Prieteni Pescari

Cupa Fishing Pills la Feeder Editia -I- (Rediu) 21.09.2013

Marți 27 Iunie 2017, 06:41:12 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Cupa Fishing Pills la Feeder Editia -I- (Rediu) 21.09.2013  (Citit de 6399 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« : Vineri 26 Aprilie 2013, 16:24:35 »

Detalii despre concurs si regulament se gasesc aici -> [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Precizez ca regulamentul nu e terminat 100% si ca mai poate suporta modificari minore pe viitor.

Va puteti inscrie aici sau la adresa fishingpills@gmail.com
In curand o sa fac publica si modalitatea de plata a avansului/sumei integrale.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Vineri 26 Aprilie 2013, 22:39:04 »

Lista de intentie deja a inceput:

1) Cristi Chiritoi + Ursache Ovidiu

Va rog daca se poate sa cititi tot regulamentul(Regulamentul extins) ca sa nu fie probleme. Dorim sa dam o sansa tuturor si deci va fi un concurs foarte echilibrat si de asta este un regulament mai bine pus la punct.
« Ultima modificare: Vineri 26 Aprilie 2013, 22:40:58 de către Legal » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Duminică 28 Aprilie 2013, 20:02:31 »

Din diferite motive de temperatura,concedii etc s-au facut urmatoarele modificari ale concursului.

-Concursul va avea loc pe data de 21.09.2013

-La punctul 3) se modifica : Pe ponton vor pescui 2 pescari intr-o singura echipa, fiecare pescar cu una sau doua lansete in apa.Depinde de fiecare pescar cum crede ca va da randament mai bun.

Rog un moderator sa schimbe numele topicului cu data 21.09.2013
Multumesc frumos!
Va astept la inscrieri!
Memorat

codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #3 : Duminică 28 Aprilie 2013, 22:31:11 »

pescar singur si stingher!!! caut partener de echipa pt acest mic concurs!! eventual asemanator si nepretentios!!
sunt ultra incepator in feeder, dar imi place spiritul de competitie!! cica ma trag din daco-geti!!
pina la data concursului, sper sa am si dotarea necesara...daca nu,particip cu atza de papiota, ace cu gamalie, coshuletz din bigudiuri si/sau dopuri de pluta(sau papushoi)!
ce ziceti? care se baga!! careva, de bunavoie si nesilit de nimeni, se incumeta(la un asemenea parteneriat)?!!
P.S.  mesaj aici sau in privat.mersic!! fire intinse(sau k{beep}t in traista) peste vara!!!!!!!!!!!
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 28 Aprilie 2013, 22:41:06 »

Felicitari ! Frumoasa stare de spirit!
Sper sa reusesti sa iti gasesti partener. Daca se apropie concursul si tot ai probleme pe partea de echipament, luam legatura si vad cum te pot ajuta..fac eu ceva si tot te ajut.
Nota 10 + pentru ambitie!

Lista intentie:
1) Cristi Chiritoi + Ovidiu Ursache
2) Andrei Panainte + partener
3) Dan Panainte + partener
4)Codrinescu + partener
« Ultima modificare: Duminică 28 Aprilie 2013, 22:43:10 de către Legal » Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #5 : Luni 29 Aprilie 2013, 07:43:00 »

pescar singur si stingher!!! caut partener de echipa pt acest mic concurs!! eventual asemanator si nepretentios!!
sunt ultra incepator in feeder, dar imi place spiritul de competitie!! cica ma trag din daco-geti!!
pina la data concursului, sper sa am si dotarea necesara...daca nu,particip cu atza de papiota, ace cu gamalie, coshuletz din bigudiuri si/sau dopuri de pluta(sau papushoi)!
ce ziceti? care se baga!! careva, de bunavoie si nesilit de nimeni, se incumeta(la un asemenea parteneriat)?!!
P.S.  mesaj aici sau in privat.mersic!! fire intinse(sau k{beep}t in traista) peste vara!!!!!!!!!!!
cu nada te sponsorizez eu .... sugubat
Memorat
codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #6 : Luni 29 Aprilie 2013, 08:33:58 »

cu nada te sponsorizez eu .... sugubat
si daca se poate, si cu un cantar masluit te rog!! Cheesy
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 29 Aprilie 2013, 10:46:14 »

[ Schimbat titlul topicului la cererea celui ce l-a deschis ]
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 29 Aprilie 2013, 11:02:29 »

Multumesc frumos Teodor!

