Prieteni Pescari

Cupa Prieteni Pescari la feeder

Miercuri 14 Noiembrie 2018, 08:35:03 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Prieteni Pescari la feeder  (Citit de 58932 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

Owner Fishing Tools

« Răspunde #80 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 22:11:59 »

fishexpert, sincer eu nu mai cred in mos craciun Smiley) sa dea domnu sa ma insel.

Teodor, concursuri se pot face multe. problema e cam asa, dupa mine. feederul e relativ nou pe la noi, dar totusi castiga teren in fiecare zi. multi inca nu il stapanesc cum trebuie (inclusiv eu Smiley ). ideea e ca s-a discutat ca se va face doar pe Iasi in prima faza, cum zice lsnaper, ceea ce ar fi motivat multi pescari ascunsi sa iasa la lumina intr-un concurs in care nu si-a anuntat prezenta un pescar redutabil care cauta neaparat cupa. si aspectul asta dauneaza per ansamblu comunitatii pescaresti iesene.
Memorat

Fishing Tools - Revistă de pescuit sportiv
vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #81 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 22:33:44 »

Cam asa se pare,unii se vor retrage dar macar sa ramana ideea unui concurs pentru ieseni,asa cum s-a discutat prima data la Rita.Nu toti avem experienta competitionala dar multi avem ''proprietatea'' cuvintelor.Poate lasam starurile sa se bata la concurs si facem si noi ''plebea''  un concurs pe undeva,candva in ideea celor discutate despre a ne cunoaste cei care pescuim la feeder din Iasi.
Memorat
bobo
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #82 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 22:58:57 »

buna seara prieteni....din cate observ pe forum, se pare ca avem parte numai de "multa vorba" ..hai sa tragem odata linie si gata: intrebam pe domnul patron Stefan daca mai are de gand sa modifice ceva ca sa stim incotro ne vom indrepta betele....la N sau la S Rinjet... Da-ncolo de treaba mai fratilor...dar Iasul asta chiar nu are nimik de SPUS?...S-a stabilit ca se va organiza un concurs pt ieseni, atunci asa sa fie, daca nu, pa , la revedere si gata....dar am, vrea tare mult sa fim si noi anuntati in cel mult 2 zile despre aceste aspecte (si la regulament am inteles ca au survenit modificari)..sa aveti in vedere si acest aspect... va urez o seara frumoasa.
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #83 : Joi 04 Aprilie 2013, 08:28:44 »

mda, s-au înscris 5 inși, iar restul tremură de frică!
6. Lucian SV
ps. care-i contul unde se virează avansul?
alo cățel isnaper, vezi că eu am comentat după ce s-a afișat regulamentul! discuțiile de pe la colțuri nu au nici o valoare în fața a ceea ce a scris organizatorul!
Memorat
bobo
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #84 : Joi 04 Aprilie 2013, 09:52:58 »

Risete...tremuram de frica? da' ce mergem cumva la vreun pluton de executie??...in primul rand nu au avut loc discutii pe la colturi, ci discutii organizate intr-un cadru pe masura, stabilindu-se deja conditiile de participare...

Postat pe:: Joi 04 Aprilie 2013, 09:51:26

...apropos' , la acele discutii a participat si organizatorul...asa ca... Cum?
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #85 : Joi 04 Aprilie 2013, 10:09:38 »

Risete...tremuram de frica? da' ce mergem cumva la vreun pluton de executie??...in primul rand nu au avut loc discutii pe la colturi, ci discutii organizate intr-un cadru pe masura, stabilindu-se deja conditiile de participare...

Postat pe:: Joi 04 Aprilie 2013, 09:51:26

...apropos' , la acele discutii a participat si organizatorul...asa ca... Cum?
pari cam tânăr și nevinovat! uite aici un link, ca exemplu, despre cum trebuie să arate un concurs: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
totul e să fii serios și să stabilești niște condiții ferme de la bun început, fiindcă de aia există regulament! nu-ți convine nu te bagi!
Memorat
bobo
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #86 : Joi 04 Aprilie 2013, 11:21:45 »

gomnule lucian sv se pare ca nu am fost inteles, ori dumneata nu prea reusesti sa receptionezi, nu te supara, dar am dovedit eu cumva ca nu stiu ce inseamna un regulament?...in fine...oricum o sa fie o concurenta acerba la concurs...5 concurenti....maxima concurenta...fire intinse sa aveti!

