Prieteni Pescari

Cupa Prieteni Pescari la feeder

Marți 21 Noiembrie 2017, 10:19:04 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Prieteni Pescari la feeder  (Citit de 48063 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #100 : Joi 04 Aprilie 2013, 16:32:47 »

1. nu sunt singurul care merge la concursuri
2.pe aceasta locatie se vor organiza concursuri la feeder(a fost ideia lui Stef) cu taxa 40lei si premii modice ,doar pentru motivare(cel putin unul la 3 saptamani)
3.La Iasi s-a mai incercat concursuri de stationar ,dar sincer nu exista spirit de competitie,nu cred ca am vazut mai multi carcotasi ca aici  Cum? .Probleme foarte mari sunt la notiunea de concurs ,cititul regulamentului,disciplina in concurs,respectarea regulamentului.
4.daca cineva gandeste asa......sincer nu are ce cauta in competitii...emotiile trebuie controlate fiindca creste nivelul de adrenalina din sange,ne transpira palmele abundent.....ceva ajunge in nada  sugubat.Am o strategie, voi face o selectie pentru echipa de feeder si echipa de stationar....ascunsa ....nu toti au acces fiindca nada va sponsorizata(sponsor cu pretentii)
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

Owner Fishing Tools

« Răspunde #101 : Joi 04 Aprilie 2013, 16:35:37 »

pai da asa e. ca cine are bani, e campion. nu e chiar asa frate.
eu m-am dus vreodata sa cumpar 20 de kile de sensas si sa merg in concurs la pascani sau la suceava? astept de ceva ani si eu un concurs pe iasi si atuncea vine dna-u de la suceava cu magazinele din bacau. ia mai lasa-ma bre. mergeti pe sarulesti si tancabesti Smiley)
n-am nika cu voi, problema e ca s-a discutat sa fie pe Iasi. pai pe Iasi sa fie. sau macar da prioritate iesenilor. daca raman locuri cu 10 zile inainte de concurs, anunti pe forum si sa vina si din alte locatii. s-a discutat si varianta asta
Memorat

Fishing Tools - Revistă de pescuit sportiv
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #102 : Joi 04 Aprilie 2013, 16:50:31 »

pai da asa e. ca cine are bani, e campion. nu e chiar asa frate.
eu m-am dus vreodata sa cumpar 20 de kile de sensas si sa merg in concurs la pascani sau la suceava? astept de ceva ani si eu un concurs pe iasi si atuncea vine dna-u de la suceava cu magazinele din bacau. ia mai lasa-ma bre. mergeti pe sarulesti si tancabesti Smiley)
n-am nika cu voi, problema e ca s-a discutat sa fie pe Iasi. pai pe Iasi sa fie. sau macar da prioritate iesenilor. daca raman locuri cu 10 zile inainte de concurs, anunti pe forum si sa vina si din alte locatii. s-a discutat si varianta asta
alo, de ce te turezi așa? ce importanță are faptul unde lucrezi cu pescuitul în sine? am senzația că habar nu ai ce înseamnă un concurs! după cum te exprimi cred că după o oră erai eliminat pentru pescuit în standul vecin! de fapt cred că asta vă cam roade, să nu vadă lumea ce catastrofe sunteți. și mai ai și o logică de nota i-grec: unde naiba ai văzut tu că dacă ai 20 de kile de sensas ai garantat un loc pe podium, oriunde în RO. ia și citește primele trei pagini ale topicului și vezi cam ce persoane își dau cu părerea și din ce localități. nicăieri nu este indusă ideea că se organizează faza pe casa scării! ce patron de baltă ar avea interes să aibă concurenți slabi, care să nu prindă pește?
scuze pt. offtopic. chiar mai bine un moderator să scoată ceea ce e pe lângă să rămână concursul curat!
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #103 : Joi 04 Aprilie 2013, 17:19:35 »

D-nule Lucian,sa pastram un limbaj adecavt,fara jigniri.Nu sunt nici catei,nici catastrofe pe aici.Doar pescari mai mult sau mai putin experimentati.Nu are nimeni,nimic cu dvs.Lumea e inflamata deoarece una s-a spus si alta se face.Oamenii ce au caracter puternic,au cuvant.Si sincer s-a discutat despre un concurs pentru a se cunoaste lumea si apoi sa se poata organiza si si cu judetele invecinate.Repet nimeni nu are nimic cu dvs si ceilalti.Daca organizatorii s-au ''intors" si vor altceva asta e o alta problema.
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #104 : Joi 04 Aprilie 2013, 17:25:02 »

3.La Iasi s-a mai incercat concursuri de stationar ,dar sincer nu exista spirit de competitie,nu cred ca am vazut mai multi carcotasi ca aici  Cum? .Probleme foarte mari sunt la notiunea de concurs ,cititul regulamentului,disciplina in concurs,respectarea regulamentului.
......de ce nu ai organizat la Sv concursul.... sugubat?
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #105 : Joi 04 Aprilie 2013, 17:25:41 »

scuze...adecvat
Memorat
Galusca Adrian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: BACAU

« Răspunde #106 : Joi 04 Aprilie 2013, 17:53:26 »

20 kg de sensas  Rugaciune n-am mai tinut o punga (a mea cumparata) in mina, de cca 3-4 ani. imi face si mie cineva cinste cu o punga  Rugaciune

Postat pe:: Joi 04 Aprilie 2013, 17:37:44

Gausca Adrian, Ciobanu Vasile am virat banii in cont
Memorat

FISHING IS LIFE.
The rest just details !