Mai asteptam doritori pentru inscrieri ! Concurs frumos cu premii mari! Cheesy
Memorat

petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 14 Mai 2013, 19:48:02 »

5.echipa Green Baits
Memorat
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Marți 14 Mai 2013, 20:02:49 »

Bun asa Petru!

Mai asteptam doritori !
Premii frumoase si consistente!
Memorat

Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Miercuri 12 Iunie 2013, 21:02:33 »

Acestea sunt informatiile si regulamentul final. Va asteptam cu inscrieri

Cupa Fishing Pills la Feeder Editia - I -

Organizator: Fishing Pills ( [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ])

Perioada :  21-22.09.2013 - Data aprobata de administratia Lacului Rediu Iasi.

Taxa inscriere : 500 RON / Ponton (2 pescari in echipa)

Pontoane disponibile : 20

Durata concursului : 2 manse a cate 5 ore in 2 zile (21-22.09.2013)

Se va puncta doar crapul de peste 1 kg

Organizare : 2 sectoare a cate 10 pontoane

Premii :

Loc I   : 1600 RON
             Loc II  : 1100 RON
             Loc III : 800 RON
             CMMC: 500 RON
Premiile sunt pentru toata balta. Sectorizarea se face pentru a fi echilibrata competitia.
+ cupe & diplome pentru fiecare dintre pescarii din echipele castigatoare

+ diverse produse de pescuit din sponsorizari

Premiile au fost calculate pentru ocuparea tuturor locurilor disponibile. In caz ca nu se vor ocupa toate locurile, premiile se vor recalcula in functie de participanti

Au locurile asigurate doar echipele care platesc avansul pana la data de 15 august 2013.

Se va aplica in mare parte regulamentul Fips-Cips pentru pescuitul la Feeder, modificat pentru acest concurs :

Precizari initiale pe scurt:

1) Balta va fi impartita in 2 sectoare a cate 10 pontoane cu un ponton liber intre cele 2 sectoare : 1-10 & 12-21;

2) Vor exista 2 manse a cate 5 ore fiecare, cu schimbare de sector si de stand astfel incat fiecare echipa de pescari va reusi sa pescuiasca in ambele sectoare; tragerea la sorti pentru pontoane se va efectua la inceputul fiecarei din cele doua zile. (Pescarii care au pescuit prima zi pe A vor pescui a-2-a zi pe B si invers);

3) Pe ponton vor pescui 2 pescari intr-o singura echipa, fiecare pescar cu una sau doua lansete in apa.Depinde de fiecare pescar cum crede ca va da randament mai bun.

4) Fiecare echipa de participanti este obligata sa  respecte directiile de pescuit.

5) Fiecare echipa de participanti este obligata sa aiba in dotare minciog cu deschidere mare , saltea de receptie si spray dezinfectant +  3 saci de pastrare in caz ca arbitrul efectueaza in acel moment o cantarire sau mai multe cantariri la alte pontoane(fiecare crap va fi pus separat si nu impreuna).

6) Va exista cate un arbitru la 5 pontoane deci cantarirea se va face ori de cate ori o echipa are peste.

7) Nu se va pescui cu cosulet/method/arc mai greu de 50 grame.

Cool Nadirea grea va avea loc la inceputul manselor si se va putea face din cosulet, prastie sau din mana.

9) Vor fi permise atat momelile vii (doar viermi si rame) cat si cele flotante(porumb si pop-up) dar si cele de substrat(porumb,boilies,pelete,pasta etc).Acestea vor putea fi prinse atat pe fir de par cat si direct pe ac.

10) Este interzisa folosirea semintelor nefierte (uscate).

11) Cine a luat premiul I,II sau III nu se mai poate incadra la CMMC. Acest premiu va fi castigat de cei care au cel mai mare peste inafara echipelor care sunt deja pe podium;

12) Dupa prima mansa din prima zi se va servi o masa (gratar, licorile lui Bahus si etc), iar a doua zi dupa finalul concursului va exista o festivitate de premiere impreuna cu servirea unei cafele + gustare/dulce ;

13) Antrenament se va putea face oricand pana in data concursului insa partida de antrenament nu face parte din concurs. Acesta va fi suportata integral de catre pescar.