Postat pe:: Joi 04 Aprilie 2013, 11:11:08

Singura persoana care ar putea pune capat acestor discutii interminabile si fara rost ar fi d-l Stefan, pe care il rog inca odata sa puncteze decizia FINALA...tot ce am vrut a fost putina dovada de respect din partea "unor" concurenti care nu vor sa inteleafa ce reprezinta o competitie la nivel local pentru care avem tot  dreptul, parerea mea...daca s-ar fi organizat o competitie de acest gen in sv, bt, vn, bc, etc., nu cred ca ne-am fi "bagat" insistent asa cum ati facut-o dvx. cam atat am avut de spus si chiar nu ma boi mai repeta. sper de aceasta data sa ma fi facut inteles. Cu mult respect

Postat pe:: Joi 04 Aprilie 2013, 11:20:03

scz pt cele 3 greseli ortogr...ideea sper ca s-a inteles... Smiley
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #87 : Joi 04 Aprilie 2013, 11:45:44 »

eu ma mut in fantanele, ca sa am o sansa sa ajung la nationale (macar ca rezerva) Smiley) ca in iasi...
Memorat

fishexpert
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #88 : Joi 04 Aprilie 2013, 12:15:59 »

Mai colegutule, Lucian SV, nu stiu care latra mai tare pe aici pe forum. Ideea e ca nu s-au stabilit conditii clare si ferme de la bun inceput. In exemplul tau cu doripresco ( foarte pertinent de altfel ) regulamentul a fost postat cu 2 luni inainte si e primul post legat de acel concurs, deci s-a inceput, cum e si normal cu inceputul
In cazul de fata au fost niste discutii, unde s-au stabilit ( neoficial, e drept ) niste chestii care nu se mai respecta, de unde s-a nascut si aceasta nemultumire a unui grup de pescari din iasi, la care subscriu si eu.
Acum s-a stabilit regulamentul si participa cine vrea. Ringul e din ce in ce mai liber.
Asa ca stai usor, cine nu mai participa la acest eveniment o face din alte motive, nu pentru ca tremura de frica.

Fire intinse participantilor si in ciuda celor discutate sper sa fie un concurs reusit
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #89 : Joi 04 Aprilie 2013, 12:52:32 »

6. Lucian SV
ps. care-i contul unde se virează avansul?
alo cățel isnaper, vezi că eu am comentat după ce s-a afișat regulamentul! discuțiile de pe la colțuri nu au nici o valoare în fața a ceea ce a scris organizatorul!
Iar te bagi ca si chilotii......defect profesional DNA!?
Discutiile au avut loc in mai multe sedinte convocate pe forum, la una din ele participand cred vreo 12-13 persoane.........
De ce trebuie sa facem concursul de la Iasi cum vor o mina de oameni din alte orase cind grosul participantilor ar fi fost din Iasi?
De ce ar fi un asa "sacrilegiu" sa faci un concurs de pescuit pe plan local??
p.s.: Chiar nu imi era dor de "concluziile tale"!
La subiect: pentru mine s-a terminat(inainte de a incepe) marea aventura in lumea "campionilor"......propun celor nemultumiti de turnura pe care au luat-o lucrurile, sa ne organizam si sa facem un intilnire amicala pe orice balta cu potential piscicol bun(genul concursului de casting org. de Luigi) cu premii in bere si mici avind ca deziderat buna dispozitie si sudarea unui grup, pt. ca vad ca se ignora doleantele majoritatii !  Aplauze
« Ultima modificare: Joi 04 Aprilie 2013, 13:48:49 de către lsnaper » Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #90 : Joi 04 Aprilie 2013, 14:18:55 »

