Prieteni Pescari

TOP NADE pentru pescuitul stationar pe PRUT

Miercuri 13 Decembrie 2017, 16:59:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: TOP NADE pentru pescuitul stationar pe PRUT  (Citit de 86832 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #40 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:11:38 »

Este foarte ok sa mergi la pescuit pe specie tinta si sa ai si reusite...la inceputurile mele in feeder(am avut si mentor meserias)foloseam o combinatie de nade foarte'' prinzatoare'' dar la multe specii  de pesti ....nu iesea nimic tintit,de la platica,mreana,scobar la clean, avat,babusca...este vorba de o combinatie de special concurs benzar+benzar clean+ice mix si ceva viermi si boabe....numai pescuit tintit nu era dar se prindea peste frumos.
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #41 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:15:52 »

aha..... tehnici smechere cu elastic pe monturi fine  sugubat ......pe post de antitangle.....eu cred ca mai degraba pe post de antisoc  sugubat
PS daca tot e sa mai spunem una alta,a-ti incercat sa umectati nada cu zer de oaie fermentat? Am un prieten in SV care a rupt stilul pe Prut  Risete
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:22:10 »

Pe Moldova a mers bine maros extra scobar mreana+benzar scobar mreana+viemi opariti in cantitate mai mare,dar ca si driluri doar unul mai memorabil la puntea de la Verseni,o mreana frumoasa dar m-a facut pentru ca pescuiam fin cu montura de 0,10...dupa genocidul de acolo nu am mai prins scobar mai mare de 300 g si mreana mai deloc!!!Dar braconierii au prins...vreo 3 carute!!!

Postat pe:: Miercuri 13 Februarie 2013, 19:19:04

Petru,am auzit la cineva ca in Ungaria s-a facut treaba foarte buna la boabe de porumb lasate la inmuiat in zer de oaie vreo 2 luni!!!Imi confirmi o treaba buna care ,de ce nu,merita incercata asa ca ...sa mulgem oile ca nu se stie!!!
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #43 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:26:35 »

Pai vezi Florine ca daca spui o nada astazi, maine il vezi pe om cu porbagajul de peste si o mai spune si la alti tot pentru porbagaj......de aici povestim
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:27:52 »

Cum merg nadele de la van den ende?
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:28:19 »

La Verseni cred ca au prins la buldozer  sugubat
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #46 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:31:37 »

Mi-as dori sa se opreasca la pestii mai mari si sa nu depaseasca 5 kile si restul sa-i lase in apa,eu ma gandesc ca daca se oftica ca nu prinde la lanseta si vine cu parasuta sau curent electric suntem terminati...omoara de zeci de portbagaje!!!
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:32:31 »

Cum merg nadele de la van den ende?
am folosit o singura data ,ceva pentru babusca ,nu mai retin cum se numea,dar nu am putut face selectia si m-am umplut de plevusca.O nada interesanta e Traper seria gold.
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:38:25 »

Si ce au prins la buldozer...si acum ma doare inima de oftica,e plin de animale bipede acolo care au plase in geam in loc de perdele...si copilul de 6 ani are minipoclau!

Postat pe:: Miercuri 13 Februarie 2013, 19:34:25

Eu asta vreau sa probez la vara pe Prut... [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:44:39 »

buna nada de la tubertini,dar ceea prezentata are o problema e pentru 3 specii care au apucaturi total diferite. Da de nada asta ce spui? [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Hassion
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Miercuri 13 Februarie 2013, 19:46:37 »

Cica ar fi buna nada...dar scumpa...si nu se stie daca se preteaza sa platesti  acel pret pentru o partida de feeder unde este posibil sa iti aduca doar 2 3 pesti in plus fata de alte combinatii de nade...sau poate nu..
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Miercuri 13 Februarie 2013, 21:20:54 »

@bogdan h
Cu ce bani ai cheltuit pe reteta ta de nada luai o nada de super calitate gen sensas sau van den eynde si scapai de atitea combinatii.......personal nu folosesc benzar de nici un fel si nu amestec mai mult de doua nade la o partida de pescuit....
Memorat
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #52 : Miercuri 13 Februarie 2013, 22:05:02 »

@bogdan h
Cu ce bani ai cheltuit pe reteta ta de nada luai o nada de super calitate gen sensas sau van den eynde si scapai de atitea combinatii.......personal nu folosesc benzar de nici un fel si nu amestec mai mult de doua nade la o partida de pescuit....
intr-o oarecare masura sunt de acord cu tine. in anul ce a trecut am fost mai mult pe experimentat nada...eu am spus cu ce am avut "succes" in mai multe partide diferite. ca un exemplu negativ pt mine Smiley am folosit sensas intr-o zi la pescuit cand era si Florin...care pescuia cu benzar...m-a facut de vorbeam singur. o alta nada buna e si cea de la trabucco. pe timp de vara nu prea folosesc aditiv, asta fiind si motivul "combinatiilor". van den eynde, nu am folosit dar am inteles ca e o nada f buna si sunt hotarat sa incerc anul asta, atat cat imi va permite timpul de pescuit. "reteta mea de nada" nu e batuta in cuie si nici nu costa cine stie ce...30 de lei cu tot cu viermi de carlig eu zic ca nu-i o suma astronomica.
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #53 : Miercuri 13 Februarie 2013, 23:48:51 »

eu sincer anul asta am de gand sa incerc sa imi prepar singur niste treburi Smiley m-am saturat sa las milioane pe luna la ovidiu Smiley
Memorat

Fishing Tools - Revistă de pescuit sportiv
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Joi 14 Februarie 2013, 08:14:57 »

ne spui si noua din "treburile" tale  Risete Risete
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #55 : Joi 14 Februarie 2013, 09:55:43 »

Pai... ma trag din zona Sucevei si unchi-miu are moara. Smiley Am fost si eu ajutor de morar vreo cateva sezoane de vara cand eram prin zona, deci ... e usor de imaginat. Cine nu are posibilitatea, poate apela la taranii din piata de la Nicolina sau alte surse, de unde cu 20 de lei iti iei un sac de grau, orz, ovaz, porumb, sparturi, seminte, mixuri, srot si alte bazaconii. Smiley
Memorat

lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #56 : Joi 14 Februarie 2013, 10:39:43 »

Daca ar fi atit de simplu.......nu ar mai exista secrete!!!!!!!
Memorat
lmihailescu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Joi 14 Februarie 2013, 10:40:36 »

iti trebuie pesmet in nada si alte aluaturi pisate (gen biscuiti cozonaci).
Nici eu nu sunt impotriva nadelor de la benzar. per exemplu mi-a mers foarte bine cu special concourse + ice mix + pamant + sparturi + viermi.
rezultate au fost cam la fel si atunci cand am folosit mreana xxl.
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #58 : Joi 14 Februarie 2013, 11:57:47 »

pesmetul/ttx-ul se poate inlocui cu paine veche ramasa din casa, uscata si maruntita in blender, dupa parerea mea. se pot pune multe in completare
viermi si rame... asta e Smiley mergem inainte, cu sursele actuale Smiley
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Joi 14 Februarie 2013, 12:26:48 »

Pesmetul il poti inlocui cu painea veche din casa, maruntita foarte fin. Painea este facuta din grau insa
TTX-ul are cu totul alt miros si continut. E alta Marie’ cu alta palarie! Wink  Ma refer  la TTX-ul « adevarat » ce se obtine din porumb și este obținut în urma presării.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Pagini: 1 2 [3] 4 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 08 Decembrie 2017, 04:18:54
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.