Prieteni Pescari

Cupa Prieteni Pescari la copca Lipoveni 2013

Duminică 20 August 2017, 08:42:06 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Prieteni Pescari la copca Lipoveni 2013  (Citit de 16337 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Brasov

« Răspunde #20 : Miercuri 30 Ianuarie 2013, 18:37:04 »

Petru am modificat, merci de atentionare Bere
Memorat

let the pike survive, put it back alive

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #21 : Miercuri 30 Ianuarie 2013, 19:37:00 »

Eu mai propun ceva, cu ocazia adunarii ppescarimii pe malul garlei: intr-o urna, borcan, sa dea fiecare cat il lasa punga, sau sufletul, 1 leu, 2,3 .... pentru o populare cu ceva puiet. Vazusem pe forum ca e cineva care are de vanzare puiet de salau si stiuca (la discutia despre stiucile din Lates). Daca se aduc 2-300 bucati cat palma, si mai pune PP SV de cateva sute de kg de caras, in 2-3 ani se face o pista grozava si de stationar.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #22 : Miercuri 30 Ianuarie 2013, 23:20:24 »

bingo! m-a citit cristi însă din țeavă am vrut să nu fie nelămuriri. dacă-i concurs păi să fie, și nu sunt de acord ca anul trecut peștii din Lipoveni să fie transferați în apa SV. referitor la ce propune MG consider că e o chestie de slabă anvergură. noi avem mari probleme cu BRACONAJUL atât pe Lipoveni cât și pe celelalte habitate naturale! mai bine de banii ăia ......... și cine-o mai scăpa din ..... să-i mai trebuiască pește din..... Cine ghicește la ce m-am referit câștigă o înghețată!
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Joi 31 Ianuarie 2013, 16:28:11 »

Salut Cristi!Scuze de off topic dar Petrus m-a scos off.Eu atat am intrebat a cui e competitia,a Sucevei sau a Iasiului ca sa nu apara confuzii ca ne asumam meritele unii sau altii.Dealtfel,eu va urez gheata groasa sa va tina,fire intinse si traditionala urare:"peste mai mare decat gaura de de la copca" Fir intins Bere Bere Fir intins
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Vineri 01 Februarie 2013, 10:48:28 »

Sugestie Cupa PP IASI la copca:Dorobat,Ciric 3 sugubat

Postat pe:: Vineri 01 Februarie 2013, 10:46:33

Dorobant am vrut sa scriu  Noroc
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #25 : Vineri 01 Februarie 2013, 15:08:55 »

Salut Cristi!Scuze de off topic dar Petrus m-a scos off.Eu atat am intrebat a cui e competitia,a Sucevei sau a Iasiului ca sa nu apara confuzii ca ne asumam meritele unii sau altii.Dealtfel,eu va urez gheata groasa sa va tina,fire intinse si traditionala urare:"peste mai mare decat gaura de de la copca" Fir intins Bere Bere Fir intins
daca sunt si eu la organizare inseamna ca si Iasul are o bucatica  Bere
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Duminică 03 Februarie 2013, 16:28:36 »

Rezultate "la cald"
Au participat 95 de pescari.
Podiumul: 
Locul I Mihai Nicoara 1590g
Locul II Nicolae Morosan 1390g
Locul III Bogdan Hapenciuc 1120g
CMMC Bogdan Hapenciuc clean 200g
S-au prins bibani, babusti, ghiborti, obleti si clean.
Un concurs foarte reusit si foarte bine organizat. Felicitari PP si organizatorului Vasile Jarda!
« Ultima modificare: Duminică 03 Februarie 2013, 16:50:59 de către andronic cristian » Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #27 : Duminică 03 Februarie 2013, 17:59:26 »

Clasament:
Locul I Mihai Nicoara 1590g
Locul II Nicolae Morosan 1390g
Locul III Bogdan Hapenciuc 1120g
CMMC Bogdan Hapenciuc clean 200g
4.Andronic Cristian 1100 gr
5.Bilan Doru 750 gr
6.Prepelita Mihaita  600gr
7.Golea Ctin. 530gr
8.Calinciuc Calin 520gr
9.Lupu Vasile 480gr
10.Drob Dorel 370gr
11.Urzica Dan 350gr
12 Herman Dan 340gr
13.Hunca Dan 330gr
14.Andrei Marian 320gr
15.Laza Ioan 270gr
16.Hrisca Dan 241gr
17.Tolescu Dan 240gr
18.Dochita Ionel 220gr
19.Prodan Nicu 160gr
20.Popescu Cristian 130gr
21.Rusu Lucian 120gr
22.Bratianu Dragos 110 gr
23.Amariei Liviu 50gr
24.Blandu Liviu 40 gr

« Ultima modificare: Duminică 03 Februarie 2013, 18:02:52 de către petru » Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Duminică 03 Februarie 2013, 19:03:16 »

Pfuu   350 de grame .....160 de grame ..50 de grame !!! Shocked Shocked   Nu s-a rupt gheata sub greutatea capturilor ? Io zic ca v-ati riscat putin dar daca totusi Vasile o dat o afinata vintage s-o meritat concursul. Aplauze
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
ionut_pescarul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Duminică 03 Februarie 2013, 19:36:21 »

S-a si televizat cumva?
Memorat

Prinzi, nu prinzi -tot pescuit se numeste!
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #30 : Duminică 03 Februarie 2013, 20:08:08 »

Nu s-a rupt gheata sub greutatea capturilor ?

