Prieteni Pescari

Tehnici de pescuit specifice pentru Prut

Miercuri 20 Septembrie 2017, 23:14:47 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Tehnici de pescuit specifice pentru Prut  (Citit de 37015 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #40 : Miercuri 23 Mai 2012, 20:09:08 »

am inteles. de service-ul shimano pe romania am auzit si eu numai de "bine". eu sunt fan daiwa  sugubat . colegul meu are un shimano antares cu care pescuieste si e multumit...bine costa si o gramada de bani..dar e nasol ca tre` sa ai, sa zicem asa, o grija sporita. in mare pescuitul la bologneza, asa cum il vad eu, eu un stil de pescuit bun, de finete, dar obositor. fiecare cu moftul lui  Rinjet
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #41 : Sâmbătă 26 Mai 2012, 09:08:51 »

Hai Bogdane,parca ai fi pensionar,este un pescuit care intr-adevar te solicita,dar in acelasi timp este si foarte antrenant, dai nada, pescuiesti, dai nada, iti mai reglezi adancimea, mai schimbi alica de contact , ca ti se pare ca nu merge bine,etc-tot timpul esti ocupat,intr-un cuvant este printesa pescuitului, ca regina cred ca e pescuitul la musca, in apele de munte! Muzica
Memorat
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Sâmbătă 26 Mai 2012, 11:32:34 »

Dorin, sa stii ca si pescuitul la feeder este antrenant..de asta e si regele in pescuitul pe rau, in schimb iti pot da dreptate cu cine e printesa si regina Cheesy
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Duminică 27 Mai 2012, 20:47:00 »

Bogdane!!!! Shocked
Ai deschis din nou cutia Pandorei!
Succes! Bere
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Duminică 27 Mai 2012, 21:16:08 »

Nu chiar nu am de ce sa ma supar, tocmai mi-am achizitionat un bat de feeder si vreau sa incerc acest stil de pescuit pe Prut, ca am tot auzit laude ca da rezultate, va voi spune ce peste am prins la bolo,la feeder sau la ,,fund,, la somn.
Probabil , in functie de multi factori o data poti avea succes cu bolo, altadata cu feeder-ul ,uneori cu cufunda, important este ca iesi cu prietenii, pescuiesti, mai bei s-o bere,2,3, si ajungi acasa deconectat total, sau nu , daca dai peste ,,afafici,, care-ti strica pescuitul.... Risete
Memorat
codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #45 : Luni 28 Mai 2012, 09:22:30 »

se zice....''alfaflici''...hehe
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Luni 28 Mai 2012, 11:41:30 »

Smiley Dorin, ai sa vezi ca ai sa ai rezultate...si daca ai sa combini feeder+bolo nu ai sa regreti..numai ca la sf zilei ai sa fii rupt. in afara de batul de feeder foarte importanta, dupa parerea mea, este nada..si prezentarea ei...bine si firul, acele, alegerea varfului corespunzator si asa mai departe. ce lungime si ce actiune are batul tau?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Marți 29 Mai 2012, 06:48:44 »

e un President kevlar de 4,5 m de la Energo, cu actiune heavy Fir intins
Memorat
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Marți 29 Mai 2012, 09:51:51 »

deja m-am zbarlit..pt mine e prea puternica, dar din cate am auzit e o lanseta buna si se presteaza bine in curent puternic. sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe capturi

Postat pe:: Marți 29 Mai 2012, 09:41:41

pt cei care vor sa invete cate ceva din pescuitul la...feeder, bolo, rubeziana, match, crap si nu numai...sunt cateva filmulete facute de adrian petrisor, butu razvan, cosmin brola, degeratu stefan, rancu tiberiu, suciu adrian pescari cred eu deja consacrati in romania.  eu zic ca e un inceput..spor la vizionare si la lectura Smiley [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Marți 29 Mai 2012, 16:52:07 »

Mersi, mi s-a parut ok ptr. Ceea ce vreau eu si pretul a fost ok.
Multumesc pentru filmulet, cand am timp il voi viziona Bere
Memorat
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Marți 29 Mai 2012, 19:17:11 »

da, asa e. acolo sunt mai multe filmulete si chiar sunt niste chestii interesante. eu sunt de parere ca se poate invata mai bine uitand-te si vazand exact cum se face, decat citind pe bajbaite. fire intinse
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #51 : Joi 21 Februarie 2013, 20:03:28 »

Tot vorbeam de sezonul rece si monturi , va prezint o montura de succes la pescuitul de platica si caras , pe PRUT , si scobar , fusar dar predominant platica si carasul.

Este vorba despre renumitul TTX VRAC ( Unguresc ) , cosulet de 100g , ac cu tija lunga nr.8 din gama Kamagatshu culoare nichel , fir 0,28 , iar pe forfag 0,18
Se mai foloseste : Tub anti-tangle , fir LEEDCORE , stopere din cauciuc , vartejuri duble si agrafe foarte rezistente.Eu nu folosesc bete pentru feeder deoarece am avut surprize , folosesc lansete DAM destul de elastice.
Am sa postez un desen cu montura , daca sunteti intreresati si putem vorbi despre locuri de pescuit pe prut deoarece pescuiesc de multi ani pe prut.
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #52 : Joi 21 Februarie 2013, 22:20:41 »

Ai pescuit iarna pe Prut, cum ai reusit , ca de obicei nu ne este permis pescuitul , ptr. Ca lasam urme pe zapada......?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #53 : Vineri 22 Februarie 2013, 17:30:51 »

Razi tu Dorine ,dar din ce am auzit noi ,se vor extinde urmele pe zapada si pe BT ....plus zvonul ca "seful mare" a aflat ca pe BT se pescuieste pe timp de noapte....
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Vineri 22 Februarie 2013, 19:14:00 »

Poate ii putem aranja d-lui Alexa sa supervizeze o zona mai putin problematica-ULMA  sau Izvoarele Sucevei, ca acolo , in afara ''branconierilor'' de tigari, nu prea are cine lasa urme pe zapada Risete
Cat despre pescuitul noaptea nici in BT nu este permis, dar daca ai ''antecedente pozitive'' in zona , mai inchid baietii ochii, eu spre exemplu le-am adus plocon acu' cativa ani 2 transfugi din Sudan la pichet ....
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Vineri 22 Februarie 2013, 21:21:11 »

Le mai duci doi si un salam si iti fac statuie................ Aplauze
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #56 : Marți 12 Martie 2013, 21:33:34 »

baieti treceti la treaba ca acusi se inchide
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
Pagini: 1 2 [3]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.046 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 08 Septembrie 2017, 12:52:14
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.