Prieteni Pescari

pescuit 2013

Marți 13 Noiembrie 2018, 22:03:45 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: pescuit 2013  (Citit de 37393 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: suceava

« Răspunde #20 : Marți 15 Ianuarie 2013, 09:42:51 »

adica cu alte cuvinte cred ca pe la anul dupa cum merg treburile pe la noi Jenat
Memorat
aZu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Joi 17 Ianuarie 2013, 12:21:59 »

In sfarsit s-au dumirit si astia de la ANPA dupa 16 zile.
Copie de pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]:

ÎN ATENȚIA PESCARILOR

Practicarea pescuitului recreativ/sportiv pentru anul 2013 se face în baza permisului de pescuit recreativ/sportiv eliberat de A.N.P.A in anul 2012 si a chitanței privind plata taxei de autorizare pentru anul 2013 sau a talonului de pensie, după caz, conform prevederilor Hotărârii Guvernului nr. 1016/2008 privind cuantumul taxelor de licențiere și autorizare în pescuit și acvacultură.

Permisele de pescuit recreativ/sportiv se vizează de la data publicării în Monitorul Oficial al României Partea I, a Hotărârii de Guvern pentru modificarea și completarea Hotărârii Guvernului nr. 1016/2008 privind cuantumul taxelor de licențiere și autorizare în pescuit și acvacultură.

A fost greu de gandit o solutie asa de complicata... au o scuza pentru intarzaiere...
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #22 : Joi 17 Ianuarie 2013, 16:57:51 »

iar vinietele apar prin vara  Rinjet
Memorat
gabby123
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

Anul asta merg la prut

« Răspunde #23 : Marți 22 Ianuarie 2013, 20:52:36 »

Va salut! Sunt si eu un pescar mai nou in meserie si as dori sa va intreb ce trebuie sa fac ca sa obtin permis de pescuit pe rauri si cat costa.O alta intrebare este unde am voie sa pescuiesc ca am observat ca daca fac la permis intr-o parte nu pot pescui in cealalta si invers,dar nu am gasit nicaieri foarte bine explicate zonele si tarifele si nici cum sa fac sa pot pescuii peste tot.
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Vineri 01 Februarie 2013, 11:40:22 »

Am citit despre sesizari,si mi-am amintit despre o intamplare din 2011:vara,borna 1070,ora 9.30,Andrei Arnautu si io,apare o BARCA cu doi cetateni care intindeau PLASA MONOFILAMENT din TREI saci de rafie.Intrebam cetatenii:"BRE,mai pescuim si noi,sau numai voi?"Raspuns:"Este pesti pentru tătă lumea".Strangem nervosi,mana pe telefoane,la pod peste JIJIA ne opreste patrula cu JEEPUL FIAT din dotare.Ne legitimeza,le povestim despre ce si cum si vine intrebarea:DA CUM ERAU IMBRACATI,foarte important,banuiesc in stabilirea infractorului si stabilirea portretului robot.Unul in camuflaj si unul initr-un pulover bleumarin.Aha,is moldoveni,n-avem ce le FACE!TREBE SA SUNAM LA UNITATE,SA SE FORMEZE O ECHIPA,DA MULTUMIM,dupa care s-au urcat in masina si au plecat spre Bosia dea lungul Jijiei,desi cel mai scurt drum era peste camp,da probabil se strica jipalaul,ISNAPER stie despre ce vorbesc.Eu va doresc sa faceti sesizari cat mai des.Pana nu va aparea o Politie a apelor,pescuitului sau cum s-o mai numi,treaba asta cu rangeri PP,PF,jandarmi,politie rurala si inspector ANPA in teren e un mare FAS.
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #25 : Vineri 01 Februarie 2013, 12:08:09 »

dar salupa PF ce face ? ...rupe malurile cand se deplaseaza in viteza,in loc sa vada si astfel de cazuri sau mai rau stau si ei la pescuit din barca,cand mai fac economie de combustibil...
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Vineri 01 Februarie 2013, 19:35:40 »

Probabil s-au grabit sa mearga sa-si ia ''vama'' de la branconieri.....
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Sâmbătă 02 Februarie 2013, 14:46:57 »

problema spinoasa braconajul...am asistat la un genocid pe Moldova de-ti puneai mainile in cap...si s-au facut sesizari, sunat de la 112 pana la prietenii pescari si rezultatul!?Nul...,a venit o masina de politie,braconierii plecasera apoi s-au intors,senilata tot ''rupea'' din vaduri si captura....vreo 3 carute de peste si am auzit ca si-au hranit si porcii participantii la ''actiune''
si tu, pescarul, cu o montura de 0.10,ac de 20 in asteptarea unui drill,asisti neputincios la masacru,iar pentru faptul ca ai sunat esti cautat acasa de braconieri...mai mult sfidatori dar poate si amenintatori...prin ''patrula de prezenta''...

