Prieteni Pescari

lanseta spinning

Miercuri 22 Noiembrie 2017, 23:57:32 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: lanseta spinning  (Citit de 10468 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
catalinsv
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« : Duminică 31 Martie 2013, 16:28:39 »

Putin ajutor, vreau sa achizitionez o lanseta de spinning pt sezonul care urmeaza, in principal va fi folosita la stiuca , si sa fie de actiune fast sau extra fast , actiune 5-25gmax,lungime maxim 210.dispun de un buget maxim 250/ron.
ce variante pot alege?
Memorat
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #1 : Luni 01 Aprilie 2013, 21:18:28 »

pescuit pe rau sau barca?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum?Cum??/

Postat pe:: Luni 01 Aprilie 2013, 21:07:49

Incearca lansetele cormoran bull fight se gasesc de la 1.8m la 3.0, iar pretul e in jur de 100-150 lei. Pt stiuca incearca 2.10 din barca sau pe rauri mai mici sau 2.70 pentru rau sau pescuit la iazuri de pe mal
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 11:59:48 »

desi uneori dau rezultate bune si plasticele moi, stiuca ramane campioana "reactivelor" (linguri - mai ales oscilante, voblere), asa ca nu vad de ce ai alege o lanseta fast sau, mai ales extrafast (asta daca nu cumva vrei sa folosesti exclusiv silicoane).

Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
catalinsv
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 21:40:29 »

70% in trusa am silicoane , dar asa cum ai spus si tu haiduc , surprize frumoase am avut si la reactive.vreau o lanseta fast pt ca am un Excalibur de 1.85m 5-20g actiune light si am avut multe ratari cu ea , cel mai bine s-a comportat la biban,la stiuca am avut probleme.inainte de excalibur am avut o lanseta ceva mai fast de la cormoran de 2.40m dar era cam grea, cu asta am avut reactii bune la stiuca si pe silicoane si pe reactive.chiar dac am scris ca am un buget restrans m-am orientat zilele astea la un ST.CROIX PREMIER.
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #4 : Duminică 24 Noiembrie 2013, 09:51:25 »

ce parere aveti de batul asta ar merge la clean pe rauri repezi?http://www.sport-weekend.ro/magazin/lansete/lansete-match/lanseta-byron-classic-mammouth-match-3-3m.html
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 25 Noiembrie 2013, 08:30:16 »

Pentru stiuca , in cazul ca pescuiesti cu reactive actiunea e preferabil sa fie "moale " parabolica , pentru a nu scoate naluca din gura stiucii. Fast si extra fast doar la silicoane si spinnerbair-uri caci la celelalte vei avea foarte multe rateuri ,mai ales agatari superficiale. La stiuca si la salau trebuie intepat in forta !

Postat pe:: Luni 25 Noiembrie 2013, 08:28:19

Nu ma-m uitat la data . Raspunsul meu e fara rost.
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Marți 26 Noiembrie 2013, 11:14:13 »

ce parere aveti de batul asta ar merge la clean pe rauri repezi?http://www.sport-weekend.ro/magazin/lansete/lansete-match/lanseta-byron-classic-mammouth-match-3-3m.html
te referi la spinning sau...? pt ca batul e pentru pescuit la pluta.
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #7 : Marți 26 Noiembrie 2013, 15:41:23 »

Adevarat graiesti haiduc.pe mine ma intereseaza un bat universal la care sa pot schimba usor stilul de la pluta la artificial pt a nu mai cara dupa mine doua bete.dupa prezentate pare a fi potrivit si la spinning cu toate ca nu e un bat de spin.ma gandeam ca e cineva pe aici care-l are deja si poate da ceva sfaturi.e dur ,e parabolic....
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.043 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 06 Noiembrie 2017, 16:29:40
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.