Prieteni Pescari

pescuit 2014

Sâmbătă 26 Iulie 2014, 10:05:48 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: pescuit 2014  (Citit de 5943 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
viorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Duminică 05 Ianuarie 2014, 18:33:38 »

speram ca in 2014 sa nu repetam goana dupa documente,aprobari,etc. si mai ales nesiguranta si lipsa informatiilor pe care am simtit-o in anii anteriori .Observam ca nimic nu s-a schimbat si suntem nevoiti sa reluam procesul,de aceea sunt nevoit sa intreb ce acte sunt necesare anul acesta pt a fi in legalitate la pescuit pe Prut ,si mai ales cand si de unde le putem obtine?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #1 : Duminică 05 Ianuarie 2014, 20:09:04 »

Din pacate ''viorel'', acest site a cam murit, am pus si eu aceasta intrebare ,ieri parca, dar s-ar parea ca nu mai pasa nimanui din conducerea PP de noi astia care cotizam ca ...... (sa nu zic o vorba nepotrivita  acu' la inceput de an), de ani de zile Trist
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #2 : Miercuri 08 Ianuarie 2014, 16:56:58 »

nu a murit nimeni ci nebuneala de la IASI cu PF-UL nu am avut timp sa postez,se asteapta legea descentralizarii,se vor infiinta directii judetene care preiau rolul anpa,se vrea modificate HG 1016 si oug 23,am inteles ca recreativul va fi separat de sportiv,in vest sunt cluburi care platesc 2 lei taxa extrajudiciara si merg la pescuit cu legitimatia de pescar sportiv(practicarea sportului in Romania e gratuit).....o sa va tin la curent cu ce se intampla dupa ce apare legea
La Prieteni Pescari IS si SV de luni 5 ian se elibereaza chitante pentru 2014,anpa ne-a informat ca se merge dupa modelul de anul trecut ,adica permisul vechi(2012,2013) si dovada platii pe 2014 de la trezorerie sau asociatii.La PF se merge cu copii dupa CI,PERMIS PESCUIT,CHITANTA 2014
la PPSV mare atentie cu dezinformarea ajvps SV cu tariful de 100 lei la cei care au permis anpa din alta parte nu are JUSTIFICARE LEGALA

Memorat
viorel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Miercuri 08 Ianuarie 2014, 19:37:00 »

Salut! Am o intrebare pentru Petru,daca ma poate lamuri,cum procedeaza cei care nu au din diferite motive cartonul ANPA ,sau cei care vor sa devina pescari cu acte in regula ,este suficienta numai chitanta de plata a ANPA -ului, pentru a obtine avizul de la PF ? Este obligatoriu sa fii membru al unei asociatii ca sa pescuiesti pe Prut,sau cum se poate proceda ? Multumesc anticipat !!
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Joi 09 Ianuarie 2014, 10:24:51 »

este suficient dovada platii permisului de pescuit(asociatii s-au trezorerie)
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Vineri 10 Ianuarie 2014, 08:17:56 »

Directii judetene ANPA trebuiau infiintate in 1990, nu acum , cand apele interne au fost ''secate'' de peste de catre branconieri , iar noi suntem pescari, doar pentru a cotiza la ei-soarta apelor e in continuare un haos Suparat
E un pas inainte trebuie s-o recunosc , asteptam si aceasta minune...... Risete
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #6 : Vineri 10 Ianuarie 2014, 14:11:28 »

ușor, ușor s-a ajuns exact aici http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,2011.0/ adică îmi permit să mă citez "nu prea se incadreaza obtinerea unui permis de pescuit pentru un nonmembru, deoarece pe permis acum exista o rubrica "Asociatia" unde ar trebui trecuta o linie in lipsa asociatiei din care ar trebui sa faca parte pescarul. Mai bine lasau legea asa cum era, fiecare isi platea la trezorerie taxa si isi scotea permisul de la filialele ANPA."
« Ultima modificare: Vineri 10 Ianuarie 2014, 14:13:06 de către Lucian SV » Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 13 Ianuarie 2014, 08:25:55 »

legea nu a trecut de curtea constitutionala....... Rinjet
punctul de vedere al federatiei fata de pescuitul sportiv [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #8 : Marți 14 Ianuarie 2014, 15:22:46 »

Petrica ! nu toti pescarii, au treaba cu FRPS...
Memorat
Bogdan10
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 14 Ianuarie 2014, 21:33:56 »

Speram ca anul 2014 sa puna capat haosului care dainuieste de cativa ani buni si in judetul Suceava in ceea ce priveste pescuitul. ANPA a fost incapabila, cel putin in Suceava, sa aduca ordine, mai mult decat atat a adancit si intretinut o situatie nefireasca, dovada ca tabelul cu asociatiile care au autorizatii de pescuit pe 2013 se afla in curs de actualizare si in 2014!!! In Suceava sunt 2 asociatii importante, PP si AJVPS, dar nici una cu autorizatii in regula! Asa ca o lege clara este binevenita si in acest domeniu. Dar avand in vedere ca traim in Romania...Oricum speranta moare ultima.
Memorat
Laurentiu
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi tel. 0721.260.219

« Răspunde #10 : Miercuri 15 Ianuarie 2014, 14:06:30 »

