Prieteni Pescari

Faze tari la pescuit

Luni 24 Septembrie 2018, 13:09:18 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Faze tari la pescuit  (Citit de 9212 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« : Luni 05 Martie 2007, 09:42:05 »

incep eu cu una de duminica dimineata.
  meream pe mal cu lanseta in mana si incercat locurile care mi se pareau mai atractive. la un moment dat aud o zborsheala in mal, chiar sub mine. ma uit, un loc cu 3-4 pietroaie aduse de apa. intre ele se crease un ochi mititel de apa (cam 0,5mp) izolat de prut in urma scaderii nivelului.
   ma uit mai atent si vad un oblete incercind disperat sa scape din ochiul de apa. cobor pe mal, obletele disparuse in schimb si-a facut aparitia un ...rac. ce face acolo nu prea am reusit sa-mi dau seama, cert este ca s-a ascuns sub piatra cand i-am dau un silicon pe la nas.
   acu, va intreb si pe voi: racu' haleste obleti?  Roll Eyes Cheesy
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Luni 05 Martie 2007, 15:56:05 »

da, dar cel mai des ii asteapta sa moara
in cazul descris de tine s-ar putea sa ii si vineze
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Dreamer
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 05 Martie 2007, 16:00:12 »

Man...racul papa atat pesti/animale vii..cat si mortaciuni. E clar k daca trece prin fata racului..acesta il va ataca.
  Din ce zici tu..cum k a disparul obletele..cel mai probabil e sa se fi ascuns. Daca era sa il fi prins racul nu avea cum sa il manance asa repede..incat sa dispara.
 P.S. ai pus struna cand dadeai cu siliconu prin fata racului? Daca pride..ala taie tot.. Cheesy
Memorat

ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #3 : Luni 05 Martie 2007, 18:56:55 »

a fost un prieten duminica la ciric 2 si a prins 2 raci:)
« Ultima modificare: Luni 05 Martie 2007, 19:58:06 de către ionutz_gr » Memorat
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #4 : Marți 06 Martie 2007, 08:44:31 »

oare care o fi prietenu asta a tau??poi cred ca eu.. Smiley poi daca nu am cu ce ma deplasa..ce sa fac..ma duc si eu unde e mai accesibil..
apropo..daca are careva iesiri sambata si duminica si are un loc in masina si pt mine..va rog frumos sa ma anuntati si pe mine cumva..ca tare vreau si eu sa ies oleaca..mai ales avand in vedere ca e primu meu an ca "pescar cu acte-n regula"..oofff..e greu tare

aa..si pe langa aia 2 raci am mai prins un ghibort cam de 4-5 cm cu care vroiam sa ma inscriu la CMMCE (ceam mai mica captura eliberata) Cheesy Cheesy

Sa aveti fir!
Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
ionutz_gr
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Bacau

« Răspunde #5 : Marți 06 Martie 2007, 10:09:08 »

da eugenM tu erai prietenu:)

ai zis ca iti inscrii rosioara  la concursul cu cea mai mare captura eliberata:)
Memorat
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #6 : Vineri 23 Martie 2007, 11:17:20 »

Uitati alta faza.
Ieri seara, cand ma intorceam de la facultate, eu de obicei merg pe trotuarul de langa bahlui, ca sa mai vad apa Rinjet, si cand ajung in zona podului din dreptul fac. de Textile, vad un caine in apa...ma opresc in dreptul lui sa vad ce face..la inceput am crezut ca na..bea si el apa..dar la un momentdat a inceput sa "fuga" prin apa..si intr-un fel sa muste apa.cand s-a oprit, fie mi s-a parut fie chiar asa era, parca se zbatea ceva in gura lui.
E posibil ca acel caine sa "pscuiasca" ceva peste???
M-am gandit ca apropiindu-se prohibitia, pestele sa caute mai mica sa-si depuna icrele..si acolo apa fiind supermica..sa fi gasit catelul ala ceva?? Shocked
Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #7 : Joi 29 Martie 2007, 11:12:11 »

Uitati alta faza.
.....sa fi gasit catelul ala ceva?? Shocked
Eugen, poate halea batracieni..ma gandesc ca pestii sunt mai greu de prins de catre un caine. Rinjet
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #8 : Miercuri 11 Aprilie 2007, 08:33:27 »

Din nou una proaspata, de ieri.
  Eram avansat pe o mica peninsula si cautam sa pacalesc ceva pesti dupa ce avusesem un mic clean in drill care a scuipat vobleru'.
  Cum ma chinuiam ei sa prezint marfa cat mai bine, vad cu polarizantii un clean cam la kil asa cum trece elegant pe sub mine si parca uitindu-se la mine cu  subinteles, ceva de genu: "pe mine nu ma prinzi..." Tongue   eee, noroc ca e prohibit acum ca altfel...era prezentat la concursul CMMCE. Wink
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #9 : Marți 24 Aprilie 2007, 10:15:22 »

cand nu prea misca pestii se gasesc batracieni Rinjet

Memorat

micul-pescar
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Focsani jud. Vrancea

Good things come to those who bait

« Răspunde #10 : Marți 08 Mai 2007, 11:08:54 »

Eram pe siret pe la Vadu Rosca si dadeam la silicoane dupa salau intr-o balastiera si am avut 3 urmariri una dupa alta de avat Roll Eyes Asta inseamna ca nu am facut jocul cum trebuie pt salau? Cum? sau era prea mult avat in balastiera?
Memorat

Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.167 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 18 August 2018, 12:28:25
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.