Merlinii tai si balenele tale ce mai fac?
Bine ? Sanatosi cu totii ?  Tongue
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Duminică 03 Februarie 2013, 20:36:16 »

Bine sanatosi Tata Relu !  Rinjet Fir intins
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Duminică 03 Februarie 2013, 23:47:30 »

felicitari Mihalache , bag de sama ca tre sa incerc si io voblere in copca  Risete Bere
Bravos si organizatorilor, Vasile Jarda constat ca a tinut fanionul sus pentru o competitie de copca  Tac Evil
Memorat

dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Luni 04 Februarie 2013, 02:42:56 »

Felicitari wobler-istului ptr locul 1 cat si celorlalti, cat despre capturi, asta ne arata clar marimea ochiurilor de la plasele monofilament folosite de branconieri.
Pacat , mare pacat de acest lac cu un asa mare potential!
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Luni 04 Februarie 2013, 08:21:29 »

S-a si televizat cumva?
a fost Antena 3  Rinjet
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Luni 04 Februarie 2013, 09:49:06 »

S-a si televizat cumva?
Da pe HBO, in direct . Wink

Felicitari organizatorilor si ma bucura  dorinta de-a concura , chiar daca la copca ....am inteles ca au fost peste 90 de concurenti.
Felicitari cistigatorilor precum si celor mai tineri concurenti prezenti in ei ne sta viitorul. Aplauze Aplauze Aplauze

P.S.Mai umbla un zvon pe piata cum ca din cauza "vremii sau vremurilor" (am inteles ca a nins)s-ar fi "subtiat" putin premiile Cum?? Cum?

In definitiv si asa sa fi fost  , ceea ce ar trebui REMARCAT ar fi eforturile organizatorilor de-a incerca sa multumeasca pe toata lumea dintr-o taxa de participare mai mult decit simbolica...

Bravo celor implicati in organizare Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze ....

Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #36 : Luni 04 Februarie 2013, 11:10:52 »

Apropo de premii, am citit tot ce s-a scris pana acum, si n-am gasit nimic referitor la valoarea lor...poate ar fi bine ca cineva sa scrie, eventual un organizator, ce premii s-au dat, sa stim si noi, ceilalti neparticipanti, in ce au constat, poate ne motiveaza pentru anul viitor...sau poate nu, daca se zice ca s-au subtiat...
Memorat

Pikeman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Luni 04 Februarie 2013, 11:35:45 »

Apropo de premii, am citit tot ce s-a scris pana acum, si n-am gasit nimic referitor la valoarea lor...poate ar fi bine ca cineva sa scrie, eventual un organizator, ce premii s-au dat, sa stim si noi, ceilalti neparticipanti, in ce au constat, poate ne motiveaza pentru anul viitor...sau poate nu, daca se zice ca s-au subtiat...

poi dar tu ar trebui sa sponsorizezi, nu sa participi  Jenat Risete Risete Risete
Memorat

andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Luni 04 Februarie 2013, 14:05:25 »

Vad ca la caterinca va pricepeti. Dar la copca ati pescuit vreodata? Sau credeti ca pentru o mansa de 5 ore e prea putin? Din cate stiu eu au fost intreceri de spinning in miezul verii in care nu s-au prins nici macar 40g  Tac. Nu apar in clasamentul postat de Petru decat aceia care au vrut sa cantareasca pestii pentru ca au puncatat mai multi concurenti dar au eliberat capturile pentru ca li s-a parut inutil sa le mai chinuie si la cantarire.
Si articolul din Monitorul :
« Ultima modificare: Luni 04 Februarie 2013, 14:33:51 de către andronic cristian » Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Luni 04 Februarie 2013, 14:49:47 »

Vad ca la caterinca va pricepeti. Dar la copca ati pescuit vreodata? Sau credeti ca pentru o mansa de 5 ore e prea putin? Din cate stiu eu au fost intreceri de spinning in miezul verii in care nu s-au prins nici macar 40g  Tac. Nu apar in clasamentul postat de Petru decat aceia care au vrut sa cantareasca pestii pentru ca au puncatat mai multi concurenti dar au eliberat capturile pentru ca li s-a parut inutil sa le mai chinuie si la cantarire.
Si articolul din Monitorul :

Cristian , cred ca ai inteles putin gresit mesajul meu....
Am spus ca ma surprinde in MOD PLACUT ca la un concurs de copca sa participe 95 concurenti.....e de apreciat , nicidecum de facut caterinca .
Cit priveste valoarea premiilor sau coantumul lor e la LATITUDINEA ORGANIZATORULUI.....ca unii sau altii aveau asteptari mai mari in ceea ce priveste premiul cash e altceva ....din cele ce am aflat si e de-a dreptul LAUDABIL ca sa facut asa , s-au premiat si cei 2 copii (cei mai tineri concurenti) cu cite 100 lei ....bani care au diminuat sumele primilor 3 clasati, asa SI?

Dupa parerea mea sa facut un lucru REMARCABIL in a premia pe cei mai tineri concurenti ,iar daca premiile cele mai mari in cash s-ar fi dat copiilor era si mai OK.

Felicitari organizatorilor , sponsorilor pt. eforturile facute ca acest concurs sa fie o reala reusita.
Bravo si celor 95 de concurenti care au indurat vremea de afara pt. a socializa si de-a se simtii bine.

P.S.Asa se vede de la mine din birou  Risete Risete si  de la o distanta de 320 km. Aplauze
« Ultima modificare: Luni 04 Februarie 2013, 14:52:16 de către vali136 » Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.055 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 26 Mai 2017, 23:49:17
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.