Prieteni Pescari

Tehnici de pescuit specifice pentru Prut

Luni 25 Septembrie 2017, 02:04:03 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Tehnici de pescuit specifice pentru Prut  (Citit de 37100 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« : Duminică 12 Februarie 2012, 11:39:01 »

Ce se intampla cu site-ul Prieteni Pescari, ca este cam ranced, postari foarte rare, mai ales a baietilor cu woblerele si sarma de inox, in rest liniste totala?
Hai baieti, alta data eram cu totii mult mai activi, sau v-a inmuiat gerul si pe voi?
Il ''chem'' pe ''Pinadi''(D-zeu sa-l ierte) sa va incite?
Hai sa mai vorbim de pescuit , daca nu prea e posibil sa-l si practicam.Ce noutati mai sunt pe la Prut,''inasper'' tu ce mai spui, nu te-am mai vazut de mult postand ceva?
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Duminică 12 Februarie 2012, 13:59:34 »

ai dreptate Dorint multi intra  sa  vada  daca  au  mai  aparut ceva noutati ,poze.... dar nu posteaza niciodata ,
stiu pescari  foarte  buni  care  urmaresc  acest  forum ,pescari  de  la  care  ai  ce  invata  .dar  care  nu   au  pus  o  postare  pe   aici.
fiecare cu  principiile  lui.
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #2 : Duminică 12 Februarie 2012, 14:42:49 »

Sollo, ai incercat sa postezi poze? E chinuitor de greu. Cred ca ar trebui sa faca ceva in sensul acesta.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Duminică 12 Februarie 2012, 16:16:11 »

serios e mai multa activitate pe ''prinzatorul'' lui OLLIE! Smiley Fir intins
Memorat
sollo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 12 Februarie 2012, 19:26:24 »

la  ce  filmari  face  Olli si ce  partide de  pescuit  prezinta  baietii acolo nici  nu  ma  mir.
tot  respectul  ptr   ce  face .
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 12 Februarie 2012, 19:50:02 »

@ Dorint--"Hai sa mai vorbim de pescuit , daca nu prea e posibil sa-l si practicam.Ce noutati mai sunt pe la Prut,''inasper'' tu ce mai spui, nu te-am mai vazut de mult postand ceva?"
Vai ....va lipsesc...m-am emotionat pina la lacrimi ....pai ce sa mai postez daca voi le stiti pe toate si intr-un dialog intre noi exista numai "your way or the highway"...asa ca.....
Cit despre ce spunea Sollo sa va reamintesc secretomania voastra cind vine vorba de spus ce si cum?Am sa caut postarile alea cu"mura in gura"
Si apropos......e LSNAPER  Bere
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 12 Februarie 2012, 20:10:45 »

''lsnaper'', chiar nu am intentionat sa te ''impung'' cu ceva si ca sa vezi ca am intentii pacifiste sapt. viitoare cand ajung in Iasi iti dau msg si poate ne vedem la o bere, o dau eu ca , conduc.
Si poate stabilim ceva planuri comune pe la vara pe Prut, tu-mi arati ce si cum cu lingurita, eu iti arat pescuitul la bolo.Daca crezi ca are rost...... Wink
Ideea principala pe care am vrut s-o punctez in mesajul anterior era ,ca e multa ''rancezeala'' si nu se mai discuta mai nimic, cu toate ca sunt pescari extraordinari,care viziteaza site-ul si cum spunea si ''sollo', pot impartasi din experienta lor si mai novicilor . Fir intins
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 13 Februarie 2012, 18:59:09 »

Cu lingurita pot eventual sa iti arat cum maninc o ciorba.... Risete daca vrei sa discutam de feeder cu mare placere dar la lingurita nu pot zice ca sunt nici macar mediocru  Trist
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 13 Februarie 2012, 20:40:11 »

