Prieteni Pescari

Lac Colibita

Luni 23 Octombrie 2017, 10:51:23 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Lac Colibita  (Citit de 8898 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
arhiT91
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: suceava

« : Marți 21 Mai 2013, 17:38:24 »

Cine imi poate spune si mie cate ceva despre lacul colibita? Pescuit, tehnici, taze, pesti, etc
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Marți 21 Mai 2013, 22:00:25 »

Ce iti pot spune este ca e o zona superba, un lac extraordinar de frumos(si de adanc), iar peste cam ioc.
Asta dupa ce s-au inventat setcile monofilament, candva era raiul pescarilor de pastrav capital(de lac), acum doar daca dai in bazinul pensiunii [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ii mai vezi culoarea.
Ultima data am fost acu' 2 ani cu familia, am dat numai de pe mal(recomand barca), la gume si-am luat cativa salai cat pixul, biban mai e cate ceva, clean, in coada posibil carasel, la apa mica si cam atat.N-am vazut culoarea nici unui pastrav , cu toate ca am ''fortat'' o zona in apropierea digului, unde curge un parau din munte, care cade in lac de la vreo 10 m, unde ar fi trebuit sa iau rapitor la greu, dar nici nu i-am vazut culoare.Recunosc ca nu m-am ocupat majoritar de pescuit, dar am prieteni , care au cabane facute acu 10-15 ani si-mi spun ca din ce in ce lacul e mai gol de peste.
Se merita pentru zona, dar sa ai si barca, sa te poti misca unde vrei Noroc
Memorat
cata_60
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Falticeni

« Răspunde #2 : Miercuri 22 Mai 2013, 08:40:09 »

Zona este absolut superba,anul trecut am stat doua zile acolo.Am avut si barca.Nu mi-a folosit la mare lucru.Am luat in doua zile vreo 6 clenuti(cel mai mare avea sub 250 gr,toti la vobler) si vreo 10 bibanasi subnutriti
 Am dat la voblere(sinkin,floating,topwater samd),gume,oscilante,rotative,spinnerbait ,plm.In doua zile nu am vazut nici o saritura,nici un val,nu am avut nici un rateu serios,am pescuit dimineata 3-4 ore,seara 2-3 ore.

Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 22 Mai 2013, 09:31:26 »

Catalin confirma spusele mele , eu nu sunt spinning-ar ,dar am insistat , iar rezultatele au fost aproape nule , cum spuneam.
Cu toate astea cred ca voi merge si anul acesta un week-end, zona este absolut extraordinara, iar peste chiar nu conteaza ca nu prind, principalul e ca pescuiesc.....
Memorat
amexican
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică 05 Iulie 2015, 22:20:30 »

in colibita este peste cat vrei...trebuie sa ai barca in primul rand si apoi sa incepi sa cunosti lacul praguri adancimi platouri ... cand ii prinzi la voblere cand ii prinzi la gume ... acum 3 saptamani erau in 15 metri salai acum erau pe platou la 4 metri ... pestele trebuie cautat de pe mal cam greu...
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.04 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Joi 19 Octombrie 2017, 09:03:41
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.