Prieteni Pescari

Costel T. : Intrebari

Marți 26 Septembrie 2017, 23:06:23 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Costel T. : Intrebari  (Citit de 4396 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« : Miercuri 25 Ianuarie 2012, 19:10:20 »

de la: Costel T.
data: 25 Ianuarie 2012, 18:24
subiect: Intrebari

Dupa cum am primit informatia,asociatia dvs. a concesionat toata zona prutului de la in intrare pe teritoriul judetului si pana la iesire(Gorban).
As dori sa alflu daca este nevoie sa-mi fac alt permis deoarece al meu este al ajvps-ului.
Doresc sa stiu daca el este valabil si in alte zone,sau este nevoie sa-mi fac pentru celalate zone din tara altul.
Doresc sa stiu cu ce participati dvs.la inbunatatirea zonelor de pescuit care sa vina in ajutorul pescarilor sportivi.
Ce inbunatatiri aduceti in marirea numarului de pesti in zona prutului si cum puteti demonstra ca aceste inbunatatiri s-au facut in relitate,cum ajunge informatia la pescari.
Sau nu faceti decat sa luati bani prin minciuna concesionarii.
Va multumesc anticipat,iar daca mai apar intrebari am se vi le pun.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri 25 Ianuarie 2012, 23:25:31 »

asa   d   ul  Costel T ....cereti  sa  fiti  informat,sa  vi se  explice, lunar  sa  se prezinte  un  raport din  partea   PP    cu populari de  peste ,pozele  sa  fie postate   pe  forum cu detalii  despre  nr  pestilor  si  cate  kg  au ,,, si  daca  mai  aveti  intrebari   bombardatii   cu  ele  ....puneti ii in  incurcatura .
si  da   schimbati  va  permisul neaparat  ca ala  de  membru  AJVPS   nu  are  valoare.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Joi 26 Ianuarie 2012, 16:58:29 »

Sa raporteze zilnic sau sa instaleze camere de luat vederi Risete. Cind pe o locatie buna ,ziua de pescuit e de 50-100 lei si C&R ,mi se pare corect ca pentru 50+30 lei /an si 5,0 kg de peste bagat la traista/zi,  pretentiile sa creasca direct proportional cu nesimtirea.Inca n-a intrebat daca in urma "pescarilor" ,zilnic sau la doua zile cel putin ,se face curatenie pe malul apei ! Atentie la detergenti :sa fie bio Risete. Si iar atentie,manelele sa fie doar din top five  Risete.
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #3 : Joi 26 Ianuarie 2012, 18:16:14 »

domnu' Costel pentru dumneata ar trebui făcut un efort. adică de ziua ta să primești un pachet cu legislația privind frontiera de stat, aria protejată Prut și pescuitul sportiv/recreativ în RO. după ce le citești să-ți răspunzi singur la întrebările tale, respectiv: "Ce inbunatatiri aduceti in marirea numarului de pesti in zona prutului si cum puteti demonstra ca aceste inbunatatiri s-au facut in relitate,cum ajunge informatia la pescari.
Sau nu faceti decat sa luati bani prin minciuna concesionarii.
"
Însă bănuiesc că sunt enorm de mulți cei ca tine. mă refer aici la faptul că sunt ignoranți și nici măcar nu au ambiția de a fi informați asupra drepturilor și obligațiilor pe care le au când merg la pescuit oriunde în RO. un prim pas pt. tine ar fi să citești niște forumuri legate de PERMISUL 2012 și nu de carnetul de membru al unei asociații!
ps.aia cu numărul de pești e tare. vrei să știi câți sunt ca să-i hrănești și să-i îngrași?
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Joi 26 Ianuarie 2012, 20:05:57 »

Lucian sv: Bere, Noroc, Cafea?
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Joi 26 Ianuarie 2012, 20:11:53 »

a-ti luat  foc degeaba fratilor, astea sunt intrebari vanatoresti.
 probabil sta undeva la un sprit si rade.

nu vedeti ca nu exista dialog?
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Vineri 27 Ianuarie 2012, 15:33:37 »

Eu cred ca tu nu vezi ca intrebarea a fost pusa prin intermediu lui Teodor ! Nici nu prea are cumsa fie dialog !Deocamdata!
Memorat
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi tel. 0721.260.219

« Răspunde #7 : Sâmbătă 28 Ianuarie 2012, 11:07:39 »

de la: Costel T.
data: 25 Ianuarie 2012, 18:24
subiect: Intrebari

...sa-mi fac alt permis deoarece al meu este al ajvps-ului.
Doresc sa stiu ...
Cit timp AJVPSul detinea monopolul pescuitului pe raza judetului, sub conducerea tov. Mindru, crezi ca dadea oricui socoteala si raspunsuri la intrebarile puse de tine ?
Memorat

Toate cele bune si s-auzim numai de bine, oriunde ne-am afla !!!
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: suceava

« Răspunde #8 : Sâmbătă 28 Ianuarie 2012, 12:21:35 »

nu stiu unde e monopolul, ca eu nu am vazut mustata de AJPS-ist de vre-o 5 ani...
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 29 Ianuarie 2012, 12:24:32 »

monopulul  era  ca  iti  luau  doar   ei  banii .
concurenta   aduce  calitate  intotdeauna,cand  esti  singur  ,,pe  felie,, nu  prea   te  intereseaza  sa   ai  servicii  bune  .
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.051 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 14 Iunie 2017, 19:14:32
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.