Prieteni Pescari

CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Duminică 22 Octombrie 2017, 16:55:02 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 3 4 [5]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012  (Citit de 37846 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #80 : Joi 03 Ianuarie 2013, 01:18:09 »

asta e Vali pe care lam cunoscut cu ani in urma
CHAPEAU
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
popescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #81 : Joi 03 Ianuarie 2013, 08:37:39 »

Este o decizie înțeleaptă. Administrarea federației nu este totuna cu o partidă de pescuit. Bărbătește era să se depună demisia în scris, la federație, nu pe forumuri. Oricum, activitatea d.lui vicepreședinte a fost zero.
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #82 : Joi 03 Ianuarie 2013, 09:19:31 »

Este o decizie înțeleaptă. Administrarea federației nu este totuna cu o partidă de pescuit. Bărbătește era să se depună demisia în scris, la federație, nu pe forumuri. Oricum, activitatea d.lui vicepreședinte a fost zero.
Tocmai asa am considerat-o  si eu ca pe o decizie inteleapta. Wink
Acelasi lucru era valabil si pt. tine ...eventualele reprosuri la adresa mea sa le fi facut privat nu pe forumuri....
Nu cred ca esti in masura sa afisezi  cu mine aerul acesta de superioritate  si nici ca si  cu un angajat pe care il platesti, deoarece nu am un asemenea statut.

Primesti fix ceea ce oferi domnule presedinte....si sunt sigur ca vor urma si altii cit de curind.

Vei primii prin posta cit de curind si demisia in scris ....fii fara grija .
Succes in activitate.
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #83 : Vineri 04 Ianuarie 2013, 21:14:34 »

Trecand peste offtopic, vreau sa spun (pe surse) ca a fost un concurs frumos, felicitari!
Imi pare sincer rau ca nu am putut veni, sunt sigur ca mi-ar fi placut.

Totodata tin sa le multumesc celor care, s-au gandit sa puna o "vorba buna" la administratorul lacului pentru cei care nu au putut veni la acest concurs, in vederea partidelor ulterioare.

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #84 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 09:40:46 »

Trecand peste offtopic, vreau sa spun (pe surse) ca a fost un concurs frumos, felicitari!

Totodata tin sa le multumesc celor care, s-au gandit sa puna o "vorba buna" la administratorul lacului pentru cei care nu au putut veni la acest concurs, in vederea partidelor ulterioare.

daca stii nume la cei care au pus o"vorba buna" ar fi bine sa-i nominalizezi, fiindca subiectul e foarte diferentiat ....in functie de sursa...si as putea sa va ajut sa facem lumina ...
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #85 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 13:04:42 »

...
Leba in primul rind iti urez La multi ani  pt. 2013....
Iti multumesc si pt. felicitarile transmise acum pe aceasta cale chiar daca au trecut aproape 3 luni de la terminarea acestui "frumos concurs".
E bine si mai tirziu decit niciodata. Trist
................................................................

...
In ceea ce priveste afirmatia de mai sus pe care sincer nu o inteleg atita timp cit nu se dau  nume prenume si scopul pt. care s-ar fi intimplat asta .
In schimb se subintelege o unda de frustrare si regret ca nu poti pescui pe Minjesti  si cauti "vinovatii" pt. acest lucru.

Masura de-a primii DOAR pescarii care au participat la Cupa Minjesti apartine EXCLUSIV lui nea Victor administratorul baltii..... te intrebi poate de ce a luat aceasta decizie ?

Pai e f. simplu , deoarece a considerat ca cei prezenti la eveniment   sunt oameni de incredere , care au dovedit faptul ca sunt de buna credinta si ca onorindu-l cu prezenta au apreciat eforturile domniei sale in tot ceea ce a privit organizarea acestui concurs.

E balta lui , e decizia lui si cred ca e indreptatit sa faca orice regula doreste .

Ceea ce personal nu inteleg de ce cauti TU vinovatii in alta parte , cred ca mai bine ar fi sa va analizati unii dintre voi relatia sau evenimentele petrecute in trecut si care  au legatura cu nea Victor.

In ceea ce ma priveste iti stau cu drag  la dispozitie in privat (tel. sau MP)  , pt. elucidarea unor eventuale nelamuriri ....asta daca ai facut cumva referire si la persoana mea atunci cind ai "multumit" celor ce s-au gindit sa-ti puna o "vorba buna"....