păi, măi flăcăi, dacă voi vă gândeați s-o puneți de-o "brăilă" nu trebuia să puneți titlul pe care l-ați pus. personal mă duc la concursuri ca să mai învăț ceva. ca să te carmolești nu-ți trebuie martori! Risete Risete Risete. nu văd cu ce am greșit eu față de anunțul organizatorului. trebuia să visez eu că faceți Cupa PP la feeder faza pe casa scării? Wink
ps. isnaper: ai o memorie cam limitată! uită-te pe prima pagină a topicului când îl plângeai pe Petru că n-a avut participanți!
« Ultima modificare: Joi 04 Aprilie 2013, 14:25:59 de către Lucian SV » Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #91 : Joi 04 Aprilie 2013, 14:48:11 »

pai participanti nu sunt datorita conditiilor deampulea. eu ma gandesc acuma asa: dau 150 de lei taxa, nada si momeala de vreo 300-400, transport, cazare, mancare, bautura. adica bag vreo 700-800 de lei in acest concurs si vine unu de nu stiu unde si ia cupa, ca na, e pescar. uite ca pot fi si eu pescar in alta parte. cu banii astia fac 5 partide la trofee la larga si daca prind un mustacios de 20+ (daca or mai fi - nici huianu sau fulgeanu nu cred ca mai au habar), sunt mai castigat.

sincere felicitari lui stef ca a incercat ceva. poate o sa ii iasa.

am crezut ca puteam avea si noi un concurs pe iasi, ca vorba aia, suntem cateva mii de pescari, din care bat pariu ca sunt 200-300 de feederisti. numai eu stiu vreo 30. nu-i nimic, noi concuram la mondiale direct, nu ne trebuie etapa pe casa scarii. ma ce prosti putem sa fim. feri doamne.

ma mut in fantanele! Smiley

Postat pe:: Joi 04 Aprilie 2013, 14:41:50

de fapt nu suntem prosti. in foametea moldoveana dicteaza probabil singurul care are 5 lei in buzunar si vede ca ceilalti il ling in mustati, normal ca impune ce vrea. tot timpul exista interese si la unii si la altii, ca, deh, altfel nu ar fi pescuit sportiv Smiley

sa nu se inteleaga de mai sus ca ma rup in doua dupa cativa lei care inseamna cheltuielile de concurs, nu se pune problema. ideea e ca deja ne complicam existenta mai mult decat e necesar.

lsnaper, eu si tovarasu vasco da gama o sa incercam sa onoram un duel pe rediu cu un alt cuplu de pescari undeva saptamana viitoare, la feeder. daca reusim, o sa incercam sa mai avem mai multe evenimente de genul, in diverse locatii. mi se par mai constructive si mult mai sportive. macar asa sa incercam sa ne cunoastem.
Memorat

Galusca Adrian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: BACAU

« Răspunde #92 : Joi 04 Aprilie 2013, 15:33:23 »

.............. dau 150 de lei taxa, nada si momeala de vreo 300-400, transport, cazare, mancare, bautura..........

mamaaaaa si eu care m-am calculat in 450 ron cu tot cu transport Shocked Shocked Shocked
Memorat

FISHING IS LIFE.
The rest just details !

0745302958
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #93 : Joi 04 Aprilie 2013, 15:37:49 »

.............. dau 150 de lei taxa, nada si momeala de vreo 300-400, transport, cazare, mancare, bautura..........

mamaaaaa si eu care m-am calculat in 450 ron cu tot cu transport Shocked Shocked Shocked
scump și la tine!
Memorat
lsnaper
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #94 : Joi 04 Aprilie 2013, 15:50:13 »

6. Lucian SV
......si uite asa din 6 , 3 au mai ramas!
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #95 : Joi 04 Aprilie 2013, 15:55:15 »

