Prieteni Pescari

Legislatie pescuit Suceava

Joi 23 Noiembrie 2017, 22:44:10 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Legislatie pescuit Suceava  (Citit de 59914 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #100 : Miercuri 24 Iulie 2013, 21:47:51 »

eu zic sa ne informam corect si dupa aia sa acuzam
1 PP nu are nici o treaba cu federatia lui Fane(a fost membra pana in 2010)
2,Clubul sportiv Moldova Suceava e membru fondator in FRSPC(are 11 membrii)
3,de ce nu cereti la AGA desfasuratorul cheltuielilor(raportul cenzorului) ca sa nu fie comentarii la ce s-a facut cu banii
4.nu uitati de relatiile pe care AVPS -UL le are peste tot unde sunt vanatori  Rinjet
cine credeti ca a rezolvat problema pescarilor batuti de AVPS?...va spun eu ca din fata tastaturii lucrurile se vad alfel decat cele din teren  sugubat
Memorat
haiduc
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #101 : Joi 25 Iulie 2013, 10:19:39 »

domnule Petru, atata timp cat sunteti in aceeasi barca cu regele neincoronat al minciunii, manipularii si datului din coate pentru ciolan (a se citi fane popescu), care face si desface federatii, cluburi sportive sau asociatii de pescuit si-si duce viata numai prin tribunale, pierdeti grav din credibilitate!

mai spun doua-trei vorbe si nu ma mai bag, mai ales ca vad ca (si) pe aici se asteapta doar aplauze...

1. conform statutului PP, AG din acest an nici macar n-a fost statutara, pentru ca:
"art. 20 - ...
Adunarile Generale Ordinare se convoaca de catre Consiliul Director, convocarea trebuind sa se faca cu cel putin 10 zile inainte de sedinta. Aceasta convocare poate contine data pentru a doua convocare, in cazul in care prima convocare nu a putut avea loc,si se face: telefonic, prin e-mail sau prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire.
nu s-a apelat la niciuna dintre aceste cai, iar cand te gandesti la acest lucru nu-l asociezi decat cu dorinta de a fi cat mai putini oameni la adunare, de-ai casei daca se poate, pentru a nu pune intrebari incomode.

2. niciunul din cele 2 obiective propuse cu un an inainte nu a fost indeplinit:
- popularea Lipoveniului cu nu stiu cate tone de platica
- realizarea unui site propriu al asociatiei PP Suceava

3. la justificat banii, no comment. cand auzi ca o asociatie de pescuit are cheltuieli birotice de 8000 de lei... iar in rest, daca vreti bonuri de benzina etc., va pot servi si eu oricand cu placere.

4. dvs. de ce ati lipsit tocmai la singura sedinta de pe tot parcursul anului, mai ales ca sunteti in conducere si ca stiati ca se pot discuta si lucruri incomode?

p.s.1. nu am acuzat pe nimeni, mi-am exprimat opinia pe care o impartasesc si foarte multi membri PP cu care am stat de vorba. pe de alta parte nu sunt nici pe departe naiv sau neinformat ca sa nu stiu (despre) cate imbarligaturi politice, de interese etc. se realizeaza in spatele cortinelor, unde muritorii de rand nu au acces, inclusiv in ceea ce priveste pescuitul, pentru ca si aici e vorba de invartit niste bani.

p.s.2. chiar daca (ma) repet, o mai spun inca o data: parerile critice nu sunt nici pe departe un lobby adus ajvps-ului, care a avut suficient timp, de-a lungul anilor, sa-si demonstreze "calitatile".
Memorat

invitatie [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #102 : Sâmbătă 27 Iulie 2013, 00:16:22 »

Cred ca ar fi timpul infiintarii unei alte asociatii care sa reprezinte intr-adevar interesele pescarilor amatori din Suceava.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #103 : Marți 30 Iulie 2013, 09:50:48 »

chiar ar fi bine o alta asociatie.....sa fie concurenta....sa vad cine se prinde  sugubat
Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #104 : Marți 30 Iulie 2013, 11:18:30 »