Oare sa fi  inteles eu gresit  Undecided Cum? Cum?Rinjet

Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #86 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 14:30:30 »

Nu, nu stiu despre cine e vorba, la mine a ajuns doar sintagma :"Asa s-a hotarat." Ce cred eu are mai putina importanta. Oricum, cineva i-a sugerat d.lui Musteata procedura de care ma plang, de asta sunt sigur.
Cine se simte cu musca pe caciula sa-mi raspunda, cine nu, nu,

La Multi Ani si voua, un an bun cu sanatate si capturi mari!
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #87 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 15:08:40 »

Nu, nu stiu despre cine e vorba, la mine a ajuns doar sintagma :"Asa s-a hotarat." Ce cred eu are mai putina importanta. Oricum, cineva i-a sugerat d.lui Musteata procedura de care ma plang, de asta sunt sigur.
Cine se simte cu musca pe caciula sa-mi raspunda, cine nu, nu,

La Multi Ani si voua, un an bun cu sanatate si capturi mari!

Leba , cu regret remarc inca odata ca prin partea de est a tarii pt. unii conteaza mult mai mult ce se spune pe "telefonul fara fir" de multe ori fara acoperire  si de aici apar tot felul de acuzatii nefondate la adresa unui sau altuia .

In speta ridicata de tine  si din ceea ce stiu EU nu l-a influentat nimieni pe nea Victor sa ia aceasta decizie ...

Aceasta a venit ulterior consumarii evenimentului de la Minjesti, nicidecum inainte ....si tu si ceilalti colegi ai tai si nu numai ati fost invitati cu placere sa participati la concurs ....cu citiva dintre voi am vorbit personal dupa cum bine stii...

Ca unii dintre voi ati declinat participarea ,  fiecare avind motivele lui e o alta discutie.....alti colegi de club sau pescari  din orasul Iasi au participat  si personal cred ca s-au bucurat de ospitalitatea de care a dat dovada nea Victor in primul rind.

La fata locului nu au existat nici un fel de discutii pe aceasta tema ....din simplul motiv ca acest concurs OPEN nu putea gazdui doar pe. unii si pe altii nu ,cred ca e de la sine inteles.

Despre modul in care TU pui problema , adica aducind acuzatii la adresa "unora" (fara de nume) nu iti face deloc cinste si nici nu rezolva problema.

E tipic romanesc sa lansezi o acuzatie generala din care sa para ca cineva e victima altcuiva fara ai da numele . Shocked Jenat

Acum si aici  iti lansez eu 2 intrebari cu subiect si predicat care sa limpezeasca lucrurile si la care am sa te rog sa raspunzi:

1.cine ti-a transmis ca ASA SA HOTARIT si mai ales de catre cine  si daca in acea "hotarire" se regaseste numele TAU explicit.

2.de ce esti asa SIGUR si mai ales pe ce te bazezi cind afirmi ca CINEVA(oricine ar fi) i-a sugerat lui nea Victor sa ia aceasta masura.

P.S Masura despre care am aflat si eu la ceva timp dupa concurs este aceea in care vor fi primiti in viitor  la pescuit pe Minjesti DOAR cei care au partipcipat la concurs .....
Sper ca vorbim despre aceasi MASURA ....nu?
« Ultima modificare: Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 15:33:48 de către vali136 » Memorat
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #88 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 15:49:45 »

eu personal am fost la pescuit dupa concurs, singura chestiune de care stiu este ca cei care au fost la concurs nu au taxa de platit pe balta, atata tot. In schimb nu stiu ce si cum cu "telefonul fara fir" insa am tinut 1 salau contra cost si cei care l-au cantarit m-au intrebat ce are nea Victor cu Alin Nedelcu si cei de la Wizard (aici e alta poveste si numa bag) , am intrebat de ce si paznicul a aratat o hartie semnata de nea Victor in care se interzicea pescuitul pe Manjesti celor mentionati mai sus si apoi scrie numele celor de la Iasi care au voie sa pescuiasca acolo, intre care Oby, Jonah, Cotzo, Leba, Nick ... sa fi fost vro 8-10 nume parca, cu mentiunea ca cei care nu au fost la concurs platesc taxa de 30 de lei

acu is si eu curios despre ce e vorba , insa Leba am vazut cu ochii mei hartia si numele de pe ea, nu era interzis nimic pentru voi ci pentru cei de la Wizzard
Memorat

let the pike survive, put it back alive

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #89 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 15:56:20 »

