Prieteni Pescari

PESTI SAU MONSTRI

Luni 11 Decembrie 2017, 18:57:10 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: PESTI SAU MONSTRI  (Citit de 5881 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Marți 06 Martie 2007, 07:45:22 »

Ma aflam pe acumularea de la barajul Sarca cam in preajma pastelui .pescuiam cu o lanseta de pana la crap si cu doua lansete pe pestisor la salau .la pana ma distram ca intra crapusori dar ii eliberam ca erau prea mici fapt care la facut pe d-ul Gogoasa sa ma laude .la pestisor capturasem citiva salai peste kg  si cam asta .Se facuse cam ora 12 cind constatasem ca aveam vreo ora jumatate decind numai avusem nici o miscare la salau .am recuperat si am pus linii de fund pt bucatica de peste.am lansat cam la 120 de m si asteptare .dupa vreo 5 min surpriza o trasatura care sa soldat cu dril nemaiintilnit intrucit mi s-a dus tot firul de pe mulineta si eu nu am reusit sa-l intorc deloc.prin emotiile care le traisem pun din nou fir pe mulineta si lansez din nou.dupa o perioada de timp o alta trasatura serioasa s-a soldat cu o ruptura dupa un dril de vreo 15 min.recupar si constat ca nu mai aveam cirligul.nu aveam fir textil in dotare asa ca am legat cirligul tot cu nailon.o alta trasatura  un somn la vreo 7-8 kg.dupa alte incercari mi se intimpla sa ramin din nou fara fir pe mulineta .imprumut o rola de fir de la prietenii care erau cu mine si lansez din nou .intre timp se adunase toti pasnicii si citiva pescari si faceau galerie .partida s-a incheiat cu doi somni cam la aceiasi greutate cinci rupturi si doua role de nailon lipsa .nu mi s-a mai intimplat asa ceva si aveam multe intrebari care nu aveam raspuns.urmatoarea partida m-am intilnit cu inginerul Gogoasa care ma consola spunindumi care are somni foarte mari .unii pasnici care au fost de fata imi spuneau d-ul cu somnii
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Marți 06 Martie 2007, 23:19:32 »

am asistat si eu la o recoltare de toamna pe sirca si am avut surpriza sa vad niste reproducatori cu adevarat uriasi care din matita luau calea apei si nu a cisternei.era prin 1998(noiembrie)
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
legio1083
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Sâmbătă 10 Martie 2007, 18:06:25 »

Sa ma-nveti si pe mine terog cum arunci tu 120m  de cate ori vrea muschiul tau, si asta cu tot cu montura si momeala.
Aducem si un counter care sa ne tina de urat si totodata sa si masoare (real  si concret ) lungimea lanseului... Rinjet
Memorat

Legio -Patria Nostra !
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Sâmbătă 10 Martie 2007, 21:33:13 »

pai o sa fie concurs de casting Rinjet Rinjet hai acolo pe cimpii ! Rinjet
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #4 : Sâmbătă 10 Martie 2007, 21:37:31 »

sunt persoane care arunca mult mai mult.de exemplu interesati-va cit arunca costica anton cel care vindea scule de pescuit in talcioc. daca tu vrei concurs eu arunc cu mina si tu cu ce vrei
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.048 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 12 Noiembrie 2017, 11:50:23
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.