat
Memorat

Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #72 : Luni 13 Februarie 2012, 18:58:59 »

anul asta platesc permisul la locul de pescuit daca vine controlul daca nu pauza.....daca le trebuie bani sa umble dupa ei .doar asa i-i mai scoatem de la birou ca tare-si bat joc de noi Cool
numa ca vezi tu, deplasarea costa si daca ai noroc sa il platesti pe balta sa nu te ajunga cat un sejur in delta Evil
Memorat

VladIamandii
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #73 : Miercuri 22 Februarie 2012, 13:52:46 »

va comunic ca incepand cu 2012 asociatia noastra elibereaza si avize de acces Prut
As dori daca se poate mai multe detalii privind aceste permise.Unde va pot gasi, cat costa un astfel de permis?Multumesc
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #74 : Miercuri 22 Februarie 2012, 15:14:38 »

Mi-am permis sa preiau un anunt de pe un alt site de profil , care spune:

''07.02.2012

A N U N Ț

Incepand cu data de 07.02.2012 se pot depune la sediul Agentiei  la Filialele Regionale si la punctele de lucru din teritoriu documentația necesară pentru eliberarea permiselor de pescuit de tip card, conform ordinului 15 cu modificarile și compleletările ulterioare (ord. 297/28.12.2011).

Permisele de pescuit eliberate in anul 2011 sunt valabile până la eliberarea primelor permise de tip card.

Programul de primire documente si de eliberare permise de pescuit recreativ/sportiv 2012

19.01.2012

A N U N Ț  
     Conform prevederilor art. 3, alin. (3) din Ordinul nr. 15/2011 privind condițiile de practicare a pescuitului recreativ/sportiv, regulamentul de practicare a pescuitului recreativ/sportiv, precum și modelele permiselor de pescuit recreativ/sportiv cu modificările și completările ulterioare  (Ordinul nr. 297/28.12.2011) ,  ,,Până la emiterea noilor modele de permise, permisele de pescuit recreativ/sportiv eliberate în anul 2011 sunt valabile și în anul 2012.''

Persoanele care nu dețin permise eliberate în anul 2011 pot pescui in anul 2012 pană la apariția noilor permise in baza chitanței de la trezorerie care dovedește achitarea celor 30 ron, 10 ron sau in baza cuponului de pensie conform HG. 1016.

Deci asociatiile de pescari pot depune documentatia ptr. eliberarea Cardurilor ANPA,conform programului afisat de catre ANPA.

« Ultima modificare: Miercuri 22 Februarie 2012, 15:16:10 de către dorint » Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #75 : Miercuri 22 Februarie 2012, 19:48:02 »

va comunic ca incepand cu 2012 asociatia noastra elibereaza si avize de acces Prut
As dori daca se poate mai multe detalii privind aceste permise.Unde va pot gasi, cat costa un astfel de permis?Multumesc
Centrele de la care se pot ridica avizele si/sau permisele de pescuit (permisele pe 2012 cind or sa existe) in Iasi sunt:
Planet Baits - Centru, Sediul administrativ APP Iasi
Magazinul L&H - Alexandru
Magazinul ColtAlb - Pacurari
Cuibul Pescarilor - Cartier CUG
Memorat
Colt Alb
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #76 : Vineri 24 Februarie 2012, 13:51:39 »

Magazinul Colt Alb nu mai este in Pacurari.
Permise de pescuit se vizeaza la Magazinul "Artemis" din Sos.Moara de Foc, nr.18, bl. 408, parter, langa restaurantul Dragon, fost Club 20

* Harta magazin.jpg (65.75 KB, 960x601 - văzut 189 ori.)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] & [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
viorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #77 : Vineri 16 Martie 2012, 08:35:34 »

as dori sa aflu daca sint noutati in legatura cu noile permise ANPA, cele tip card , si daca aveti informatii cind incepe prohibitia in 2012 ? Multumesc Rinjet
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #78 : Vineri 16 Martie 2012, 09:26:20 »

noile permise ANPA se inscriptioneaza in Polonia si dureaza in medie 3 saptamani de la data predarii,noi le predam luni(treaba cu diacritice,majuscule......)prohibitia va fi in principiu ca in 2011
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #79 : Vineri 16 Martie 2012, 20:16:10 »

Petre,si in 2011 cum a fost Cum? Incepe pe 15 aprilie Cum?
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 7   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.057 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 12 Octombrie 2017, 10:19:59
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.