0745302958
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #107 : Joi 04 Aprilie 2013, 18:12:31 »

pentru cei care dau de ironie pe afara:
1. ma turez ca ma cam tine, nu stiu cum sa iti explic mai bine. sper sa fie suficient pentru moment si poate te calmezi. daca nu, iti ofer un dus rece la imperia. fac cinste Smiley
2. lupt pentru ceva ce vor multi, mai putin cativa care detin volanul si pedalele. adica promovarea pescuitului sportiv iesean.
3. daca om fi catastrofe, vom vedea. adaca transpiram, vom vedea si asta Smiley

ti-am zis ca nu am nimic cu tine, nu ma deranja ca nu ma impresionezi. e chestie de principii aici, nu de personalitati marcante Smiley
Memorat

bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #108 : Joi 04 Aprilie 2013, 19:24:44 »

Sper sa nu ma bag si eu in seama DEGEABA . Lucrez intr-un sistem care m-a invatat sa am principii..iar daca lucrul asta nu se respecta e pacat...si sunt nevoit cu parere de rau sa ma retrag.
Din ce am citit aici si asa cum vad eu situatia, se pare ca sunt doar interese. Intreb si eu un lucru...daca nu ar mai fi taxa de 150 RON , ar mai veni cineva din Suceava sau Bacau sau mai stiu eu de unde pt un "amarat" de concurs pe o balta noua si abia populata?
Cu siguranta patronul baltii va avea numai de catigat din asta Smiley . sunt curios cam cati or sa-i mai vina din alte localitati dupa acest concurs.
Alta observatie...nu l-am vazut pe Stef sa scrie ceva si sa lamureasca cum sta treaba...scrie doar d-nul Petru in numele lui Stef. Eu inteleg ca este presedintele asociatiei si are dreptul sa scrie, dar am vazut scris tocmai de el ca e "ograda" lui Stef aici. 
Fire intinse, prieteni pescari.

Cu respect, Bogdan.
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #109 : Joi 04 Aprilie 2013, 19:50:55 »

astazi am fost cu Stef pe balta si m-a rugat sa postez eu ,fiindca de la servici nu are cum iar acasa ajunge foarte tarziu  Rinjet si nu cred ca are ceva in plus din ce am spus eu.Rog inca odata sa se respecte subiectul......
Memorat
bogdan_h
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #110 : Joi 04 Aprilie 2013, 20:02:28 »

Smiley
Memorat
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #111 : Joi 04 Aprilie 2013, 20:51:55 »

lsnaper, eu si tovarasu vasco da gama o sa incercam sa onoram un duel pe rediu cu un alt cuplu de pescari undeva saptamana viitoare, la feeder. daca reusim, o sa incercam sa mai avem mai multe evenimente de genul, in diverse locatii. mi se par mai constructive si mult mai sportive. macar asa sa incercam sa ne cunoastem.
Poate da Dumnezeu si reusim de punem in aplicare ideea saptamana care vine.
Sunt unul din pescarii cu care o sa va duelati. Cheesy

Cat despre acest concurs...foarte vag,balta nepotrivita etc.
Toate cele bune!
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #112 : Joi 04 Aprilie 2013, 22:19:56 »

ma bucur ca te-am identificat Smiley ne-am intalnit si pe alte forumuri. Smiley

ca sa concluzionez, in conditiile actuale concursul asta e un copil mort la nastere. mai astept si eu pana maine sa vad ce zice si Stef, daca mai are ceva de spus si el. Daca nu... adio arme. prefer Prutul CR cu artificiale decat acest concurs. N-om fi noi cei mai pescari cum se dau unul pe aici dar la 5000 de pescari ieseni meritam si noi un concurs al nostru.
Iar daca tu, PETRU, nu vrei sa faci un concurs pentru Iasi, o sa il fac eu. PROMIT. Pentru IESENI.

Eu zic sa chemati si ceva pescari de prin Oltenia pe Pausesti in concursul asta interstelar. O sa fie clienti in fiecare weekend pe viitor.

Tot o frecam pe Maricica aici si ne dam jmekeri.

Seara buna.

Memorat

fishexpert
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #113 : Vineri 05 Aprilie 2013, 13:53:18 »

Iar daca tu, PETRU, nu vrei sa faci un concurs pentru Iasi, o sa il fac eu. PROMIT. Pentru IESENI.