Eu sunt martor la faptul ca Vali a reusit sa-l convinga pe nea Victor sa primeasca pe toata lumea,inclusiv cei de pe lista "neagra",cred ca stiti incapatanarea lui nea Victor cand are  pusa pata pe cineva.Vali a spus ca rezolva deschis eventualele dispute intre patronul baltii si cei cei din lista.In momentul in care nici unul din lista nu a venit la concurs cred ca discutiile ulterioare nu isi mai au rostul.
Leba sincer imi pare rau pentru tine ca ai fost trecut pe lista ,dar daca veneai la concurs disparea asocierea care ti-a facut-o nea Victor.....pentru detali la telefon sau pe privat

Postat pe:: Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 15:53:00

fiindca a completat Pikeman ,Leba era asociat cu cei de la Wizard ...lucru fals...dar cu repercusiuni
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #90 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 20:01:35 »

Deci exista o lista, booon.  
Pike, tu zici ca nu apaream pe ea, tu Petru sustii ca eram acolo.
Care e adevarul pana la coada?

Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Brasov

« Răspunde #91 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 20:18:00 »

Bre Leba, nu stii sa citesti, e o lista unde zice ca Alin Nedelcu si clubul Wizard nu are voie sa pescuie pe Manjesti, apoi e ceva de genul
urmatorii pescari de la Iasi din clubul East au voie sa pescuiasca :

si apoi numele voastre, defapt daca retin chiar bine ii interzis la toti iesenii mai putin cei din lista aia, intre care si TU, deci nu inteleg ce interzis ai??? cand esti pe lista de permisi?

tot telefonu fara fir  Risete
Memorat

let the pike survive, put it back alive

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #92 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 21:19:03 »

Ca sa te convingi PERSONAL daca esti sau nu pe vre-o lista iti sugestionez sa-l suni direct pe nea Victor.El e SINGURUL in masura sa iti satisfaca curiozitatea si chiar sa-ti dea lamuririle necesare daca se impun.

In cazul in care apari pe acea lista vei afla si de ce , iar in cazul in care nu apari pe lista cred ca ar fi cazul sa-ti ceri scuze public pt. faptul ca ai fost dezinformat de pe "tel. fara fir" si te-ai trezit sa aduci acuzatii "voalate" unor oameni implicati in acel proiect chiar daca te-ai ferit sa le dai numele..... Jenat .

Astept cu rabdare sa vad daca esti intradevar interesat sa afli adevarul .

Acum ca nu mai exista speta "vali&federatia" care sa fie de vina pt. toate relele din lume era oarecum normal sa apara alte metode de discreditare a celor implicati in organizarea concursului de la Minjesti la care din pacate pt. tine  nici macar nu ai participat. Trist

Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #93 : Sâmbătă 05 Ianuarie 2013, 22:08:10 »

Pike, citeste ce a spus Petru mai sus.
Vali, nu ti-am adresat niciun cuvintel in topicul asta, e adevarat ca am fost offtopic, insa nu am adus jigniri sau ofense.
In schimb, pentru ca se pare ca te simti vizat de ceea ce am spus, imi povestesti chestii cum ar fi: "nu-ti face cinste", "estul tarii", "scuze publice" etc.  Cui sa-i cer scuze si mai ales pentru ce?
Tu citesti ce scrii?

Mai zic odata sa fie foarte clar:
Multumesc celui/celor ce au pus o vorba buna pentru mine. Mai mult, sper sa ma pot compensa cu prima ocazie.
Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #94 : Duminică 06 Ianuarie 2013, 08:49:21 »

dupa discutia cu nea Victor am reusit sa-l conving ca tu nu ai treaba cu cei de la Wizard(asta inainte de concurs)Lista de care vorbeste Pikeman e dupa concurs.Repet inca o data Vali Stratonov a fost singurul care a reusit sa-l covinga pe nea Victor sa primeasca pe toata lumea la concurs......Si Peterca era pe lista ,dar chiar daca nu a putut sa mearga la concurs a dat un telefon si a demonstrat ca pescuieste dupa regulile baltii...lucru care apreciaza nea Victor
PS doua persoane pot intervine la nea Victor eu si Vali :daca Stratonov a mers pentru stergerea "pacatelor" la toti eu am mers pentru incadrarea corecta pe cluburi ,care din noi doi a pus o "vorba buna"?
-o discutie cu nea Victor e benefica ,dar sa tineti cont de faptul ca iarta ,dar nu uita
« Ultima modificare: Duminică 06 Ianuarie 2013, 09:12:12 de către petru » Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #95 : Duminică 06 Ianuarie 2013, 10:23:59 »

Petrus, nu sunteti numai voi doi cei care puteti interveni la dl. Musteata.
Cu proxima ocazie am sa-l contactez, sa vad si eu de unde mi se trage...
Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #96 : Duminică 06 Ianuarie 2013, 10:48:17 »

cred ca e cel mai intelept lucru.... Rinjet
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #97 : Duminică 06 Ianuarie 2013, 10:56:33 »

Petrus, nu sunteti numai voi doi cei care puteti interveni la dl. Musteata.
Cu proxima ocazie am sa-l contactez, sa vad si eu de unde mi se trage...

