Prieteni Pescari

Cupa Moldovei la spining 2012

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:48:43 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 10   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Moldovei la spining 2012  (Citit de 57707 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Luni 30 Ianuarie 2012, 18:04:37 »

Doua locatii vor fi luate in calcul  :
-Lipoveni
-Bicaz
vom reveni cu detalii
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Luni 30 Ianuarie 2012, 18:16:19 »

poate fi o bibaniada pe lipoveni si o clenareala pe bicaz Cool
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 30 Ianuarie 2012, 19:06:26 »

Sau o bibaneala+ clenareala pe Bicaz  Fir intins .
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 30 Ianuarie 2012, 19:12:30 »

Prin reducere la absurd:Beresti -Serbanesti si Rogojesti ! Si Lipoveni-ul nu e doar o bibaneala iar Bicaz-ul cu clenareala e chiar reducere la absurd Risete( ca orice clenareala).
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 30 Ianuarie 2012, 19:13:53 »

Ce bine suna Rogojesti  Rugaciune Rugaciune...ce vremuri de mult apuse  Trist
Memorat

Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #5 : Luni 30 Ianuarie 2012, 22:02:54 »

Eu am facut asta toamna niste bibanareli splendide pe Beresti...deci se poate lua in calcul. Plus ca sectoarele ar fi incomparabil de mari fata de Lipoveni care in urma scaderii drastice nu are nicio structura...E practic un lighean.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 30 Ianuarie 2012, 22:06:27 »

oricum ca idee mi-ar place daca sunt mai multe etape sa fie pe specii
nu la gramada ca atunci o bibanim 100%
dupa weekendu urmator se poate creiona si un calendar ca sa ne aranjam concediile din timp
Memorat

Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 30 Ianuarie 2012, 22:11:45 »

De acord cu tine. Si locatia Bicazului e foarte interesanta ( nu mai spun de frumoasa). Si daca e aleasa inspirat data, se poate face un pescuit la clean grozav. (Nu mai zic ca cea mai adevarata bibaniada din viata mea, am facut-o acolo sugubat)
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #8 : Marți 31 Ianuarie 2012, 08:51:35 »

Cred ca cel mai bine ar fi daca se gasesc balti care au un administrator....pe Beresti sau Rogojesti sunt sanse mari sa se intre in conflict cu braconierii, atat la antrenamente cat si in timpul concursului... Bicazul e bun, Colibita e cam tot pe acolo, Lipoveniul - daca da peste ca si anul trecut, e perfect pentru biban, dar in itmpul verii, cand nu e adunat intr-un singur loc...Ganditi-va si la distantele de casa, taxele de participare...in functie de astea si de conditiile baltii  numarul de concurenti creste sau scade...
Memorat

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 31 Ianuarie 2012, 08:57:16 »

Marcelitto ai avut gura aurita cu Colibita !! O locatie de vis de care sincer imi e dor .Anul asta sigur voi ajunge pe acolo la un pescuit de 2-3 zile macar Rugaciune
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #10 : Marți 31 Ianuarie 2012, 09:44:31 »

Marcelitto ai avut gura aurita cu Colibita !! O locatie de vis de care sincer imi e dor .Anul asta sigur voi ajunge pe acolo la un pescuit de 2-3 zile macar Rugaciune

la salau? Risete
Memorat

let the pike survive, put it back alive

jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Marți 31 Ianuarie 2012, 09:56:28 »

La caras bre  Fir intins Fir intins
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Marți 31 Ianuarie 2012, 14:36:52 »

Totusi pe Colibita biban nu e ! Inca Rinjet...

Postat pe:: Marți 31 Ianuarie 2012, 14:34:47

Jonah,pe rogo. s-a prins multa stiuca toamna asta ! Stiuca !
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #13 : Marți 31 Ianuarie 2012, 14:54:02 »

Si pe IOnaseni-Hantesti-Bucecea se prinse in fiecare an multa stiuca....dar pe noi ne intereseaza sa o prindem la naluci, sa facem un concurs reusit, nu sa alergem dupa 2 pesti...frumusetea unui concurs e data in mare parte de numarul caprutilor...parerea mea...
Rogojestiul e o balta superba, cu multe structuri si stuf, balta care mie personal imi place mult...dar, exceptand anii de glorie, cand s-a doborat recordul la prins bibani, nu cred ca e chiar viabila...
« Ultima modificare: Marți 31 Ianuarie 2012, 14:56:26 de către marcel gheorghita » Memorat

secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Marți 31 Ianuarie 2012, 19:47:20 »

bun si colibita, frumos fara comentarii dar uitativa la razultatele cupei esox, adica putin peste.
 este o locatie grea.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 31 Ianuarie 2012, 20:20:39 »

Marcel,s-a prins multa stiuca ,chiar mai mare (de la 1,5kg la 12,o kg).Exact ca pe Lipoveni:scaderea apei a scos stiuca din stuf ! De acord cu Bicazul,dar daca facem concurs cu 6-7 concurenti Cum? Probabil ca ar mai veni si Ilie si Lucian BC !
  Simbata se stabileste calendarul competitional al LRS-ului si apoi putem stabili si CM.
  Nu cred ca e bine cu concursuri tematice ! Cu manshe tematice ,da! Si ar fi preferabil ca mansha de stiuca  sau clean sa fie prima din concurs ! Dar cleanul poate merge foarte bine simultan cu bibanul caci la biban se pescuieste si la gume si la voblere,nu ?
Memorat
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Marți 31 Ianuarie 2012, 21:26:29 »

Stiuca s-a prins, dar 99% la pestisor...E drept ca nu am fost anul trecut, dar ati fost voi...Bicazul e o locatie grozava, daca se mediatizeaza evenimentul (din timp) eu cred ca ar fi mai multi competitori decat anul trecut.  Discutabila e treaba cu mansa tematica...Cred ca e vorba doar de hotatarea noastra. Cu toate ca eu asi iesi la 2-3 gratare cu voi, nu la unul Smiley

Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Marți 31 Ianuarie 2012, 23:32:40 »

Pai tocmai asta facem aici :discutam . Nu cred ca procentul amintit de 99%, e real .Nici pe departe !Nici pe Lipoveni nu a fost asa :marea majoritate a celor ce dadeau la stiuca dadeau la gume si toti au prins . Eu am dat doar la oscilante si Ionut doar la voblere . Important e ca sint momente in care aproape doar pestisorul viu e suprem ! Pe rogojesti toata lumea de pe maluri dadea la stiuca cu rotative . Si prindeau ! Deci 99% stiuca la pestisor viu e foarte departe de realitate .
  Cit despre mansele tematice sau concursurile tematice despre asta vor hotari organizatorii . Si ,cum spunea Marcel,important e sa se prinda peste.   
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Miercuri 01 Februarie 2012, 07:00:16 »

Mansele tematice (e doar parerea mea) au fost un esec la CM .A se vedea cate gherle s-au dat la acele concursuri.Pana la urma departajarea intre concurenti  a fost facuta tot de mansele "de biban".Ideea este foarte buna dar sa nu uitam ca nu avem balti pentru asa ceva .
« Ultima modificare: Miercuri 01 Februarie 2012, 07:06:15 de către jonah » Memorat

radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #19 : Miercuri 01 Februarie 2012, 07:54:48 »

propun un concurs tematic la biban : exclus gumele , acceptate doar voblerele  Rinjet
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 10   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.042 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 17 Octombrie 2017, 00:54:58
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.