...sunt nevoit sa intreb ce acte sunt necesare anul acesta pt a fi in legalitate la pescuit pe Prut ,si mai ales cand si de unde le putem obtine?
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Cel mai corect si cel mai bine intrebati telefonic la filiale. Pt zona Moldovei cereti relatii la  ANPA Galati telefon: Telefon/Fax: 0236/414.102    Mobil: 0742.355.005
E-mail:  anpamoldova@anpa.ro

Pt relatii de uz general, cereti relatii direct la sediul central (Bucuresti):

Secretariat:   634.44.29, 634.44.30, 634.44.31, 634.44.32, 634.44.33,  fax: 3326132
E-mail: anpa@anpa.ro
Memorat

Toate cele bune si s-auzim numai de bine, oriunde ne-am afla !!!
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Miercuri 15 Ianuarie 2014, 14:54:22 »

Speram ca anul 2014 sa puna capat haosului care dainuieste de cativa ani buni si in judetul Suceava in ceea ce priveste pescuitul. ANPA a fost incapabila, cel putin in Suceava, sa aduca ordine, mai mult decat atat a adancit si intretinut o situatie nefireasca, dovada ca tabelul cu asociatiile care au autorizatii de pescuit pe 2013 se afla in curs de actualizare si in 2014!!! In Suceava sunt 2 asociatii importante, PP si AJVPS, dar nici una cu autorizatii in regula! Asa ca o lege clara este binevenita si in acest domeniu. Dar avand in vedere ca traim in Romania...Oricum speranta moare ultima.
este adevarat,scandalul e pe departe sa se termine avps a castigat un proces cu noi si cu anpa(nici pana acum nu stiu cine trebuia sa timbreze actiunea PP sau anpa, plus ca avps nu are contractul original, este un proces pe aceasta tema......
Memorat
dragosxxl
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Miercuri 15 Ianuarie 2014, 22:00:09 »

anul trecut m-am inscris la pp , va intreb daca au venit cardurile anpa?
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Vineri 17 Ianuarie 2014, 15:56:13 »

pe pagina de început a site este postată o dezinformare numită "TARIFE PERMISE DE PESCUIT 2014"
v-aș ruga să corectați această intoxicare, fiindcă oamenii or să creadă că le dați permise de pescuit de 85 de lei. toată lumea știe că taxa pentru permis este de 30 de lei pt. salariați, șomeri și casnici, 10 lei pt. elevi , studenți și gratuit pt. pensionari. diferența până la sumele menționate în dezinformare este COTIZAȚIA DE MEMBRU LA ASOCIAȚIE, bani care sunt destinați atingerii scopurilor din statutul PP.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Vineri 17 Ianuarie 2014, 23:15:06 »

De ce platesc angajatii MAI/MAPN mai putin, au spor de ''stres'' Risete, sau vreti sa va puneti bine cu politia si armata Smiley, nu inteleg?
Nu aveti nici o prevedere ptr. copii in schimb, daca nu-s elevi, ce nu pot deveni membri ? Trist
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Sâmbătă 18 Ianuarie 2014, 07:18:15 »

pe pagina de început a site este postată o dezinformare numită "TARIFE PERMISE DE PESCUIT 2014"
v-aș ruga să corectați această intoxicare, fiindcă oamenii or să creadă că le dați permise de pescuit de 85 de lei. toată lumea știe că taxa pentru permis este de 30 de lei pt. salariați, șomeri și casnici, 10 lei pt. elevi , studenți și gratuit pt. pensionari. diferența până la sumele menționate în dezinformare este COTIZAȚIA DE MEMBRU LA ASOCIAȚIE, bani care sunt destinați atingerii scopurilor din statutul PP.
ore toata lumea nu stie tabla scaderii   Risete  o sa corectam,,,daca tot vorbesti de intoxicare hai sa vedem la casele mai mai mari ...sa va uitati pe decizia nr 06 din 13.o1.2013 [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
art 2 cred ca e facut de femeia de servici.....cum dracu sa ceri timbre fiscale cand legea spuna ca emitentul(anpa)plateste 2 lei taxa extrajudiciara.....si ce treaba am eu ca asociatie cu vizatul chitantei celui care plateste la trezorerie Risete
@dorint
din respect pentru cei care au mers in controale cu noi(politie,jandarmerie,PF)
pentru copii prescolari , fiinca nu au ce cauta pe balta neinsotiti,nu exista reglementari
« Ultima modificare: Sâmbătă 18 Ianuarie 2014, 07:50:34 de către petru » Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Luni 20 Ianuarie 2014, 10:53:54 »

De ce platesc angajatii MAI/MAPN mai putin, au spor de ''stres'' Risete, sau vreti sa va puneti bine cu politia si armata Smiley, nu inteleg?
eu cred că le fac reducere poate învață și această categorie că la pescuit îți trebuie permis!
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Luni 20 Ianuarie 2014, 22:34:01 »

Atunci de ce nu faceti reducere si AJVPS-ului, ca si ei fac controale pe apa? Risete
Memorat
petru
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Marți 21 Ianuarie 2014, 11:49:22 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Joi 23 Ianuarie 2014, 09:42:24 »

a apărut Decizia 06/13.01.2014 a ANPA care lămurește treaba cu vizatul și eliberarea permiselor pe 2014. o puteți viziona aici [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] la pag.13 postată de userul nutzu-z
Memorat
Pagini: [1] 2   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.03 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 23 Iulie 2014, 11:01:19
Copyright © 2006-2014 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.