Prieteni Pescari

Locuri de pescuit pe Prut

Marți 12 Decembrie 2017, 23:58:18 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 3 [4] 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Locuri de pescuit pe Prut  (Citit de 49549 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #60 : Vineri 12 Aprilie 2013, 17:56:48 »

@codrinescu
Azi am fost la Aroneanu la ora 15:00 am plecat acasa cu 3 capturi. 1 Cteno , 1 Crap oglinda , 1 Crap Romanesc.Cteno 4 KG , Crap Oglinda 3 KG , Crap Romanesc 5KG.Paznicii vazand corectitudinea mea ca string sculele la acea ora si filmanduma in continuu cu binocliul si vazand ca am eliberat toti pestii de talie mica , m-au lasat cu Ctenul si cu Crapul in contul celor 50 lei cat e o zi de pescuit.Tehnica folosita a fost Pluta Culisanta la distanta de 20 M. si la lunga naditor tip arc cu Anti Tangle . Nada "Clasica" , Momeala "Clasica" adica boabe Bonduelle la conserva cutie mica din Kaufland.Orice alte mirodenii , atractanti si "mirosuri" nu isi fac treaba pe Aroneanu.Tine-ti minte lucrul acesta !.Astazi pestele a mancat la 25-30 M de mal.Aici , pe Aroneanu , secretul este Srotul de Floarea Soarelui si boabele Bonduelle !.Restul monturilor , si alte stiti si voi. Fir intins !.
@Laurentiu
Tu poti sa te instalezi linistit la peste , ca vine paznicul la tine ! , si daca ai activitate vei fi monitorizat tot-timpul.De aia eu am plecat la ora 15:00 de pe balta.De altfel ai instructiuni pe versoul chitantei pe care o primesti dupa ce platesti.
@grapbogdan
Poti sa incepi treaba ( lanseuri , mulinari , nadiri ) pe Aroneanu.Dar cum am spus si la ceilalti "CLASIC" !Cel putin asa a mancat astazi.
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #61 : Vineri 12 Aprilie 2013, 18:37:17 »

si tocmai gasisem pe nu sh ce forum ca pe aroneanu se pastreaza(respecta) prohibitia...ori azi deja e prohibitie?
oricum ms de informatii.
mai astept si alte ''replici'' .
deci 50 lei 12 ore sau ziua?(rasarit -apus)??
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #62 : Vineri 12 Aprilie 2013, 19:49:36 »

@codrinescu
Rasarit-Apus.
Nu au treaba cu Prohibita da-i banul si daca ziua e buna si mananca faci treaba !.Dar tine cont : " A divulga sau a nu divulga " dar la mine este cu "A divulga" pentru ca daca divulg Cel de Sus ma binecuvanteaza si mai tare.Drept dovada azi.Deci foarte multi pescari de pe balta azi nu aveau nici macar un Caras. => Pescuit "CLASIC" , Nada "CLASICA" !!!. si nu departe de mal ! Fir intins .
Memorat

Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #63 : Sâmbătă 13 Aprilie 2013, 18:36:30 »

copii nu aud ca va duceti asta e monitorizare e peste tot aproape ! Ma refer la Aroneanu !!! Sa nu va duceti prea tirziu!!! Ca eu nu prea am incredere in Primaria asta !!!!
Memorat

codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #64 : Luni 15 Aprilie 2013, 09:34:35 »

copii nu aud ca va duceti asta e monitorizare e peste tot aproape ! Ma refer la Aroneanu !!! Sa nu va duceti prea tirziu!!! Ca eu nu prea am incredere in Primaria asta !!!!
.......? nu va duceti? nu va duceti prea tarziu..? care e sensul corect dorit a fi exprimat acolo? sunt in dilema...
ce autobuze/maxitaxi merg la aroneanu?
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
cheserje
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #65 : Luni 15 Aprilie 2013, 13:41:19 »

Citat
ce autobuze/maxitaxi merg la aroneanu?

maxi-taxi din Tg. Cucu - biletul 2,5LEI. cred ca am sa merg si eu joi sau vineri daca e totul ok..

Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #66 : Luni 15 Aprilie 2013, 21:08:29 »

Codrinescu sensul e ca se va termina pestele deci trebuie mers perioada asta dc te duci prea tirziu va fi peste mai putin tirziu adica prin mai Apoi stiu eu vor mai popula baietii Cum?
Memorat

Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #67 : Joi 18 Aprilie 2013, 21:58:28 »

Ce so fi intimplat azi pe Aroneanu ca dimineata erau pe ambele maluri pescari chiar multi iar cind am trecut pe acolo la prinz mai ramasesera f putini !!Sa fie oare la ce ma gindesc eu mai rau !!! sabotaj Cum? S au facut incasarile apoi potopul?Cum?

