Prieteni Pescari

Cupa Prieteni Pescari la copca Lipoveni 2013

Vineri 18 August 2017, 17:32:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3] 4   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Prieteni Pescari la copca Lipoveni 2013  (Citit de 16320 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Mihalache
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #40 : Luni 04 Februarie 2013, 15:39:55 »

Vali draga, daca ai sa urmaresti clipul din Monitorul de Suceava, ai sa vezi ca s-a diminuat DOAR unul din premii. Si dupa cum vezi, ele sunt anuntate exact in timpul concursului de unul dintre organizatori. Asa ca .....     Jenat
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #41 : Luni 04 Februarie 2013, 15:41:00 »

Stai linistit Vali ca nu-s suparat deloc. Eu ma refeream doar la remarcile cu privire la dimensiunea capturilor. Cred ca daca ai fi fost mai aproape de Suceava erai prezent.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Campion national 2010
1111 kg MV2
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Luni 04 Februarie 2013, 16:00:46 »

FELICITARI PP SUCEAVA Aplauze Aplauze Aplauze pentru reusita acestui concurs!Felicitari tuturor concurentilor si nu in cele din urma castigatorilor!
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #43 : Luni 04 Februarie 2013, 16:10:46 »

sponsori:
mega fish   550(produse)
fishingstore_ro produse in val de 250 lei
baracuda  500lei(produse)
pescar hoinar 150 lei (produse)
tipografia Celestin cupa,medalii,60 diplome
G L S Curier rapid 300lei cash
sc Intermontana srl(transport international marfa) 100lei cash
loco lures 3 voblere
PP SV 600 lei
 Locul I 350 lei +produse
 Locul II 250 lei +produse
 Locul III 150 lei+produse
 CMMC 150 lei +produse
2 pachete cu produse pentru cei mai tineri concurenti
1630 lei factura selgros papa
200 factura maruntisuri(farfurii,pahare,condimente.....)
70lei carbuni
60 lei paine
Jarda a sponsorizat cu cafeaua(1kg) 10l vin 4 l tuica slanina ,muraturi
Diaconita sponsorizat  5l vin ,2l tuica ,slanina,gogosari in otet ,benzina masina organizare
In mare cam asta e reteta de concurs  sugubat daca pentru 20 lei se face mare tam tam   Cum? sincer imi pare rau pentru Jarda la cat suflet a depus...eu sunt obisnuit  Cum?.De la anul eu si Jarda suntem concurenti  Risete in cazul in care PP SV mai vor sa organizeze concursul  Aplauze
« Ultima modificare: Vineri 08 Februarie 2013, 19:19:40 de către petru » Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #44 : Luni 04 Februarie 2013, 16:17:38 »

Petrus,scaneaza frate si facturile,sa fie transparenta totala Jenat
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #45 : Luni 04 Februarie 2013, 16:21:30 »

nici o problema  Risete
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #46 : Luni 04 Februarie 2013, 16:47:52 »

Rusine Jarda! Rusine Petru! Alea-s premii? Trebuia sa aduceti bani de acasa pentru castigatori! Ce, aia-s bani de venit la castigatori! Rusine dle Voiculescu!
In pana mea, numai handicapati care isi vor drepturile, fara sa miste un pai...sa vada cum e sa organizeze, sa umble cateva zile pe timpul si cheltuiala lor, ca sa iasa treaba bine...pai la 20 lei taxa au primit inca prea mult!
De la an la an, e tot mai rau...se trezesc tot felul de persoane, mancatoare de ciuperci (sa nu zicem altceva), care nu le convine ca n-au fost serviti la masa, ca piperul a fost alb, ca era nor pe cer...cum sa se mai organizeze, cum sa se mai bage oamenii la voluntariat cand, dupa ce fac toata treaba si o fac bine, isi mai iau si maciuci intre buci?
Rusine! Rusine! Rusine!

Eu am o vorba: la munca, nu la intins mana!
Respect!
« Ultima modificare: Luni 04 Februarie 2013, 16:50:02 de către marcel gheorghita » Memorat

luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Luni 04 Februarie 2013, 17:14:51 »

Da ce te-ai mai aprins Marcel,frate!Ipoteza:taxa concurs 1 leu,premii pentru toti participantii de la 1000 ron ultimul clasat,premii ce cresc cu 1000ron din loc in loc pana la locul 1,iar ca bonus mancare,bautura,muzica si femei pentru toti cei prezenti pe balta,e,ce ziceti baieti,ar mai fi vreun loc pe balta? Rugaciune
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Luni 04 Februarie 2013, 17:25:22 »

In urma telefoanelor primite fac urmatoarea propunere :primi 5 clasati sa confirme participarea la o ...supercupa... pe aceeasi locatie in acelasi conditii de concurs si cu 5 arbitri langa ei  sugubat
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Luni 04 Februarie 2013, 17:28:04 »

Coane Luigi, mai tii minte in tineretile noastre cat de frumos era la Cupa Moldovei? Nu ne trebuiau nici premii, nu erau nici discutii...ala era spiritul, nu ca acum, cand nu le mai ajunge la unii Pamantul... Trist

