Prieteni Pescari

TOP NADE pentru pescuitul stationar pe PRUT

Joi 19 Septembrie 2019, 21:55:51 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 3 4 [5]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: TOP NADE pentru pescuitul stationar pe PRUT  (Citit de 107455 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Victor_IS
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #80 : Sâmbătă 17 August 2013, 22:50:45 »

sa ma "etalez" si eu, ca asa e frumos, sa respect regulile casei (topicului)
Prima mea experienta cu Prutul si prima iesire din acest an (am terminat sesiunea)
Am avut ceva nada preparata de Petru (luata din primavara) si ce a mai ramas din ea (cam 1,5kg) de la partidele de pescuit, am zis sa ma duc la Prut (pentru prima data). Asa ca am mai amestecat-o eu cu putin faina,ttx umed, o conserva de boabe porumb (cea mai petarda cutie gasita in magazin, din alea ieftine) apoi am facut o mamaliga mica deasa (cu putina paine in ea si usturoi),  le-am amestecat pe toate si am pus in momitor (unu culisant unul fix). In carlig am pus o bucatica de mamaliga si in celalalt carlig am pus 2 boabe de porumb. Am stat de la ora 13  pana seara pe la 18 (ma rupeau tantarii). Am avut 2 trasaturi, din care una s-a soldat cu pierderea momitorului (implicit ace, vartej etc) pentru ca nenea pestele a gandit el ca e mai bine ca dupa ce papa, sa fuga repede la fund, mai exact sub o cioata sau ce mama lui este sub apa. A doua trasatura si ultima, mi-a adus un pestisor de 2,800 grame si un dril cum nu am avut niciodata. Eram singur pe mal si ma bucuram ca un copil si totodata savuram si emotiile de al aduce la mal.
Acum de abia am reusit sa citesc topicul (cap coada) si imi dau seama cat de deficitar sunt la capitolul momeli si nade. Cred ca a fost noroc chior cum am prins eu asa ceva, dar m-am bucurat de el. Sper in viitor ca bugetul de student sa aloce mai multe resurse financiare si sa pot achizitiona doar nada serioasa (si mai multa). Apoi va ramane doar problema locurilor de pescuit (nu cunosc absolut deloc zona Prut Iasi) si pofta pestelui de a manca.

Fir intins (sau zbuciumat) la toti

daca esti pescar fara dovada, atunci esti altfel de pescar Cheesy
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
p.s. nu radeti de mine ca am facut 3 poze ca si cum nu ar fi incaput doar in una, dar fiind singur, nu reuseam (de emotie si bucurie) sa ma incarez cu el intro singura poza Tongue
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #81 : Duminică 18 August 2013, 07:52:43 »

@Victor_IS
Felicitari pentru start. Multi si-ar dori asa ceva la prima lor partida pe Prut.

PS.
Aici discutam despre nade si momeli specifice. Mesajele lipsa din subiect au fost mutate pe linkul de mai jos, disponibil DOAR celor ce sunt logati pe forum:
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,3901.0/
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #82 : Duminică 18 August 2013, 10:02:14 »

sa nu le amesteci  Rinjet .....atunci dupa ce vii din Delta facem un Pausesti (poate invitam mai multi prieteni)dupa care facem si un Prut
PS la Pausesti intentionam sa lansam noua nada Rinjet......sunt date pentru teste cateva kg  Risete

Postat pe:: Vineri 16 August 2013, 07:20:35

...nu postez ca ma mai "provoaca "cineva si daca ma fac de ris!?   Tac
te provocam la un Pausesti?....la Prut e greu sa te provocam s-a auzit in targ despre ""bafta"" ta  Rinjet
cum sa nu amestece......l-ai lovit unde il doare mai tare!
cit despre bafta.......cind prindeti voi peste e stiinta, cind prind eu e bafta.....nu?!  Aplauze
vezi ca bafta are """"""""""........pritenii stiu de ce  Risete Risete Risete Risete
Memorat
Constantin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #83 : Vineri 06 Septembrie 2013, 12:22:37 »

Salut baieti, ceva nou in materie de nada? Ce se mai aude, la ce trage?
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #84 : Miercuri 13 Noiembrie 2013, 08:40:18 »

Am o rugaminte pentru cei care au pescuit cu Green Bait;Feeder mreana scobar sau Supecrush, apa rece daca au obsv prezenta rapitorilor pe patul de nada......avem unele sesizari ca hemoglobina din nada atrage multa plevusca si de aici avatul....
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #85 : Miercuri 13 Noiembrie 2013, 11:57:38 »

@Constantin
Tu ce ai folosit si cu ce rezultate ?
Noi pe aici, de bine / de rau, tot am mai scris ceva.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: 1 ... 3 4 [5]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.028 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 14 Septembrie 2019, 23:47:40
Copyright © 2006-2019 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.