Prieteni Pescari

Recomandare barca pneumatica

Marți 25 Noiembrie 2014, 00:21:44 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Recomandare barca pneumatica  (Citit de 34623 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
sharanel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Luni 03 Septembrie 2012, 15:25:09 »

Sunt hotarat sa-mi iau o barca pneumatica.Bugetul max. ar fi cam 600 ron.Barca va fi folosita exclusiv pe lac cu cel mult 3 persoane la bord.
Ce producator/model imi recomandati?Seahawk, Sevylor...sau altceva sa se incadreze in buget.
Multumesc.
Memorat
ORKA
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Bucuresti

« Răspunde #1 : Luni 03 Septembrie 2012, 16:57:24 »

Nu te supara. Shocked Stii sa inoti? :'(Nu te grabi ,ai toata iarna timp sa strangi banu sa iti iei ceva mai acatarii,caci ce ai enumerat tu nu prea imi suna a nume de barci.No ofensse.
Memorat

Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Marți 04 Septembrie 2012, 06:36:13 »

cred ca si una ruseasca de cauciuc te-ar satisface pentru inceput si bugetul cam pe acolo e, daca vorbesti cu cineva sa ti-o aduca de dincolo.
Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Baia Mare

« Răspunde #3 : Marți 04 Septembrie 2012, 18:43:09 »

@  sharanel

...la banii aia poti lua o Saehawk II , daca o nimeresti la promotie si acum in perioada imediat urmatoare ai sanse deoarece , de regula ,la, incheierea sezonului estival se aplica aceste reduceri.
...mare atentie , 2 roman "II" ...nu  2 arab "2"
...nu cred ca este o barca care sa egaleze aceast model la un pret mai mic de 1000 lei.
...detin Seahawk II de doua sezoane si este OK , mai ales daca o vei folosi numai pe ape statatoare
...foarte usor i se pot aduce imbunatatiri , daca vrei podina rigida din tego sau suport motor , la preturi foarte rezonabile
...despre asta e vorba :
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
...si chiar am gasit pe net oferte , la banii tai..... Wink

@ dorint

...cam la ce pret estimezi o barca "ruseasca de cauciuc" ?
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #4 : Miercuri 05 Septembrie 2012, 09:22:25 »

domnu radu, după nick-name pari să fii în vârstă. sper să fii și un bun înotător! Risete Risete Risete
sharanel, la banii pe care-i ai treci pe la baracuda. s-ar putea să te scoți.
Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 05 Septembrie 2012, 18:20:07 »

@ Lucian SV

...mda , pot afirma ca sunt un bun inotator , in 2 ani de cand folosesc barca asta chiar nu a fost cazul
...totodata , "old" poate insemna si intelept , accepti varianta asta ?
...mai am 2 intrebari pentru tine , "on-topic" :
 1) cunosti barca despre care faceam vorbire , mai sus ?
 2) poti sa faci o alta oferta de barca pana in 1000 lei (chiar si de la Baracuda ) nu 600 lei , cati este dispus sa investeasca "sharanel" ?

Multam fain !
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Sâmbătă 08 Septembrie 2012, 10:58:47 »

Daca ti-o aduce un ''preten sovietik'', nu platesti mai mult de 600 ron
Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 09 Septembrie 2012, 12:11:18 »

@ dorint

...OK , hai sa admitem ca asta cu "guma" ar fi o varianta mai buna desi implica un "daca" foarte important ...''preten sovietik'' + alte cheltuieli cu transportul
...crezi ca il poti ajuta pe "sharanel" sa intre in posesia unei astfel de barci in banii disponibili ?

@  Lucian SV

...astept in continuare raspunsurile la cele 2 intrebari , astfel incat sa-l lamurim pe "sharanel" , sa nu piarda sezonul la salau , din barca... Smiley
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 09 Septembrie 2012, 20:29:31 »

In bazar la Suceava am vazut acu catva timp,trebuie verificat, daca ajung, postez.
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #9 : Joi 13 Septembrie 2012, 12:52:48 »

eu am saehawk II de 3 ani si sunt foarte multumit de ea,e material sanatos,se poate lipi si pot spune ca a fost muncita saraca si la stiuca si la biban pana aproape de iarna tirziu,este incapatoare si doi stau foate lejer,am vazut recent la pret de 600 lei la baumax,iti spun ca daca o iei nu o sa regreti,la banii astia e tot ce se poate mai bun sugubat
Memorat
sharanel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Vineri 14 Septembrie 2012, 16:41:02 »

Multumesc pt raspunsuri, din pacate nu am primit notificari de la forum despre postarile dvs.
Acum ca sa va raspund:
@ORKA:sunt un inotator mediocru sper sa nu am nevoie de aceasta aptitudine si oricum nu m-as urca intr-o barca fara vesta.

@dorint: ruseasca de cauciuc e ceva in genu asta? [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] Are un prieten asa ceva cu vreo 20 petice pe ea a zis ca in 10 ani nu a facut niciodata baie pe langa ea.
Am chiar si eu una dar am lipsa o valva si nu gasesc nicaieri.

