Prieteni Pescari

PESCUIT SPORTIV HELESTEU MALAIESTI

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 11:41:19 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: PESCUIT SPORTIV HELESTEU MALAIESTI  (Citit de 6089 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Miercuri 03 Aprilie 2013, 17:31:23 »

Sambata 6 aprilie se va deschide aceasta locatie,pentru detali ;Tofan Andrei 0743387653
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 19:14:08 »

Ce pesti are in balta ? Fufe ,obleti ,boartza ,chitic este ? Vreau un pescuit de finetze cu carlige nr 40  Fir intins
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

Owner Fishing Tools

« Răspunde #2 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 20:40:53 »

subscriu. in primul rand unde e balta? google maps imi zice ca pe langa Husi. Aia e?
Memorat

Fishing Tools - Revistă de pescuit sportiv
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 03 Aprilie 2013, 20:51:41 »

Iasi-Horlesti-Larga Jijia-Potangeni-Malaesti
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Sâmbătă 06 Aprilie 2013, 17:06:52 »

REGULAMENT SI TAXE HELESTEU MALAIESTI
1.   Inainte de instalarea pe lacul de pescuit pescarul va consulta prezentul regulament si va achita taxa corespunzatoare pentru pescuit numai in cazul in care este de acord cu aceste reguli;
2.   Pe toata durata partidei de pescuit personalul helesteului are dreptul sa controleze si sa cantareasca pestele capturat de pescar;
3.   Pescarul are dreptul la un singur bon de pescuit pe zi;
4.   Pescarul poate sa pescuiasca cu maxim 4 scule (lansete sau undite);
5.   Este interzisa folosirea ancorelor si uneltelor de pescuit care duc la ranirea materialului piscicol;
6.   Este interzisa folosirea materialelor explosive, a curentului electric precum si a plaselor de orice fel (setci monofilament, vintre, postovoale);
7.   Pescuitul se practica de la mal fiind interzisa intrarea in apa sub orice motiv;
8.   Este interzisa stationarea autovehiculelor pe malurile si digurile amenajarii piscicole. Autovehiculele vor fi parcate la strada;
9.   Este interzisa punerea pestilor in acelasi juvelnic de catre 2 sau mai multi pescari, precum si cedarea pestilor prinsi de catre un pescar la alti pescari;
10.   Pescarul nu are voie sa schimbe pestele pe care l-a retinut si care a fost pastrat in juvelnic cu altul prins ulterior;
11.   Fiecare pescar trebuie sa fie dotat obligatoriu cu juvelnic si saci de pastrare;
12.   Pe acest bazin sunt interzise manelele, injuriile, chefurile care pot deranja ceilalti pescari de pe lac;
13.   Pescarii nu au voie sa ascunda pestele sau sa il puna in alte locuri decat juvelnic;
14.   Sotia / copilul (varsta maxima 14 ani) pescarului au dreptul sa pescuiasca cu o undita (lanseta) din cele 4 ale pescarului si vor plati o taxa de 20 lei;
15.   Pescarul are obligatia ca la sfarsitul partidei de pescuit sa lase locul curat(fara chistoace de tigari, coji de seminte etc.);
16.   Pescarul este obligat sa anunte administratia daca doreste sa paraseasca lacul mai devreme de ora 19.00 si se va supune controlului din partea administratiei al autoturismului si al bagajului pe care il are, in caz contrar nu va mai avea acces pe lac;
17.   Cantitatile de peste retinute in plus de pescarii sportive se vor plati cu 16 RON kg crap, 5 RON kg caras, 20 RON kg somn;
18.   Pescarul care va fi gasit ca NU RESPECTA  unul din punctele de mai sus va fi scos imediat de pe bazin dupa ce i se va elibera in apa si pestele prins pana in acel moment, fara restituirea contravalorii bonului de pescuit.
Ne rezervam dreptul de a selecta clientela!
Nu se pescuieste pe timp de noapte!
Taxe:   90 Ron = 12 ore cu retinere 5 kg crap (inclus in pret si 3 kg caras)
           20 Ron =  taxa insotitor (sotie/ copil pana in 14 ani)
            Cantitate garantata = 0 kg
           Interval orar: 07.00 – 19.00
Pentru detalii : Administrator Tofan Andrei – 0743.387.653

Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Sâmbătă 06 Aprilie 2013, 17:44:20 »

Asta e esenta regulamentului !!!!!  Risete Si esenta pescuitului de balta in Romania anului 2013!!! Macar omul e sincer  Aplauze
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #6 : Duminică 07 Aprilie 2013, 09:11:25 »

Asta e esenta regulamentului !!!!!  Risete Si esenta pescuitului de balta in Romania anului 2013!!! Macar omul e sincer  Aplauze
eu cred că un pescar bun este cel care prinde pește acolo unde nu e pește!  sugubat
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 07 Aprilie 2013, 17:03:43 »

Am fost astazi pe balta ,chiar daca am ratat AGA de la Suceava(nu am tinut cont de drum,sa va duceti prin Vanatori)are foarte mult peste intre 1-3kg,am pescuit la feeder,varga 9,5m si rubesiana.Daca mergeti sa intrebati la paznic daca va da voie sa eliberati fiindca dimineata un echipaj din Iasi au prins cam 20 kg de peste pe care l-au platit  Rinjet.Am incercat sa-l conving pe Andrei Tofan sa puna si tarif pentru C&R .La feeder am mers cu cosulet de 20gr,forfac 0,14,carlig 12,momeala viermi cu porumb pe varful carligului.La varga fir 0,16 fara forfac,carlig 12,pluta lestata de 1,5gr,ca momeala rama,viermi,porumb.Ruba am scoso crezand ca am sa conving si carasul,dar am renuntat fiindca pe chit si elastic de caras e c-am riscant cu crapul de 2-3kg.Nada am folosit  Rinjet Green Baits Premium feeder amorsat cu antactant pe baza de fructoza si aroma de squid
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #8 : Duminică 07 Aprilie 2013, 20:30:25 »

intrebare!! pestele de la malaesti daca ai si mincat are vreun gust ceva? Ciudat de mil?
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Luni 08 Aprilie 2013, 08:13:13 »

e foarte bun,se vede ca e peste furajat  Rinjet e destul de gras  sugubat
Memorat
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #10 : Luni 08 Aprilie 2013, 21:18:22 »

@petru
Referitor la monturi k am vazut in regulament k nu scrie eu folosesc Method Feeder ( montura semi-fixa ) unii nu te lasa decat cu culisanta stii ceva despre asta ? *_- Eee.. faptul ca pestele e bun la gust .. treaba e buna.Fir intins !!
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Luni 29 Aprilie 2013, 16:17:04 »

Lacul sau mai bine zis parcarea Malaesti are un regulament ciudat.Daca vrei sa eliberezi pestele nu se poate deci trebuie sa-l cumperi"ca sa nu-mi borfaie mie pescarii balta"citat din convonbirea telefonica cu admn.Tofan Andrei,deci exista "riscul" ca la ora 7 sa dai sculele in apa si la 7,45 sa le strangi si sa pleci acasa pentru ca risti sa te apuci de cumparat peste.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Luni 29 Aprilie 2013, 16:43:47 »

am vorbit astazi cu Andrei Tofan si se poate sta pana seara cu conditia ca pestele care depaseste cantitatea admisa sa fie eliberat imediat fara a mai fi pus in juvelnic
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.274 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 20 Noiembrie 2017, 00:06:45
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.