Prieteni Pescari

FRASIN-1

Miercuri 18 Septembrie 2019, 14:53:43 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: FRASIN-1  (Citit de 36580 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
ciprian_galic
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« : Vineri 02 August 2013, 09:11:22 »

La invitatia lui Alin Nedelcu, administratorul baltii Frasin, ieri am tras o fuga pe aceasta locatie. O balta deosebit de frumoasa, amenajata recent si populata anul acesta cu crap si ten, este o locatie care merita din plin sa fie cunoscuta. Cu o latime medie de aproximativ 120 m si o lungime de aproape 2 km asigura un mediu de dezvoltare naturala a pestilor mult mai buna decat majoritatea baltilor din zona noastra. Palcurile de stuf si papura presarate ici si colo dau o imagine placuta ochilui si totodata incita pescarul in a "vana" pestele. Este usor de ajuns aici, pe ruta Iasi - Probota, la primaria din localitatea Probota se face stanga imediat dupa pod. Drumul este bun (pietruit) pana la iesirea din localitete (aprox. 500 m). Din acest punct se poate vedea inainte digul baltii (la aprox. 400 m distanta).
Personal mi-a placut locatia foarte mult si cu aceasta ocazie, Alin a facut o invitatie tuturor celor care doresc sa faca o partida test de 24 de ore in acest weekend, de sambata pana duminica.

ps. Alin a promis ca pana sambata, umbrarul si gratarul vor fi montate  Cheesy

Postat pe:: Vineri 02 August 2013, 08:55:10

Scuze, este vorba de weekend-ul viitor (10-11 august)
Memorat
Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Duminică 04 August 2013, 07:35:59 »

Pai drx e pescar si de spinning ! Ceva rapitor Cum?
Memorat
codrinescu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi-vatra dornei

« Răspunde #2 : Marți 06 August 2013, 19:21:05 »

si ce inseamna partida asta test?accesu? retinere? C&R?...?
Memorat

''caci nu-i totuna leu sa mori, ori caine-nlantuit!!''
DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #3 : Miercuri 07 August 2013, 10:01:50 »

Pai drx e pescar si de spinning ! Ceva rapitor Cum?
In acest moment balta are  salau si somn insa nu intr-o cantitate ce ar putea genera un pescuit atractiv. In aceasta toamna intentionam o populare masiva cu pesti din cele doua specii pt a o putea deschide si la pescuitul de rapitor.
PS: Se va pescui doar din barca si doar in sistem C&R.

si ce inseamna partida asta test?accesu? retinere? C&R?...?
La aceasta partida test sunt invitati toti pescarii doritori fara achitarea vreunei taxe de pescuit. Binenteles va fi eliberat tot pestele capturat.
Incepand de luni 12.08.2013 Lacul Frasin I se va deschide pescuitului cu respectarea regulamentului baltii:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Postat pe:: Miercuri 07 August 2013, 09:58:04

Iata si cateva imagini de la un test efectuat sambata 3.08.2013:

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
« Ultima modificare: Miercuri 07 August 2013, 10:10:58 de către DRX » Memorat

Wizard's Fishing Team
luigi_hatman
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 12 August 2013, 08:45:52 »

10-11.08.2013 am fost,la invitatia lui Alin Nedelcu la o partida de 24 de ore.In total au fost vreo30 de crapi panain 4kg si doi puiuti de crap prinsi la feeder.Am pescuit numai cu plastice de diferite marimi si culori.Daca mergeti la balta folositi un fir gros 0,40 pentru ca sunt zone cu agatatura.In dreapta mea am avut doi vecini de stand care au prins peste dupa peste ei fiind pe balta cu o zi mai inaintea mea.Pentru cei ce vor liniste si relaxare in compania crapului v-o recomand.Multumesc pentru invitatie Alin si voi reveni cu placere,Frasinul fiind o balta draga mie inca din anul1990.
Memorat
DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Miercuri 14 August 2013, 11:10:18 »

Multumim pentru aprecieri si va mai asteptam!
Suntem constienti ca mai sunt multe lucruri de pus la punct pentru ca Iazul Frasin I sa devina o locatie de elita in pescuitul la crap din judetul Iasi. Tocmai din acest considerent va rugam sa postati
eventualele sugestii si reclamatii la urmatoarea adresa:
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] ... eclamatii/

Memorat

Wizard's Fishing Team
armia741
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: java

« Răspunde #6 : Sâmbătă 04 Ianuarie 2014, 09:52:13 »

Pentru cei ce vor liniste si relaxare in compania crapului v-o recomand.Multumesc pentru invitatie Alin si voi reveni cu placere,Frasinul fiind o balta draga mie inca din anul1990.
Memorat

ciscoccna [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]       
pass-4sure [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]       
pass4sure [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
blackfalck
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Duminică 09 Martie 2014, 10:41:04 »

pana la urma niste detalii despre aceasta balta?Link-ul atasat mai sus nu merge Tongue
Memorat
DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Luni 10 Martie 2014, 00:58:54 »

Detalii referitoare la regulament poti gasi vizitand urmatoarea pagina web:
In principiu se mentine regulamentul de anul trecut.
Voi reveni cat de curand cu noutati, mai ales ca in aceasta saptamana ne-am propus sa populam cu 3T de crap.
Memorat

Wizard's Fishing Team
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #9 : Luni 10 Martie 2014, 15:26:22 »

salai s-au mai bagat?
Memorat

DRX
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Marți 11 Martie 2014, 00:52:39 »

Am reusit popularea cu salau insa nu in cantitate suficienta pentru potentialul baltii si destul de mic (aprox 30cm). In urmatoarea perioada vom continua popularea cu salau si somn. Ramane de vazut cantitatea si dimensiunea exemplarelor.
Memorat

Wizard's Fishing Team
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #11 : Marți 11 Martie 2014, 08:08:45 »

nu băgați somn. o să regretați amarnic.
Memorat
radujiscanu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Duminică 18 Mai 2014, 12:46:48 »

Am avut norocul unei partide de pescuit in aceasta locatie.
Pestele a fost cooperant, a tras cu mici pauze tot timpul zilei.
Capturi intre 1-4 kg.
In rest, curatenie, liniste, si gazdele niste oameni remercabili.
Sper sa revin cat mai curand.
Memorat
ketros
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Miercuri 06 August 2014, 11:23:02 »

Cea mai mare teapa cu acest iaz. Cereti 100 lei pe zi, pestele peste 1 kg se retine, dar nu aveti peste peste 1 kg si vine paznicul si il da in apa daca e mai mic. Am fost de 2 ori si am luat-o in brate. Inchideti iazul vreo 3 ani ca sa mai creasca pestele ca daca vine opc-ul va da o amenda de vindeti tot si nu va ajung banii sa o platiti. Nu va bateti joc de banii pescarilor.
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 15 Septembrie 2019, 08:20:20
Copyright © 2006-2019 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.