Excelent, sincer eu n-am prea pescuit la feeder, decat empiric, puneam noaptea pe lansetele de crap, cosulet naditor cu viermi ptr. mreana, dar anul trecut am observat, datorita apei foarte limpede de pe Prut, cu fir mai gros de 0,30 mm stateai si te uitai la crap cum sarea si anul asta vreau sa-mi iau si eu un bat de feeder, poate ma  ajuti cu ceva sfaturi  Bere
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 14 Februarie 2012, 22:04:25 »

eu anul trecut nu am pescuit cu fir mai gros de 0,25.....si mi-a rupt de 2 ori numai,  dar am vreo citiva pesti de 10+ luati.....depinde fff mult de locul unde pescuiesti  Wink
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Miercuri 15 Februarie 2012, 07:43:12 »

corect, daca locul are prin preajma cioate si tu nu-l poti controla sa nu se duca acolo datorita firului, ori iti rupe , ori il scapi in cioate.Si al naibii, tare-i mai plac locurile astea Smiley
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Miercuri 15 Februarie 2012, 14:47:24 »

da, zi-mi o chestie ce pesti ai vizat la feeder, banuiesc ca mreana, scobar, clean,platica si accidental cand iti mai intra vreun cteno, vajaiala de pe lume....? sugubat

Postat pe:: Miercuri 15 Februarie 2012, 14:37:09

Am inteles ca prin zona Stefanesti, sub baraj, dar si in Romanesti se lucreaza la inaltarea digului de saci, etapa a 2-a, s-ar parea ca n-o sa mai recunoastem locurile la primavara Smiley
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #12 : Miercuri 15 Februarie 2012, 17:02:59 »

viza pesti de +10 Wink ca altfel nu ii prindea
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Miercuri 15 Februarie 2012, 19:33:54 »

scobarul, morunasul,mreana le vizez primavara sau toamna  tirziu, vara....... crap si cteno.  Cool
« Ultima modificare: Miercuri 15 Februarie 2012, 19:36:54 de către lsnaper » Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Miercuri 15 Februarie 2012, 19:49:46 »

Pai suparati-va amindoi : vizati sau visati Cum?

Postat pe:: Miercuri 15 Februarie 2012, 19:48:09

Viza fiind un peste nu ceva care te ajuta sa mergi in Moldova !
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Miercuri 15 Februarie 2012, 20:30:00 »

bravo si la mai mare! Smiley Noroc
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #16 : Joi 16 Februarie 2012, 09:40:13 »

scobarul, morunasul,mreana le vizez primavara sau toamna  tirziu, vara....... crap si cteno.  Cool
vii la mine la vara sa te invat boloneza,incepem cu Moldova apoi Suceava,Siret si .....Prut...... sugubat
Memorat
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #17 : Joi 16 Februarie 2012, 12:16:13 »

cel mai bine inveti bologneza la copca. dar iti trebuie una mai lunga asa pe la 7-8m  si o copca mica ca sa nu i-a curentul pluta Rinjet
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Joi 16 Februarie 2012, 19:06:59 »

Pai suparati-va amindoi : vizati sau visati Cum?

Postat pe:: Miercuri 15 Februarie 2012, 19:48:09

Viza fiind un peste nu ceva care te ajuta sa mergi in Moldova !
Extraordinar.............visati pt altii....eu ii am in poze  Tac
@ Petru
Doar stii ce mult imi placa la bolo pe riu....fereasca domnu sa nu vin la primavara pe acolo la evacuat Shocked
« Ultima modificare: Joi 16 Februarie 2012, 19:21:51 de către lsnaper » Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #19 : Vineri 17 Februarie 2012, 10:18:59 »

Sollo, ai incercat sa postezi poze? E chinuitor de greu. Cred ca ar trebui sa faca ceva in sensul acesta.

Salut, Cristian.
 Exista un tutorial care e gandit tocmai pentru ca protocolul de "urcat" pozne nu este din cele mai simple.  Smiley
  Aici: http://www.prietenipescari.ro/pescuit/foto-flash/cum-postam-pozele-p-g12.shtml
Memorat

let`em live, they are part of the game!
Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 22 Septembrie 2017, 00:01:56
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.