Postat pe:: Joi 18 Aprilie 2013, 21:54:31

Aaaaa!!!! Si nici nu era peste prin juvelnice spuneau  paznicii!!! Ceva carasi sau semi carasi la un batrinel !!! FIR intins !!!  Miine ma duc sa vad care e treaba !!!
Memorat

Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi tel. 0721.260.219

« Răspunde #68 : Vineri 19 Aprilie 2013, 10:30:44 »

Ce so fi intimplat azi pe Aroneanu...? sabotaj Cum?
S-o fi bagat pestele la depus sa scape de o sarcina in plus acum cit a dat caldura.  Wink
Memorat

Toate cele bune si s-auzim numai de bine, oriunde ne-am afla !!!
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #69 : Duminică 21 Aprilie 2013, 18:58:26 »

Am fost vineri pe Aroneanu si a fost cum m am asteptat !! Caras la pana si un singur ciortanel la lunga !!! E clar primarul destept bravo lui !!! Deci o zi intreaga !!! Asta e !!! Imi place atitudinea paznicilor care dau din umeri zicand : " Ce-ati patit domn' Costel ca vinerea trecuta ati prins asa de mult ? Ca va felicitat si primarul , si acum nu a mai mers.Ati schimbat nada ? Sau momeala ? " Restu deduceti voi .F i r i n t i n s !
Memorat

adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

Owner Fishing Tools

« Răspunde #70 : Duminică 21 Aprilie 2013, 19:15:34 »

la aroneanu eu am tras un ochi si am vazut hartzoagele. s-au platit 3 tone de crap pentru populare primavara asta. daca s-a populat doar cu o tona si restul de bani pentru 2 tone au intrat in portofel, nu stiu sa va spun. un comunicat oficial al primariei spune ca sunt 3 tone de crap bagate in balta. contactele mele de pe acolo spun ca s-a bagat peste mult (nu pot sa definesc mult Smiley )
problema e ca au fost pescari cu experienta care au fost si nu au luat, dar pe locul nadit de ei la doua zile s-a luat peste serios. colegi de ai mei de serviciu spun ca au luat crapi si cteno de 5-6 kg. nu cred ca sunt toate pescaresti. 
eu personal inca nu am apucat sa merg anul asta, poate saptamana viitoare. se pare ca pluta dicteaza pe balta. vom vedea.
Memorat

Fishing Tools - Revistă de pescuit sportiv
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #71 : Luni 22 Aprilie 2013, 20:44:41 »

Da dar se mai si umbla la ( Apa ) sint convins !!! Asta e mie imi place balta ma leaga si amintiri de cind eram copil Stau in Copou si treceam dealu Sorogari spre Aroneanu unde cu aruncatoare pe tuburi spray pescuiam !!! Acum 35 de ani !!! Intradevar Adigeo cam toti dau la pana dar eu nu fc ca toti acum 2 vineri cind am prins bine am luat numai la lunga !!! dupa ce am nadit bine ! A doua zi un prieten pe acelasi loc nu a prins nimic ! Vinerea asta a mers carasul la 3 m de mal la bat de mina si la lunga ciortan in numar de 1 si atit !!! Eu nu am vz peste la nimeni vineri 19 04 2013 !Exista o explicatie ! Fire Intinse la toti pescarii SPORTIVI !!!

Postat pe:: Luni 22 Aprilie 2013, 20:42:09

Stie cineva s a mai bagat peste azi pe Aroneanu Cum? Asa se auzea Simbata 20 04  2013 ??
Memorat

etaa
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #72 : Sâmbătă 04 Mai 2013, 00:01:31 »

sall,,a mai fost cineva mai recent?,a mai bagat peste ?
Memorat
etaa
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #73 : Sâmbătă 04 Mai 2013, 11:01:01 »

un nr de telefon are cineva de la balta aroneanu?
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #74 : Sâmbătă 04 Mai 2013, 14:08:40 »

cauta primaria aroneanu
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ionut M.
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #75 : Luni 27 Mai 2013, 11:59:36 »

Eu am fost sambata si am plecat foarte dezamagit, nu a avut nici o prezentare la momeala.In schimb am vazut vreo 2 "piese" la vreo 2-3 kg plmbandu-se pe langa mal.Am mai observat ca ciocaneau la greu la stuf, probabil mancau scoici sau melcisori.
Era umblat la apa, pentru ca la mal cam 10-20 cm de mal cu iarba era sub apa.
Pana nu o sa aud numai de bine de balta, nu cred ca mai trec pe acolo.
Fire intinse.
Memorat
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #76 : Luni 27 Mai 2013, 13:00:09 »

Pana la urma cine detine balta si pe cati ani?
Stie cineva informatii mai in detaliu despre administrarea acestui lac?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Ionut M.
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #77 : Luni 27 Mai 2013, 14:50:09 »

Este administrata de Primaria Aroneanu.
Nr. tel. a persoanei de contact: 0733.963717
Memorat
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #78 : Luni 27 Mai 2013, 17:45:55 »

Ok. Asta stiu si eu dar voiam niste informatii mai in detaliu.
Sub ce aspect e administrata? Concesiune? Manareala? Pe cati ani ? etc.

Despre lacul de la Tautesti stie cineva ceva? tot in sensul celor de mai sus. Nu ma interesesaza cat e taxa sau alte chestii de genu
« Ultima modificare: Luni 27 Mai 2013, 19:21:38 de către Legal » Memorat

luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #79 : Joi 30 Mai 2013, 10:46:18 »

@Legal:Cauti cumva sa concesionezi o balta ca prea te vad interesat de documente?
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.05 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 07 Decembrie 2017, 23:01:38
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.