In primul rind ar trebui sa fi verificat mai intii daca e adevarata supozitia ca "esti interzis" la pescuit pe Minjesti nu sa"vobesti dupa ureche". Suparat Shocked Shocked Shocked

In al 2-lea rind cind vorbesti la "general" e normal sa se sesizeze si  cei care au avut legatura directa cu evenimentul....asa incit chestia cu "nu ti-am adresat nici un cuvint" nu tine Leba draga....
De la mine din birou asa se vede ....si se pare ca si de la biroul lui Petrus .
Sa fim amindoi paranoici ? Sa suferim amindoi de mania persescutiei?
Sincer nu prea cred.E evident ca la noi 2 te-ai referit in primul rind ...c-or mai fi si altii la care te-ai gindit , se poate.

Scuze publice ar trebui sa ceri TUTUROR celor ce au citit acest topic si in primul rind tuturor celor ce au participat la concurs  asupra carora planeaza suspiciunea ca l-ar fi convins pe nea Victor sa-ti dea interzis pe Minjesti.

Ai lansat aceasta speta acum dupa 3 luni de la eveniment si culmea nici macar nu ai verificat daca e sau nu reala .....
Ce urmaresti de fapt?

Cum se face ca pescari din Iasi ca : Tofan, Bingogabi, Radu bug, Radita ,Oby , Marcel  si altii nu au avut parte de asemenea "rele tratamente" si unii dintre ei au pescuit din cite stiu eu si dupa concurs la Minjesti.
Ai cumva vre-o  "musca pe caciula" mai veche   si nu stim noi?  Trist

P.S. Sa nu uit ...La multi ani cu sanatate la implinirea celor 39 de ani. Aplauze Aplauze

« Ultima modificare: Duminică 06 Ianuarie 2013, 10:59:35 de către vali136 » Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #98 : Duminică 06 Ianuarie 2013, 11:17:10 »

Nu am nicio musca pe nicio caciula. Minjestiul e o apa la care tin foarte mult si as vrea sa ramana asa cum e. Nici nu vorbesc dupa ureche, nu am primit acceptul de a pescui (C&R) la Minjesti dupa concurs. Nu stiu de ce, nu am primit explicatii.
Vali, credeam ca esti un om matur. Astept momentul in care ai sa-mi spui ca am braconat. M-am inselat, nu e prima oara insa cu siguranta e ultima. Pentru mine lucrurile sunt foarte clare.
Multumesc pentru urari.

Petrus, in orice caz multumesc pentru sustinere.

Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #99 : Duminică 06 Ianuarie 2013, 11:36:08 »

Vali, credeam ca esti un om matur. Astept momentul in care ai sa-mi spui ca am braconat. M-am inselat, nu e prima oara insa cu siguranta e ultima. Pentru mine lucrurile sunt foarte clare.
Multumesc pentru urari.
...

Leba sa inteleg ca m-ai gasit pe mine tapul ispasitor pt. faptul ca nu ai fi fost primit pe Minjesti ?
Cum adica sunt imatur? In ce sens?
Mai degraba vad multa frustrare in ceea ce scrii si cauti vinovatii in alta parte decit in "propria ograda"...
Ca mi-am permis sa-ti spun  raspicat ca nu-i CORECT sa arunci "generalitati" pe net atita timp cit nu ai dovezi clare ca unul sau altul ti-a "pus gind rau"...

SUSTINEREA de care faci vorbire a fost TOTALA din partea MEA  fata de TOTI pescarii din zona si nu numai.... sunt  cel care a initiat acest proiect si cel mai interesat sa iasa bine .

Ca nu  toata lumea vede lucrul acesta cu ochi buni ....mi-e clar ,si ca TU faci parte dintre aceia care desi nu au participat incerci sa discreditezi o balta , niste oameni si niste  proiecte viitoare din cauza unei necomunicari e pacat...mare pacat.

Vis a vis de "braconaj" sau de " sacosa" se stiu ei cei care au practicat acest sport pe Minjesti....pot sa-ti spun un lucru SIGUR , ca nu sunt de la Cluj aceia . Suparat Trist Trist Trist
« Ultima modificare: Duminică 06 Ianuarie 2013, 11:43:53 de către vali136 » Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.053 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 12 Iulie 2017, 16:53:35
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.