Prieteni Pescari

Pescuit Cheile Doftanei

Luni 19 Februarie 2018, 07:34:06 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Pescuit Cheile Doftanei  (Citit de 2422 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
ionut_pescarul
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« : Joi 30 August 2012, 20:49:16 »

Salutari pescari! Stiti cumva daca se pescuieste in zona Doftanei?  eventual si ceva detalii: taxa , momeli , locuri , cazare in apropiere....
Multumesc anticipat! Fir intins
Memorat

Prinzi, nu prinzi -tot pescuit se numeste!
ionut_pescarul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Duminică 09 Septembrie 2012, 12:10:31 »

Am fost la pescuit pe Barajul Paltinul , din Doftana. Am prins doar un biban mic de vreo 5-6 cm , eliberat desigur , si am vazut la mal cum alt biban  a vrut sa atace o oscilanta de 22g. pt. stuk care era cam cat el , dar a abandonat atacul f. rapid. In rest am vazut sarind stiuca  si salaul , examplare uriase care pleoscaiau prin mijlocul apei...
In rest , peisajele sunt f frumoase si aerul f. curat , deci merita o partida de pescuit pt. relaxare in zona aceasta...
Memorat

Mircea Anghel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Vineri 02 Noiembrie 2012, 11:11:23 »

Am fost la pescuit pe Barajul Paltinul , din Doftana. Am prins doar un biban mic de vreo 5-6 cm , eliberat desigur , si am vazut la mal cum alt biban  a vrut sa atace o oscilanta de 22g. pt. stuk care era cam cat el , dar a abandonat atacul f. rapid. In rest am vazut sarind stiuca  si salaul , examplare uriase care pleoscaiau prin mijlocul apei...
In rest , peisajele sunt f frumoase si aerul f. curat , deci merita o partida de pescuit pt. relaxare in zona aceasta...

De acord, peisajul face ca drumul pana acolo sa se merite. Daca mai prinzi si peste, deja e un bonus. Am fost de 2 ori acolo, dar nu pentru pescuit, si mereu am vazut 1-2 pescari.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
ionut_pescarul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 02 Noiembrie 2012, 21:15:45 »

Initial m-am dus doar pt. pescuit , dar cand am vazut ca stau degeaba cu batul de spin in mana , m-am gandit sa transform partida intr-una superba din punct de vedere al peisajului imbinat cu magia pescuitului, cu sau fara capturi. Oricum vederea pestilor f mari ca jaloo-ul, stuka si bibanoi-ul , chiar fara sa-i prind face foarte mult , sa vezi acesti monstrii ai apelor in habitatul lor.
Memorat

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.038 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 16 Februarie 2018, 05:52:01
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.