Programul primei zile :

1) Adunarea pe balta(prezenta obligatorie) --- 08:00

2)Tragere la sorti --- 08:30 – 08:45

3) Semnal intrare in stand --- 09:00

4) Pregatire prima mansa --- 09:00 – 10:30

5) Cantarire nada(17 litri nada preparata & verificari) --- 10:00 – 10:30

6)Start  prima mansa --- 10:30

7) Nadire grea --- 10:30 – 10:45

Cool Servire bere rece participantilor --- 13:00 –

9) Sfarsit prima mansa --- 15:30

10) Strangere echipament - 15:30 - 16:30

11) Gratare, & diverse licori. --- 16:30

Programul celei de-a doua zi :

1) Adunarea pe balta(prezenta obligatorie) --- 08:00

2)Tragere la sorti --- 08:30 – 08:45

3) Semnal intrare in stand --- 09:00

4) Pregatire prima mansa --- 09:00 – 10:30

5) Cantarire nada(17 litri nada preparata & verificari) --- 10:00 – 10:30

6)Start a doua mansa --- 10:30

7) Nadire grea --- 10:30 – 10:45

Cool Servire bere rece participantilor --- 13:00 –

9) Sfarsit a doua mansa --- 15:30

10) Strangere echipament - 15:30 - 16:30

11) Ceremonia de premiere --- 17:00

12) Servire cafea, discutii, impresii etc  --- 17:00 --

[size=120]Inscrierile se pot face aici sau la adresa fishingpills@gmail.com .[/size]

Precizez ca acesta este regulamentul final si nu poate suporta modificari decat minore pe viitor.

Plata se poate face ori personal mie ori in contul urmator cu mentiunea sa ma anuntati dupa ce ati depus banii ca sa stiu:

Opariuc Andrei

RO54RNCB0175113838250001

« Ultima modificare: Miercuri 12 Iunie 2013, 21:05:49 de către Legal » Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #12 : Duminică 07 Iulie 2013, 21:31:56 »

6. Lucian SV plus partener. dacă nu-l găsesc mă descurc și singur.
Memorat
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Duminică 07 Iulie 2013, 21:43:45 »

Ok. Receptionat. Ideal ar fi sa vii cu un partener pentru ca eu fac 2 cupe/echipa pt podiumuri. Iar daca o sa castigi te faci cu 2 cupe  Risete
Marti termin cu licenta si voi incepe sa anunt mai intens concursul. Deocamdata nu prea am avut timp.
« Ultima modificare: Duminică 07 Iulie 2013, 21:46:35 de către Legal » Memorat

Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #14 : Luni 08 Iulie 2013, 15:14:27 »

Ok. Receptionat. Ideal ar fi sa vii cu un partener pentru ca eu fac 2 cupe/echipa pt podiumuri. Iar daca o sa castigi te faci cu 2 cupe  Risete
Marti termin cu licenta si voi incepe sa anunt mai intens concursul. Deocamdata nu prea am avut timp.
mă descurc eu cu cupele. una pt. rachiu, iar cu cealaltă sting cu bere! Risete Risete
baftă la examen
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 08 Iulie 2013, 18:02:44 »

o sa fie concurenta mare  Rinjet  Bere
Memorat
Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 08 Iulie 2013, 23:50:04 »

Ok. Mai asteptam doritori !
Azi in loc sa dau examen am fost ocupat cu imobilizarea teroristului...din pacate s-a amanat examenul pe sapt viitoare..
Memorat

Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Marți 20 August 2013, 16:00:38 »

Datorita numarului "inadmisibil" de mare de pescari la feeder din zona Moldovei doritori sa se dea mari in pescuit la un concurs de feeder, s-a hotarat ca acest concurs sa se anuleze cu mentiunea ca acest proiect va fi reluat candva pe viitor.

In schimb pe data de 21.09.2013 se poate prezenta pe balta oricine doreste pentru o partida amicala, iesire prieteneasca, o licoare magica etc.

Va salut!

P.S. Daca o sa organizeze cineva concurs de feeder in Moldova (zona Iasi-ului de preferat) il rog sa ma anunte pentru ca as dori sa particip.
Memorat

Legal
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Joi 22 August 2013, 11:03:22 »

Datorita unor discutii revin asupra deciziei de a anula acum concursul.

Daca pana pe data de 7 septembrie se strang 20 de echipe, sau macar 16 (dar premiile vor scadea) atunci concursul va avea loc. Daca nu, nu.

Sincer imi pare rau ca nivelul competitional la stationar aici in Moldova este foarte scazut. Asteptam si vedem...
Memorat

nicu 2
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Joi 22 August 2013, 22:18:21 »

Dau si eu un pont... poate schimba situatia  sugubat.
Taxa 0 lei, bere si mici gratis, premii substantiale in bani.
Ce zici? Se aduna 20 de echipe?

Postat pe:: Joi 22 August 2013, 22:14:59

LE  Nu ca as dori ce am zis mai sus.... poate intelegi.
Si eu am ajuns la concluzia ta... insa fiecare cu problemele lui.
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 29 Mai 2017, 10:44:54
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.