Postat pe:: Sâmbătă 02 Februarie 2013, 14:41:55

asta-i durerea cea mare....sa incepem,practic sa stopam braconajul prin orice metoda...buna idee ar fi infiintarea Politiei apelor sau a mediului sau ceva de genul...
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Sâmbătă 02 Februarie 2013, 18:02:17 »

Este trist ce se intampla, din pacate nu este o problema izolata ci peste tot in tara se intalnesc asemenea practici. Se retine si cel mai mic peste cu care se hranesc pisicile, porcii , gainile etc... Cat o sa mai tina, o sa mai tina, cand n-o sa mai fie deloc peste or sa isi aduca aminte de "ce peste era odata, dom'le"
Memorat
viorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Sâmbătă 02 Februarie 2013, 18:54:29 »

Salut! Si pana la urma tot nu am aflat daca se mai elibereaza avizul de acces in arie protejata,sau trebuie sa mai asteptam ceva ,,indicatii de la centru'' ? Bine ar fi daca am afla adresa si programul de lucru cu publicul.Multumesc anticipat !!!
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #30 : Sâmbătă 02 Februarie 2013, 19:24:21 »

programul e de la 9-15 de luni pana joi
de eliberat nu stiu
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Duminică 03 Februarie 2013, 13:40:59 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] uitati-va un pic aici ce ''caracatita''
Memorat
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Duminică 03 Februarie 2013, 16:00:12 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]   ...ia uitati-va un pic aici ce ''caracatita''
Trist, foarte trist.... deja mi-am stricat dupa-amiaza urmarind acest film. Pana nu se introduce pedeapsa cu moasrtea pentru furturi mai mari de 100000 ron nu o sa se faca nimic...
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Luni 04 Februarie 2013, 16:13:51 »

Paul,asta e ce se vede,dar gandeste-te la cei neprinsi. Suparat
Memorat
gabby123
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Anul asta merg la prut

« Răspunde #34 : Miercuri 06 Februarie 2013, 21:51:02 »

Dar pana la urma ma ajuta si pe mine cineva cu informatii despre cum pot avea permis de pescuit in 2013?? NU gasesc nicaieri indrumari pas cu pas si nici taxe pe anul in curs.
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Joi 07 Februarie 2013, 11:28:04 »

@Gabby,in legatura cu permisul:85 lei,o poza,o copie B.I.,C.I. dupa caz si o deplasare pe str. Calea Gălății la sediul PP Fir intins Bere
Memorat
gabby123
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Anul asta merg la prut

« Răspunde #36 : Joi 07 Februarie 2013, 22:09:38 »

Ma scuzati ca revin dar sediu PP este cumva in magazinul ala de pescuit din Galata??Si de 85 de lei primesc permis ANPA,si acces la pescuit pe Prut si Jijia brat mort sau jijia noua??Trebuie sa mai merg pentru PG la politia de frontiera??E primul an in care vreau sa merg pe rauri si de asta intreb atat de multe...scuze
Memorat
tim
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #37 : Vineri 08 Februarie 2013, 08:44:55 »

@gabby123

sediul nu are nici o legatura cu magazinu' lu'.... Cu cei 85 de lei primesti toate avizele si permisele, mai putin PG-ul pe care il scoti singur de la Politia de frontiera din Copou dupa ce ai depus copie dupa CI, aviz acces arie protejata, permis pescuit + o declaratie data de ei.

* SEDIUL PP.JPG (248.47 KB, 1198x775 - văzut 89 ori.)
Memorat
gabby123
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Anul asta merg la prut

« Răspunde #38 : Sâmbătă 09 Februarie 2013, 16:18:38 »

Am trecut azi pe la sediu PP.Pentru cei interesati programul este de Luni pana Joi intre orele 9-15
Memorat
viorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Luni 11 Februarie 2013, 11:03:13 »

Salut ! Anuntata perioada de suspendare a eliberarii avizelor de acces in arie protejata,cel putin teoretic, s-a incheiat si ma asteptam sa gasesc pe site macar o confirmare sau o infirmare , daca nu si niste informatii noi din partea PP.
   In lipsa acestora,noi ce sa intelegem ? Doar ca ,,tacerea e de aur'' ?
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.043 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 11 Noiembrie 2018, 08:13:47
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.