Prieteni Pescari

braconaj prut

Joi 22 Iunie 2017, 23:28:58 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: braconaj prut  (Citit de 25078 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Joi 25 Aprilie 2013, 20:58:38 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bagati aici ce stiti si nu va place: birnace in prohibitie, etre, crasnice, grebla,
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #1 : Vineri 26 Aprilie 2013, 00:19:05 »

da tu nu ești prea intelligent! tu nu știi că din totdeauna turnătorii sunt plătiți? tu vrei s-o facă din "plăcere"? măcar spune ce fel de vaselină le oferi.
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #2 : Marți 14 Mai 2013, 12:18:21 »

Lucian, tu nu vrei ape cu mai mult peste? Mai curate?
Cum crezi ca o sa reusim asta? Asteptand autoritatile sa vina sa faca ordine si disciplina?

De altfel, am inceput sa te cunoastem cu totii, incearca sa ramai pe subiect pe cat posibil..
Memorat

let`em live, they are part of the game!
barditza
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 10 Iunie 2013, 08:16:26 »

2 filmulete de anu trecut

1 proaspat de ieri

Cu 5 minute inainte sa filmez au prins unul de vreo 4-5 kg la "coasa", pacat ca am lasat telefonu in masina ca filmam. Cand m`am intors in masina pe pod am filmat. De pescuit nu se poate... era foarte tulbure, si nu incapeai de ei... erau vreo 7-8 braconieri in total.

Si la cele de anul trecut, sunat la frontiera...nimic nici dupa 2 ore cand am plecat....
La cel de ieri sunat...stat vreo 10 minut pe pod... plecat spre casa incet cu a 3`a la relanti... facut inca 5 minute pana in fata frontierei, nici o masina nimic. La telefon foarte amabil, cu multumiri pentru telefon.
      Stiu sigur, am fost anul trecut si am vazut cum frontiera era pe pod si se uitau la cei cu crasnicele si au plecat mai departe.

Am depus plângere la [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]. cu linkuri la filme pe youtube.

« Ultima modificare: Luni 10 Iunie 2013, 12:25:46 de către Teodor » Memorat
cipcop2002
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #4 : Luni 10 Iunie 2013, 09:44:06 »

Dap...eu am sunat sambata, cand era unul (baiat de oras de altfel, taximetrist), care avea 2 lansete....una "de spin", de ochii lumii....si un par de "cosit"..pe care il manuia cu destula dexteritate, de altfel.  La fel, la telefon amabilitate maxima, dar inca 30 de minute cat am mai fost prin zona nu a aparut nici un fel de masina..sau patrula cea sa-i deranjeze de "cosasi".
Probabil ca pe tura cui trebuie se poate da si cu dinamita!!!!!!
Memorat

CiprianP
barditza
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 10 Iunie 2013, 10:19:49 »

Eu de acum cand voi vedea braconieri sun la Frontiera si le spun ca am filmat si astept sa vad in cat timp ajung.
      Le mai spun ca voi face reclamatie si la IJFP Iasi.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 10 Iunie 2013, 19:11:31 »

''Barditza'' vei deveni in scurt timp persoana non grata ptr. politia de frontiera si te vor sicana din toate pozitiile, chiar daca tu pescuiesti legal, branconierii le ''decarteaza'' peste, iar tu-i incurci.
Pana nu vom mai face o revolutie, cred ca problema nu are rezolvare, toti sunt corupti si-si iau spaga! Suparat
Memorat
barditza
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 10 Iunie 2013, 19:38:18 »

Asta este. Pai asa plecam capul jos tot timpul?  Dacă tot timpul tacem din gura și facem poze și filmam doar de dragul artei, mai bine nici nu mai discutam. Singura solutie este sa sunam în paralel și la județeană, sa reclamă imediat ca cei din zona nu se mișca.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 10 Iunie 2013, 21:50:36 »

Crezi ca seful lor Alexa nu stie?
Pariez ca-si primeste portia de peste saptamanal  Smiley
Memorat
barditza
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 11 Iunie 2013, 20:10:10 »

Un film în care Frontiera a stat cu braconierii sub pod la Tutora , sa se fereasca săracii de ploaie. După ploaie Frontiera pleacă mai departe în patrulă și braconierii înapoi la coasă. Abia astept sa trimit filmuletul la televiziuni. Îmi place cum Frontiera sta pe pod....braconierii dedesubt rup stilul: )

Și captura braconierilor...

Și aici la vărsare râu Bahlui cu Jijia...

Rog un admin sa facă ca mai sus sa se vadă firmele direct de aici....nu am înțeles cum sa fac. Multumesc
« Ultima modificare: Marți 11 Iunie 2013, 20:56:13 de către barditza » Memorat
gavroche
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Duminică 16 Iunie 2013, 14:20:58 »

parerea mea e ca pescuitul cu crasnicul nu e braconaj,in delta se permit scule mai performante.totul e sa fie obligati sa-si ia licenta de pescuit
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Duminică 16 Iunie 2013, 23:51:32 »

Dupa parerea ta este sportiv, ce sanse are pestele cand este spanzurat si inconjurat de 3 mp de plasa? Trist
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Sâmbătă 16 Noiembrie 2013, 20:22:52 »

Bai fratilor,mai exista braconaj pe Prut?Am crezut ca RANGERII PP au eradicat fenomenul de mult!!!
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #13 : Duminică 17 Noiembrie 2013, 14:38:20 »

Cand ai timp vin-o sa-ti arat filmulete cu adevaratul braconaj pe Prut......noi nu mai avem aria protejata din iulie din motive bine cunoscute.........suntem prea mici pentru ce se intampla pe Prut
PS cand te=am solicitat pentru rangeri ai spus ca nu te bagi.....si brusc ai devanit interesat de ce se intampla pe arie......nu a mai avut nImeni curaj sa o ia in administrare e a APM
Memorat
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Duminică 17 Noiembrie 2013, 21:19:52 »

Da am spus ca nu ma bag in conditiile impuse de tine,respectiv modul de executare al controlului,fapt pe care l-am adus in discutie in AGA,dar tu ai zis cu totul altceva,iar TIMPUL MI-A DAT DREPTATE,remember!
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.049 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 14 Mai 2017, 09:35:07
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.