Ma bucur ca ai revenit la sentimente mai bune...  Mos Craciun exista se pare:)
Daca vrei sa faci un concurs pentru Iasi, ai tot sprijinul meu, inclusiv sponsorizari in produse de profil;) ...pentru premiere   si bunavoitori mai gasim cu siguranta....
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #114 : Sâmbătă 06 Aprilie 2013, 12:35:52 »

multumim, fishexpert. discutam, deja sunt niste intiative si in 2-3 saptamani sper ca avem ceva pus la punct.

pentru cei care cred ca iesenii sunt catastrofe, ieri vasco da gama si cu mine am luat 47 de crapi (peste 120 kg) in 10 ore de pescuit. n-am avea noi tehnica perfecta, poate ca mai avem de invatat, dar... se poate daca vrei. asadar, mucles mo

Postat pe:: Sâmbătă 06 Aprilie 2013, 12:34:11

Petru, sterge din lista de concurenti 2 nume:
3. George Adrian Leșan
4. Florin Varariu

nu vrem sa va incurcam. mult succes participantilor.
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #115 : Duminică 07 Aprilie 2013, 09:03:20 »

Tot o frecam pe Maricica aici si ne dam jmekeri.

pentru cei care cred ca iesenii sunt catastrofe......

nu vrem sa va incurcam. mult succes participantilor.
observ că totuși ceva te roade. pe două topic-uri a trebuit să te mândrești cu o partidă de pescuit reușită. sau faci reclamă mascată la balta de la Rediu. totuși nu văd de ce nu-ți pui centura-n joc?
Memorat
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #116 : Duminică 07 Aprilie 2013, 09:21:57 »

Nu este reclama mascata a baltii,este bucuria sincera a unei partide reusite. Sa stii ca  eu sincer ma bucur pentru orice pescar care are o partida frumoasa!Mai ales ca noi nu am fost secretosi,am spus ce am folosit,ce monturi sau lumea tocmai de asta e suspicioasa.Daca l-a ros ceva pe adigeo cred a fost lipsa de princiipii.Atat.Si serios acum,esti pescar asa ca poti intelege mai bine ce poate fi in sufletul unui pescar, dupa o iarna lunga si 2 partide ratate,sa ai o asemena zi!Iti doresc fire intinse si sa ai cat mai multe partide reusite!Si succes in concurs!
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #117 : Duminică 07 Aprilie 2013, 09:53:39 »

hai ca să lămurim lucrurile:
1. nu am participat în viața mea la un concurs de staționar (match, rubă, bolo sau feeder) deși pescuiesc de câte ori am ocazia în acest mod;
2. singurele concursuri la care am participat au fost la copcă și crap. de acolo am învățat ceea ce înseamnă un regulament;
3. m-am înscris la acest concurs după două zile de la afișare când  erau doar 5 persoane înscrise și două săptămâni până la eveniment;
4. concursul e în prohibiție, deci îmi permit să ratez un week-end pe Prut!
5. năzile mi le fac singur, Petru poate confirma acest lucru!
scuze pt. off topic
partea cu succesul și bafta la pescuit să știi că e reciprocă!
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #118 : Duminică 07 Aprilie 2013, 16:10:25 »

1. nu am nimic de castigat din faptul ca spun ca pe o balta se prinde peste. nu umblu de disperat dupa partide de pescuit gratuite ca am afirmat ca acolo este peste. castig suficient de bine ca sa imi permit sa fiu vertical si sa imi pot plati singur echipamentele si partidele de pescuit. dispretuiesc faptul ca unii isi fac poze la nationale cu nade benzar dar ei pescuiesc cu sensas. imi place corectitudinea si sunt foarte agresiv cand ea lipseste.
2. nu detin nici o centura si nici nu prea ma intereseaza. nu asta e scopul meu. batem pariu ca astia care au centuri si carlige de aur ii pui pe prut si ii lasi acolo 3 zile si tot nu prind un peste. mie imi face placere pescuitul in sine si nu e chestie de orgolii, cupe, diplome si trompete din astea. luati-le frate voi. cu ele o sa ramaneti si cu pescuitul de pe ciment. Smiley
3. nu ma consider si nici nu sunt un mare maestru al pescuitului. dar ceea ce stiu incerc sa le spun si celorlalti (daca vor si primesc), consider ca e un pas inainte pentru toti in a fi pescar sportiv adevarat. e o sansa in plus sa mai starpesti braconajul. frumusetea in pescuit e drillul si nu gustul pestelui cand ti-e foame. poti manca si paine goala. si aia tine de foame. si ma mai bucur ca nu-s singurul care gandeste asa.

scuze de offtopic, dar am terminat, discutia e incheiata. fire intinse in concursuri.
Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #119 : Duminică 07 Aprilie 2013, 17:18:47 »

1. Gausca Adrian BC
2. Ciobanu Vasile BC
3. Oglan Cristi IS
4. Astefanoaie Mihai IS
5. Bogdan Hogeag IS
6. Rusu Lucian SV
7. Alex Ciobara SV
8. Diaconita Petru IS-SV  Rinjet
« Ultima modificare: Duminică 07 Aprilie 2013, 17:20:18 de către petru » Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.046 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 10 Octombrie 2017, 15:39:49
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.