In conditiile actuale, chiar se impune sa fie o asociatie care sa detina si autorizatii pentru judetul Suceava...si care sa reprezinte si sa apere interesele pescarului ,,recreativ'', transparenta , etc...
« Ultima modificare: Marți 30 Iulie 2013, 11:20:52 de către Bogdan10 » Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #105 : Marți 30 Iulie 2013, 13:48:31 »

Aici petrush sint cu tine !!!! Cine se prinde sa faca munca voluntara = platita cu jigniri , suspiciuni , acuze etc.etc.Cum?
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #106 : Miercuri 31 Iulie 2013, 09:47:25 »

munca voluntara .....da spatiu,relati la la ANPA,politie,jandarmerie.....
ps.s-a modifcat anexele la ordinul 15 le gasiti in monitorul 470 din 29 iunlie
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #107 : Joi 01 August 2013, 23:28:53 »

nu e munca voluntara , banii din cotizatia membrilor asociatiei nu sunt putini, cat despte pile cunostinte si relatii mai au si altii Cheesy
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #108 : Vineri 02 August 2013, 00:29:57 »

nu e munca voluntara , banii din cotizatia membrilor asociatiei nu sunt putini, cat despte pile cunostinte si relatii mai au si altii Cheesy

mi se face greata de asemenea postari. cand ai fost ultima oara la combatere? cand s-a platit ceva membrilor participanti? cand ai fost la vreo populare? sau tu ai chef sa te bagi ca chilotii in cur?
ps. fa o socoata cat e litrul de benzina si vezi pana unde ajungi cu cotizatiile intr-un an!
Memorat
Amadeo
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #109 : Sâmbătă 03 August 2013, 14:38:49 »

Ar fi cazul sa vorbesti frumos , ca nu ma cunosti. Si cate controale ati facut ma rog? Le numeri pe degete, si fara nici o urmare , si cate populari? Una singura , pe Lipoveni, si aia jalnica.S-au cheltuit banii pe cocursuri si pe benzina , dar nu in folosul majoritatii pescarilor, ca rezultatele se vad.Daca i-mi aduc bine aminte de la adunarea generala citez "1000 ron lunar internet, 1000 ron lunar indemnizatie presedinte PP Suceava...etc.Cred ca nu ai vrea ca sa va ia cineva la bani marunti sa faca rezultatele publice si pe urma vedem daca mai ai gura mare cand te v-or cauta cateva sute de pescari sa le dai socoteala.
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #110 : Duminică 04 August 2013, 07:29:49 »

1000 lei/luna ptr.internet Cum?? 1000 lei/luna indemnizatie presedinte Cum?? Traiasca Fane Popescu !!!!
  JALNIC !!!! ABJECT!!!!
Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #111 : Vineri 25 Aprilie 2014, 00:23:57 »

Intr-un final, dupa mult, mult, mult timp in care pe site-ul ANPA tabelele cu asociatiile ce au autorizatii de pescuit erau in stadiul de ,,reactualizare'', a aparut versiunea noua in care la judetul Suceava apare trecuta ca asociatie cu autorizatii AJVPS. Dar ca sa fie tot ca la nimeni, numai AJVPS Suceava din toata Moldova (si cred ca si din toata tara) nu are trecute si tarifele pentru nemembri, sunt astfel sprijiniti de la centru sa perceapa cotizatia intreaga. Aroganta si nesimtirea lor va continua pe apele judetului, trebuie sa isi scoata parleala pe anii trecuti.
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #112 : Vineri 25 Aprilie 2014, 10:03:07 »

Razboiul e pe departe a se termina....AVPS SV are de aratat contractul in original(e din 74)cu care au castigat o groaza de procese si nici macar nu il au..... au tarif de 100 lei la nembrii in baza .....gasiti voi legea ca eu nu am gasit-o.....
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.046 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 20:43:45
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.