Prieteni Pescari

Eliberare/Vizare permise de pescuit pe 2013

Duminică 20 August 2017, 08:55:16 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Eliberare/Vizare permise de pescuit pe 2013  (Citit de 27023 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi tel. 0721.260.219

« : Marți 26 Martie 2013, 10:49:50 »

dl  Mogos Tudore cred ca are adresa de Galati......crezi ca are timp de Iasi?

Ca are sau nu are timp de Iasi, care de fapt e si filiala in Moldova, e treaba lui ca doar e si serviciul de unde cistiga o bucata de piine. Eu am intrebat daca adresa mai este sau nu valabila.
Intre timp m-am interesat si Iasiul NU MAI ARE sediu A.N.P.A. Cei din zona Moldovei care doresc permis A.N.P.A, trebuie sa se adreseze direct la sediul din Galati.

Filiala Regionala Moldova                                                                                          
Adresa: Str.Basarabiei nr.55, bloc A16, parter, Galati, jud.Galati
Telefon/Fax: 0236/414.102    Mobil: 0742.355.005

E-mail:  anpamoldova@anpa.ro
Sef Filiala: Bocaneala Vasile

Adresa preluata de pe: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

In alta ordine de idei, vazind ca rubrica "Mesaje primite pe adresa de mail a site-ului" ( http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/board,51.0/ ) nu mai functioneaza de prin 19 septembrie 2012, pun si aici citeva intrebari:

Citat
As avea si eu trei intrebari la care doresc un raspuns din partea dvs:

1. Pt anul 2013, prin asociatia dvs, la ce balti si iazuri avem acces cu cotizatia platita la Asoc. Prieteni Pescari ?

2. Daca in anul 2009 m-am inregistrat in asociatia P.P. iar din 2010 si pina in prezent, din cauze obiective (boala) nu am mai cotizat, ma mai pot numara printre membrii acestei asociatii ?

3. Daca nu mai sint considerat membru in asociatie, pt. a putea pescui pe riul Prut, in cit timp, ce acte ar trebui sa depun si la care adresa pot obtine viza pt a fi in regula ?

Multumesc anticipat pt. timpul acordat.
« Ultima modificare: Marți 26 Martie 2013, 14:46:32 de către Laurentiu » Memorat

Toate cele bune si s-auzim numai de bine, oriunde ne-am afla !!!
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Vineri 29 Martie 2013, 11:48:54 »

Shocked Privesc cu mirare topicul asta si dupa 3 zile de la pstare si 98 de "vizite" (previzualizari), nu primesc nici un raspuns.

O fi chiar atit de greu sa se scrie o fraza din care sa reiasa un raspuns clar la intrebarile puse  Undecided Undecided Undecided
Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Vineri 29 Martie 2013, 16:29:59 »

Laurentiu frate raspunsul e la mintea cocosului
1. cu permisul de pescuit mergi in toata tara,noi avem pe autorizatii trecute pe siteul anpa  apele din IS  si SV
2.Da,daca platesti cotizatia pe 2013
3.trebuie sa faci dovada achitarii permisului de pescuit,si completezi o cerere pentru avizare acces
arie protejata
cred ca era bine sa citesti statutul asociatiei  Rinjet
Memorat
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Vineri 29 Martie 2013, 18:31:02 »

Laurentiu frate raspunsul e la mintea cocosului...
Multumesc pt "amabilitatea" raspusului si pt timpul pierdut cu citirea mesajului.

Or fi raspunsurile la mintea cocosului insa nu si la cele omise; la celelate intrebari nu cred ca mai are rost sa astept ceva din partea dvs.

cred ca era bine sa citesti statutul asociatiei  Rinjet
Poate-l citesc daca ma ajuti sa-l gasesc.

L.E.

L-am gasit. Greu dar l-am gasit. Aveam impresia ca ar trebui cautat la "Legislatie" insa l-am gasit la  "Despre noi" (http://www.prietenipescari.ro/pescuit/vizualizare/despre-noi/statut-asociatie/)

D-le Petru, credeti ca am intrebat aiurea:
Citat
2. Daca in anul 2009 m-am inregistrat in asociatia P.P. iar din 2010 si pina in prezent, din cauze obiective (boala) nu am mai cotizat, ma mai pot numara printre membrii acestei asociatii ?
Cred ca sint altii care nu cunosc statutul:

Citat
art. 15 - Calitatea de membru inceteaza:
prin retragerea calitatii de membru;
prin renuntare;
prin neplata cotizatiei anuale stabilite de Asociatie timp de trei luni consecutiv;
prin deces;
« Ultima modificare: Vineri 29 Martie 2013, 19:14:12 de către Laurentiu » Memorat

petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #4 : Duminică 31 Martie 2013, 21:42:34 »

vrei sa redevii membru?  Rinjet
« Ultima modificare: Duminică 31 Martie 2013, 21:44:10 de către petru » Memorat
mircea13
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică 09 Iunie 2013, 09:25:31 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #6 : Luni 01 Iulie 2013, 21:40:38 »

nu inteleg de ce unele asociatii spun ca permisul din 2012 e valabil si in 2013 daca nu au nimic lipit pe ele.cum dovedesc io cand merg pe alta apa si vine controlul ca am vizat permisul pe 2013 ?cu chitanta eliberata de asociatie la care sunt membru?daca merg pe apele sucevei i-mi baga goicea chitanta pe gat la propriu ca....doar nu e eliberata de ei.ma lamureste cineva ca sunt greu de cap.?
Memorat
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Joi 04 Iulie 2013, 10:52:29 »

De citeva saptamini tot dau telefoane la sediul ANPA Bucuresti si Galati pt a afla situatia permiselor pt pescuit sportiv. In prezent nu mai sint tiparite permise normale (30 lei) si pt pensionari (gratuite). Mai au doar permise pt elevi si studenti (15 lei).
Din cite mi s-a spus, se asteapta o renegociere sau o reinoire de contract cu tipografia. Cind va fi asta, Dumnezeu stie.
Memorat

haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #8 : Joi 04 Iulie 2013, 20:10:54 »

De citeva saptamini tot dau telefoane la sediul ANPA Bucuresti si Galati pt a afla situatia permiselor pt pescuit sportiv. In prezent nu mai sint tiparite permise normale (30 lei) si pt pensionari (gratuite). Mai au doar permise pt elevi si studenti (15 lei).
Din cite mi s-a spus, se asteapta o renegociere sau o reinoire de contract cu tipografia. Cind va fi asta, Dumnezeu stie.

din cunostintele mele, "plasticurile" de anul trecut s-au facut cu o firma de apartament si au fost tiparite prin Polonia.
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi 04 Iulie 2013, 20:14:52 »

din cunostintele mele, "plasticurile" de anul trecut s-au facut cu o firma de apartament si au fost tiparite prin Polonia.
Naiba sa le ia. Mai bine le faceau la METRO ca mergea mult mai repede. Am actele trimise de 3 luni de zile si inca mai astept.  Pling
Memorat

jessicasmith
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Marți 20 August 2013, 08:43:14 »

its seems a nice forum
great discussion

thanks for sharing
Memorat

pass4sure    [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Pass4sure    [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Vineri 23 August 2013, 09:11:44 »

Luna aceasta (august 2013) se va incepe tiparirea permiselor de pescuit ANPA.
Cei interesati sa urmareasca site-ul oficial ( [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ) sau sa ceara informatii la rubrica "Contact".
Memorat

Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.039 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 27 Iulie 2017, 15:24:58
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.