Prieteni Pescari

pescuit 2013

Sâmbătă 26 Mai 2018, 20:51:50 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: pescuit 2013  (Citit de 35923 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #60 : Duminică 14 Aprilie 2013, 08:56:49 »

Iazul Rediu e full de peste, se prinde cate 10-20kg de fes.
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #61 : Duminică 14 Aprilie 2013, 21:22:37 »

da e full am fost dar am cumparat Driluri din curiozitate sau nu stiu si a mers 30 kg foarte repede pentru mine si nu ma intelege gresit mi se pare mura in gura hai la curgatoare e si bun pestele Eu nu descurajej st6atatoarele dar daca mincam un peste sa l mincam si bun !!! pentru mine ststatoarea e o afacere Bingogabi draga cu mofturi si pretentii prea mari cu acesti patroni care de multe ori na u o treaba cu pescuitu sau cu viata pestelui ci doar materialiceste poti vb cu ei !!Asta e
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #62 : Duminică 14 Aprilie 2013, 23:22:19 »

Poate ei nu o fi avut nici o treaba dar cu pescuitul, dar observ din postarile ca nici tu prea ai treaba cu limba romana. Mai bag si eu cate un peste in tigaie, dar incerc pe cat posibil sa nu “prajesc” si gramatica limbii romane.
Memorat

tim
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #63 : Luni 15 Aprilie 2013, 12:12:42 »

da e full am fost dar am cumparat Driluri din curiozitate sau nu stiu si a mers 30 kg foarte repede pentru mine si nu ma intelege gresit mi se pare mura in gura hai la curgatoare e si bun pestele Eu nu descurajej st6atatoarele dar daca mincam un peste sa l mincam si bun !!! pentru mine ststatoarea e o afacere Bingogabi draga cu mofturi si pretentii prea mari cu acesti patroni care de multe ori na u o treaba cu pescuitu sau cu viata pestelui ci doar materialiceste poti vb cu ei !!Asta e

WTF Cum?Cum??

Memorat
cheserje
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #64 : Luni 15 Aprilie 2013, 13:44:57 »

WTF Cum?Cum??

chiar ca WTF :|
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #65 : Luni 15 Aprilie 2013, 21:24:04 »

Cu gramatica nu prea dar cu pescuitul merge Cunosc amici care stau bn cu gramatica dar cu pescuitul nu prea In vechime cei mai buni pescari erau analfabeti iar Inteleptii invatau de la ei Nu te supara prietene pentru atit !!! apoi tastatura mea e cam rea !! mai bn imi iau ace !! Fir intins!!
Memorat

bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #66 : Luni 15 Aprilie 2013, 21:28:06 »

... In vechime cei mai buni pescari erau analfabeti...

Nu ma supar prietene, dar ei nu insistau pe forum.
Memorat

Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #67 : Luni 15 Aprilie 2013, 22:44:25 »

Mda..pe Rediu se prinde bine...chiar foarte bine , apoi am vrut sa zic - ca - acolo cand platesti TAXA defapt cumperi Driluri.Ca doar nu iei nici-un peste acasa.E corect , asta-i treaba cu C&R.
Memorat

codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #68 : Marți 16 Aprilie 2013, 10:43:56 »

CORECT!!! asta i definitia C&R. cumperi si primesti drilluri. oare ce inseamna pescuitul? doar asigurarea hranei?
eu unul prefer sa maninc ton la conserva!!! Cum? Risete Rinjet Fir intins
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
grapbogdan
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #69 : Marți 16 Aprilie 2013, 15:25:53 »

Am tot respectul pentru C&R, mereu am respectat regulile pe balti, rauri si nu am carat ca fomistu acasa tot ce se tinea de firele mele, dar exista o oarecare satisfactie sa iesi sambata de exemplu la pescuit si Duminica la amiaza sa servesti un peste pentru care ti-ai pus mintea la contributie sa il scoti din apa. Sa nu uitam ca sportul a derivat din pescuitul pentru alimentatie si nu invers.
  Eu nu indraznesc sa condamn pe cel care plateste un bon de pescuit, nada, carburant ..etc si sa aiba pretentia de a manca si un peste dupa toate astea. Sentimentul de implinire vine din activitatea placuta de a pescui si a te bucura de roadele muncii tale. E o conditie umana in esenta. 
  Sunt convins ca fiecare dintre noi s-a simtit magulit cand mergea acasa cu 2-3 pesti decenti sau un crap de 4-5 Kg si era admirat de familie, prieteni, prietena, nevasta, copii etc.  Se poate pescui pentru placere, se poate gati un peste si se poate proteja si fauna, totul tine de educatie si bun simt, nu trebuie sa stam numai in extreme. Cel putin eu asa vad lucrurile, poate-s prea tanar si naiv.
Memorat

Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not fish they are after.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #70 : Marți 16 Aprilie 2013, 16:53:56 »

Cu gramatica nu prea dar cu pescuitul merge Cunosc amici care stau bn cu gramatica dar cu pescuitul nu prea In vechime cei mai buni pescari erau analfabeti iar Inteleptii invatau de la ei Nu te supara prietene pentru atit !!! apoi tastatura mea e cam rea !! mai bn imi iau ace !! Fir intins!!
pai cand te vedem la un concurs?vezi ca sambata e unul pe Rediu ,la feeder...ce spui?
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #71 : Marți 16 Aprilie 2013, 22:19:35 »

Imi pare rau Petru nu pot simbata dar voi veni Simbata testez o alta balta !

Postat pe:: Marți 16 Aprilie 2013, 22:11:28

Codrinescu !! Eu imbin utilu cu placutul !! Imi place FFF Mult cum zice GrapBogdan sa nu stam numai in extreme corect toata stima pt el e tinar dar cu mintea coapta !!!

Postat pe:: Marți 16 Aprilie 2013, 22:15:47

Apropo de ton la conserva e bun dar un peste salbatic de pe Prut nu crezi ca e mai bun?? E si romanesc ca atit mai avem bun si noi!!!
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #72 : Miercuri 17 Aprilie 2013, 08:26:35 »

e clar. îmi iau un analfabet. Rinjet
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #73 : Miercuri 17 Aprilie 2013, 22:36:01 »

Corect fratilor !!!! Eu pescuiesc ca sa mai si maninc cite un peste doar pe gratar ca prajit nu am voie !!! Fir intins la toti si cei cu carte si cei fara !!!
Memorat

Pagini: 1 2 3 [4]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.039 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 08 Martie 2018, 11:25:34
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.