Si canta Margineanu pana la o bucata de noapte...off, ce vremuri!
Memorat

luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Luni 04 Februarie 2013, 17:47:17 »

Marcel,FOAMEA a ingenuncheat popoare Smiley
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #51 : Luni 04 Februarie 2013, 18:08:02 »

Stai linistit Vali ca nu-s suparat deloc. Eu ma refeream doar la remarcile cu privire la dimensiunea capturilor. Cred ca daca ai fi fost mai aproape de Suceava erai prezent.
Cristi, fi convins ca voi participa cu placere la orice activitate organizata de PP ori de cite ori voi putea .... astept cu interes CM, Cupa Campionilor Europeni la pescuit Risete Risete Risete, sau  WHAT EVER  doar sa ne intilnim sa socializam si chiar sa ne interecem pe balta.....

Regretabil este faptul ca dintr-o lipsa de comunicare  probabil sa ajuns ca 2 oameni ...din cite stiu prieteni au avut cite ceva sa-si reproseze unul altuia . Jenat
I-am spus-o si pe tel. lui Mihai ca e mult mai usor sa fi  concurent decit organizator....responsabilitatile sunt multiple si stersul de asemenea daca vrei ca totul sa iasa bine ....ca nu reusesti de fiecare data ssa-i multumesti pe toti e la fel de adevarat.

Sper ca intre ei lucrurile se vor putea "regla barbateste" fata in fata ....asa ar fi normal.
Eu le doresc succes si ii felicit pe amindoi in egala masura ...fiecare pe "meseria" lui. Wink
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #52 : Luni 04 Februarie 2013, 18:40:21 »

Fratilor, n-am nimic cu nimeni...dar m-am pus in postura de organizator...cine nu incercat vreodata sa faca ceva nu o sa inteleaga ...dar m-am saturat in tara asta de atata caterinca, de atitudine de genul: unul jmeker - altul fraier, daca intelegeti ce vreau sa spun .... cred ca Vali intelege mai bine cum sta treaba...
Memorat

happy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #53 : Luni 04 Februarie 2013, 18:45:03 »

In urma telefoanelor primite fac urmatoarea propunere :primi 5 clasati sa confirme participarea la o ...supercupa... pe aceeasi locatie in acelasi conditii de concurs si cu 5 arbitri langa ei  sugubat

Sunt de acord. Duminica la aceasi ora?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Luni 04 Februarie 2013, 19:19:51 »

Nu e vorba de caterinca,era pur si simplu o constatare a faptului trist ca de la an ,peste este tot mai putin in Lipoveni,daca vrei sa-ti raspund punctual, nu erai tu nascut cand pescuiam eu la copca , dar nu asta e important, grav este ca fenomenul acesta de branconaj nu mai poate fi controlat si foamea e din ce in ce mai mare, cazand prada fomistilor inclusiv babusca si bibanul , care acu'  30 ani nu-l baga nimeni in seama  vara pe Lipoveni, nu se prindea iarna la copca biban mai mic decat palma , decat accidental si babusca la fel.
Imi cer scuze daca tu ai inteles altceva , felicit inca o data pe organizatori si participanti si bineinteles pe castigatori!
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Marți 05 Februarie 2013, 18:33:49 »

Dorint,habar nu ai ce "conserva" minuunata iese din babusca,rosioara si biban cat degetul,mi-a spus mie si catorva prieteni pe canalul Dunavat un mare sef de prin jud.Buzau Rinjet,aducand la mal doua monofilate plinede 'imensele' capturi Suparat
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #56 : Marți 05 Februarie 2013, 20:02:52 »

Ce e dureros este ca ne bucuram , de la an la an , de pesti care alta data nu-i baga nimeni in seama, in alte vremuri iarna la copca prindeam lin, caras, care de-abia incapea pe copca facuta cu freza , bibani si stiuci capitale, care astazi au ramas amintiri.
Si ce e  si mai dureros este ,ca au aparut speciile astea de oameni(daca li se poate spune asa!) care  rad tot, nu iarta nimic, probabilin anii urmatori vor scoate setci ptr. Beldite si porcusori........
Mai e unul in lac la Stanca, care cica are concesionat (alta aberatie), foloseste plase  monofilament cu ochi de 15 -20, ce nu e vandabil hrana la porci.
No coment..... Suparat
Memorat
andronic cristian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #57 : Joi 07 Februarie 2013, 15:50:40 »

Sunt de acord. Duminica la aceasi ora?
Si eu sunt de acord.
Memorat

Campion national 2010
1111 kg MV2
cristi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

salau Sarulesti

« Răspunde #58 : Vineri 08 Februarie 2013, 09:43:12 »

se beea numai J&B , se cinta dupa muzica celor de la Fara zahar si ne jucam cu vedeta  GIFI vremuru care nu se pot uita

Memorat

kopyto
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #59 : Vineri 08 Februarie 2013, 17:12:40 »

Kopyto de 5cm,mai traiesti,mai animalule,asa zicea dom Base.Cand vii in tara? Bere Fir intins Fir intins Bere Noroc
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.056 secunde cu 27 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 31 Mai 2017, 12:10:15
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.