Am vazut intr-o oferta la Dedeman barca seahawk II putin sub 600 lei dar am vazut pe un forum ca multa lume se plange de ea cica ar avea ceva probleme cu imbinarile dupa ce si-au pus podina parca...nu mai retin exact.
edit:am gasit,cica se unesc compartimnentele de la podea pt ca cedeaza lipitura dintre ele.
« Ultima modificare: Vineri 14 Septembrie 2012, 16:58:32 de către sharanel » Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Vineri 14 Septembrie 2012, 18:26:49 »

...

Am vazut intr-o oferta la Dedeman barca seahawk II putin sub 600 lei dar am vazut pe un forum ca multa lume se plange de ea cica ar avea ceva probleme cu imbinarile dupa ce si-au pus podina parca...nu mai retin exact.
edit:am gasit,cica se unesc compartimnentele de la podea pt ca cedeaza lipitura dintre ele.

...problema aceasta a avut-o modelul mai vechi de Seahawk II , cel cu "banchetele" cilindrice , daca umflai podeaua prea mult .
...esti chiar super receptiv la mesaje
...ceea ce ti-am scris eu si  "c-tin" a fost egal cu zero ? !
...iti doresc sa iti achizitionezi o barca ca si cea pe care ai mentionat-o in postarea ta ( [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ) , dar sa nu uiti vesta niciodata acasa

Risete
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
sharanel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Vineri 14 Septembrie 2012, 19:03:57 »

Daca aveam de gand sa ma dau pe apa cu colacul ala nu ma mai uitam dupa Seahawk II Cheesy.
Deci mai concret cum se deosebeste modelul vechi fata de cel nou la Seahawk II ?Sau din ce an s-a produs modelul nou ca sigur scrie pe ea anul.
Maine ma duc in Dedeman si Baumax sa vad daca au si ce au.
Memorat
old_radu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Vineri 14 Septembrie 2012, 21:45:00 »

...mai concret cum se deosebeste modelul vechi fata de cel nou la Seahawk II ?

...un lucru e sigur , nu vei mai gasi in magazine modelul vechi , care nu se mai fabrica de cel putin 2-3 ani.
...eu am identificat doua diferente si anume : pernele folosite pe post de bancheta , la modelul vechi erau sub forma unui cilindru , iar la cel nou sunt paralelipipedice ; o alta diferenta ar fi modul de amplasare a suportilor pt. lanseta , la modelul nou sunt amplasati in diagonala (in fata , respectiv in spate de o parte si cealalta a barcii ) , iar la modelul vechi erau amplasati doar la un capat al barcii ( de o parte si cealalta )
...probabil , in atati ani de cand se fabrica aceasta barca , fabricantul o mai fi inlaturat din greseli , mai cu seama ca pt. modelul nou a obtinut "OK"-ul Garzi de Coasta al SUA
...indiferent de ce sustin anumiti "carcotasi" , iti recomand sa te uiti si la linkul urmator , mai ales la "reviews": [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
...inafara de "Mariner" urmatoarea  barca mai buna ca si asta o vei gasi la o diferenta mare de pret sau ramane varianta barcii rusesti , dar acolo intervine un mare "dar " : un "preten sovietik" care sa fie de cuvant.

Spor , la cumparaturi !
Memorat

GO FOR SPINNING ! ! !
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Vineri 14 Septembrie 2012, 21:55:11 »

SHARANEL,incearca si aici, decat sa-ti cumperi catastrofele astea occidentale ieftine, care parca-s facute din sacose de plastic (care toate sunt Kina la baza): [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] sau :http://www.barcisecond.ro/anunturi/view/1166-barca-ruseasca-kolibri.html  Undecided
« Ultima modificare: Vineri 14 Septembrie 2012, 22:03:06 de către dorint » Memorat
sharanel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Sâmbătă 15 Septembrie 2012, 15:38:17 »

Am un prieten care aduce alimente,cafea,dero din Ucraina.O sa-l intreb sa vad ce zice.Intr-adevar arata mult mai bine astea kolibri.
Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #16 : Duminică 16 Septembrie 2012, 07:14:48 »

da arata bine dar te-ai uitat si la pret Wink
Memorat
sharanel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Duminică 16 Septembrie 2012, 21:39:44 »

Da,am vazut ca-s mai scumpe dar nu e urgent ca la mine abia s-a instalat microbul.O nelamurire:am intrebat vanzatorul acestei barci si a zis ca arata exact ca in poza inclusiv bancutele iar data fabricatiei este 01.03.2012
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
O fi "originala" sau nu?Aveti alte link-uri pt un Seahawk II ?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Duminică 16 Septembrie 2012, 21:43:29 »

Da, sunt relativ scumpe, dar sunt barci pneumatice, de cauciuc gros panzat , nu ceolofan presat in mai multe straturi, cum sunt astea chinezesti de pe piata, iar la primul stuf ascutit, verifici sigur daca vesta de salvare te tine... Risete
Memorat
sharanel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Miercuri 26 Septembrie 2012, 17:43:45 »

Kolibri K260 TL e peste Intex Mariner 4?
Am facut o plimbare cu "colacul de plaja".N-a fost rau dar mi-am dat seama ca vreau ceva mai mare chiar si decat seahawk II.
Memorat
Pagini: [1] 2 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.034 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 21 Noiembrie 2014, 23:57:04
Copyright © 2006-2014 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.