cat e gluma e panarama  Rinjet personal am discutat cu unul din patroni si a spus clar ca e deschis pentru toata lumea fiindca are pescari din Roman,Tg Neamt,Piatra Neamt,Bacau,Suceava ,Iasi....va rog fara comentarii suplimentare cine are de venit vine.Vor fi 4 sectoare a cate 8 concurenti,balta are un nivel ridicat de dificultate(structuri multe si praguri),se vor face sectoarele pe apa mica fiindca astazi tot pestele era in coada,pe 2 sectoare accesul se face numai pe dig caratul bagajelor se face cu ajut. unor carucioare puse la dispozitie de admin-ul baltii.din taxa de concurs, 120 lei va fi bagat in premii.Pentru acest concurs noi nu platim balta
Putem incepe lista de inscrisi cu mentiunea ca pentru cei din Iasi se va achita la sediul asociatiei,pentru alte localitati : RO 53 CRDZ 005A 0305 9047 9001 ROMEXTERRA BANK. cu mentiunea taxa concurs feeder
1. Gausca Adrian
2. Ciobanu Vasile
3. George Adrian Leșan
4. Florin Varariu
5. Bogdan Hogeag
6. Rusu Lucian
7. Alex Ciobara
« Ultima modificare: Joi 04 Aprilie 2013, 16:02:17 de către petru » Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #96 : Joi 04 Aprilie 2013, 16:00:29 »

pai voi veniti cu srot din bazar ?Smiley cum va iese voua pana in 450 de lei ca nu ma prind
Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #97 : Joi 04 Aprilie 2013, 16:03:41 »

pai voi veniti cu srot din bazar ?Smiley cum va iese voua pana in 450 de lei ca nu ma prind

am cazanul meu! Wink cârnaț la borcan!  Wink m-am lăsat de fumat de trei zile! Wink
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Owner Fishing Tools

« Răspunde #98 : Joi 04 Aprilie 2013, 16:10:56 »

Petru, hai sa te bag la colt oleak, ca doar suntem amandoi suceveni si ne permitem Smiley
1. de ce din Iasi esti singurul care il stiu ca merge in concursuri?
2. de ce nu organizezi tu concursuri pe Iasi la feeder, care e cel mai nou stil de pescuit (probabil, desi tehnica e veche, e doar rebotezata) si care promite cel mai mult?
3. de ce tu care esti cel mai indreptatit sa faci asta, nu promovezi spiritul competitional zonal si de ce nu acorzi o sansa tinerilor sau batranilor pescari din Iasi, unde esti EL PRESIDENTE?
4. de ce nu incerci sa obtii sponsorizari de la diverse institutii/banci/producatori de pescuit, de ce nu concesionezi o balta (vezi Cornesti - Brola, Butu, etc)? Sunt cateva banci care nu au ce face cu banii sincer.
5. de ce nu incerci sa ii scoti la lumina pe cei mai mici care promit, pentru ca stiu multi care-s buni pescari dar nu vor sa vina la concursuri unde apar vedete pentru ca le e frica sa dea rateuri? ai o strategie ascunsa in sensul asta?

de ce viata de pescuit sportiv adevarat in Iasi e moarta? eu o cunosc de mai putini ani ca altii. cine e cel mai cel care ar trebui sa faca ceva? Smiley vorbeam cu niste pescari de talie zilele trecute. radeau de mine ca-s din iasi. citez: pe voi cand va vedem pe undeva? te intreb si eu pe tine: cand?

pentru un concurs de nationale sa zicem ca ai nevoie de 1000-1200 ron de caciula. batem pariu ca se gaseste cu putin efort si sacrificiu un sponsor sa puna el jumatate? de ce sa nu iesim si noi in fata? daca nu ar fi delta dunarii, nordul moldovei ar fi probabil prima zona cu potential piscicol din romania. ma refer la luciu de apa, ca peste nu-i. de ce nu-i? pentru ca nu se face nimic, dar o dam iarasi in alte discutii care-s pe alt topic.

te provoc la raspunsuri sincere Smiley

Postat pe:: Joi 04 Aprilie 2013, 16:10:09

lucian, tu esti cel mai tare. respect Smiley pot sa te ating? Smiley))))
Memorat

vasco da gama
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #99 : Joi 04 Aprilie 2013, 16:28:55 »

Se pare ca treptat-treptat ''plebea'' va renunta a mai participa la acest concurs.Deja lipsa de principii,stilul artagos al unora care n-au participat la discutiile de inceput nu fac decat sa indeparteze pescarii cu bun simt.Si vorba lui isnaper, poate ne gasim cativa si facem un fel de amical fara atat de multe orgolii,si poate gasim si o balta cu potential piscicol unde regulile concursului le fac participantii ,nu patronul baltii, chiar daca-i platim balta.
Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Marți 17 Iulie 2018, 05:26:29
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.