Prieteni Pescari

Adevarata fata a ariei protejata

Marți 26 Septembrie 2017, 06:39:20 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Adevarata fata a ariei protejata  (Citit de 65854 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Duminică 10 Februarie 2013, 10:42:00 »

Fac un apel pentu toti cei care m-au sunat, sau nu au facut-o pana acuma care detin foto, filmulete cu realitatea Prutului adica braconeri ,gunoaie....... sa  ne auzim pentru a face un material mai amplu pentru a prezenta situatia la Minister

Memorat
barditza
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Luni 10 Iunie 2013, 10:22:15 »

Am pus eu aici niste filmulete
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,3827.0/
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Marți 11 Iunie 2013, 07:32:47 »

am sa ma duc cu filmuletele la seful de sector sa vedem ce o sa spuna  Rinjet

Postat pe:: Marți 11 Iunie 2013, 07:30:13

noi avem un filmulet bestial de la Bran unde" fratii nostri" se chinuiau cu o plasa de aprox 500 m,dar nu prea putem sa-l postam din considerente......
Memorat
barditza
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Marți 11 Iunie 2013, 21:02:38 »

Verifica http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,3827.0/.  Am mai pus niște filme noi.
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Sâmbătă 16 Noiembrie 2013, 21:01:55 »

@Petrus,pai daca nu putem sa postam pe ,,considerente" ce rost mai are sa filmam,sesizam daca tot ne caciulim in fata politiei de frontiera.Mai bine mai dale niste permise la reducere,ca PP e baieti de treaba,ca sa poata bracona in legalitate.Sa repun pe tapet episoadele cu plasele de pe Bran,politistul de la Sculeni care se oferea sa-mi arate cu ce fel de ancore trebuie echipate voblerele,interzicerea pe motive politienesti a accesului pe Bran?Nu cred ca are rost pentru ca s-ar putea strica,,relatiile" cu politia de frontiera si PP ar avea de suferit.Cred ca te-am citat de pe la o sedinta,da ce am avea de suferit ma rog?Am inteles ca au venit permisele.Ei si la ce folosesc daca PF interzice accesul pe motiv ca facem urme pe zapada,namol sau glod,in conditiile in care sunt ditamai bulevardele pe Prut ma ceva decat pietonalul lui Nechita Primarul,nu al lui nechita portarul.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 17 Noiembrie 2013, 10:00:44 »

Draga Luigi vad ca acum esti foarte preocupat de aceste probleme,dar sa afli ca asociatia trebuia sa plateasca amenzi de 1 miliard lei vechi,prin ce am trecut nu are rost sa mai pomenim,fiindca doar 5 membrii au fost alaturi de mine martori la toate evenimentele......restul e cancan  Rinjet......se intampla ce ai vazut fiindca PP nu mai au aria protejatA......suntem prea mici pentru ce in spatele EI
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Duminică 17 Noiembrie 2013, 21:32:50 »

Ca in orice treaba care nu merge,vezi revista lu peste,se inchide,daca nu functioneaza,parca asa zicea Tata Relu cu ceva timp in urma.Am mai discutat prin AGA ca s-ar putea sa fie caciula cam mare fara sustinere politica.5 membri,cam multi,frate!Sunt cei de care te-ai inconjurat la ultimile alegeri?Aia facuti membri joi,ca duminica erau alegeri?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 18 Noiembrie 2013, 08:44:09 »

Prefer  sa tac fiindca stiu pentru ce o fac......am sa vad cand termini cu blacareala
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 18 Noiembrie 2013, 09:01:13 »

Adevar nu balacareala. Da cu sediul asociatiei cum e?
« Ultima modificare: Luni 18 Noiembrie 2013, 10:56:05 de către Teodor » Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 18 Noiembrie 2013, 09:15:10 »

am reusit sa obtinem de la RECAM aprobare ,miercuri  avocatul are dosarul complet pentru judecatorie
cum ramane cu procesul verbal de predare a presedentiei ......lipseste la contabila....eu am preluat fara proces verbal.Poate cand te scapam de sediul social rezolvam si aceasta problema
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 18 Noiembrie 2013, 09:18:16 »

Din cauza cui sau de ce era sa plateasca asociatia amenda de un miliard?Nu cumva s-a angajat asociatia in activitati pe care n-a putut sa le duca la capat?Cand cineva nu-ti canta in struna,e balacareala,bravos!

Postat pe:: Luni 18 Noiembrie 2013, 09:16:25

Pai daca nu ai pv de predare primire inseamna ca nu esti presedinte.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 18 Noiembrie 2013, 09:31:17 »

nu Luigi ai uitat sa predai gestiunea pentru anii in care ai fost presedinte,daca nu eram presedinte crezi ca puteam sa semnez bilanturile contabile anuale si contractul de administrare al ariei......vrei presedinte inapoi nici o problema
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 18 Noiembrie 2013, 10:31:09 »

Nu vreau nici o presedentie, ma simt foarte bine asa dar ma deranjeaza ca ceea ce am incercat sa facem la inceputuri pentru pescuitul sportiv si de competitie e bataie joc ce se intampla acum. Competitiile de traditie prin care ne-am facut cunoscuti in tara tind spre zero. Daca nu mai vreti sa le face-ti macar spune-o in fata nu cu tot felul de aluzii si insinuari iar daca scriu aici ceva civilizat inseamna balacareala. Sa inteleg ca faza cu sediul social e o razbunare sau ce? Faptul ca urma sa infiintez un club sau o asociatie era o amenintare pentru tine sau pentru el vice ?
« Ultima modificare: Luni 18 Noiembrie 2013, 10:55:34 de către Teodor » Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.036 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 14 Septembrie 2017, 15:13:37
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.