Prieteni Pescari

CUPA MOLDOVEI LA SPINING 2015 A X-a EDITIE

Miercuri 23 August 2017, 13:04:03 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 6   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: CUPA MOLDOVEI LA SPINING 2015 A X-a EDITIE  (Citit de 36451 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Sâmbătă 03 Ianuarie 2015, 09:06:26 »

Pentru faptul ca e a 10-a o sa fie si organizare pe masura:organizatori Asociatia Prieteni Pescari,Clubul sportiv Manjesti,Clubul sportiv Moldova Suceava,Clubul sportiv East spining,Dir jud tineret si sport Vaslui.Dir .jud tineret si sport Suceava......sa vedem si sponsori...promisiuni avem.Perioada de concurs prima saptamana din octombrie(2-3-4 octombrie)a ramas sa mai am o discutie cu dl Musteata..
« Ultima modificare: Marți 28 Iulie 2015, 11:46:50 de către leba » Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

...gone fishin'

« Răspunde #1 : Duminică 04 Ianuarie 2015, 11:10:05 »

Excelent, poate realizam un proiect comun, mai ingrijit si mai din timp.
 Wink
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #2 : Duminică 04 Ianuarie 2015, 11:59:28 »

Fiind in Moldova, cred ca ar fi o idee buna sa fie cooptate si celelalte cluburi de spinning din Moldova - Bucovina si Wizard....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Duminică 04 Ianuarie 2015, 12:08:22 »

Fiind in Moldova, cred ca ar fi o idee buna sa fie cooptate si celelalte cluburi de spinning din Moldova - Bucovina si Wizard....
Subscriu....
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 05 Ianuarie 2015, 06:35:01 »

Ar fi foarte bine sa se implice si ei.....sunt sanse sa implicam si Dir jud tineret si sport Iasi
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 05 Ianuarie 2015, 15:52:04 »

Desi este iarna unii dintre voi prind fluturi ! Cand a fost ultima oara un sportiv Wizard la CM ? Au spus clar ca ei au alte prioritati si nu ii intereseaza CM !!! 
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 05 Ianuarie 2015, 18:25:34 »

Desi este iarna unii dintre voi prind fluturi ! Cand a fost ultima oara un sportiv Wizard la CM ? Au spus clar ca ei au alte prioritati si nu ii intereseaza CM !!! 
Doctore , eu zic ca merita incercat...chiar daca raminem cu fluturii neprinsi Risete Risete Risete
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #7 : Marți 06 Ianuarie 2015, 11:33:16 »

Oamenii au alte proiecte, s-au exprimat destul de clar.
In fine, eu sper sa ma contrazica..
Memorat

vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Vineri 09 Ianuarie 2015, 14:13:48 »

..........sa vedem si sponsori...promisiuni avem.......

Prima promisiune onorata vine din partea prietenului nostru Eugen German..
Berti Lure sponsorizeaza CM cu produsele binecunoscute iubitorilor de spinning din RO.
Multumim Eugen si Petre ....sa fie primit. Wink
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Duminică 11 Ianuarie 2015, 15:01:26 »

Posibili sponsori Magazinul lu" Peste ,Green Baits,Baracuda.....
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Luni 12 Ianuarie 2015, 15:42:38 »

Posibili sponsori Magazinul lu" Peste ,Green Baits,Baracuda.....
Petru daca vorbim despre posibil atunci e  posibil sa sponsorizeze si Bil Gates , Abramovici sau de ce nu FRPC ... Risete Risete Risete Risete

Berti Lure e sigur ca ne ajuta .... Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Mai facem lobby si pe la alti prieteni care ne-au ajutat de-a lungul timpului. Wink
Eu zic ca o sa fie bine...
« Ultima modificare: Luni 12 Ianuarie 2015, 16:00:07 de către vali136 » Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #11 : Luni 12 Ianuarie 2015, 17:14:37 »

Cu ajutorul lui Dzeu, si Magazinul Dril din Botosani va oferi un bat sau o mulineta pentru un loc intre 4-7... Wink
Memorat

Sorin Buculei
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Miercuri 14 Ianuarie 2015, 16:27:12 »

Locatia ? Manjesti ?
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #13 : Miercuri 14 Ianuarie 2015, 16:52:38 »

Locatia ? Manjesti ?

Clasic.
Biban Master Classic.
Jamaica
Memorat

adiy00
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Londra

« Răspunde #14 : Marți 21 Iulie 2015, 19:38:25 »

Buna ziua tuturor!stie cineva o data exacta pt  Cupa Moldovei 2015?vreau sa stiu,daca se poate,o data exacta de deafasurare a concursului.nu sunt in tara si vreau sa stiu cum sa-mi programez concediul pt a putea veni la acest concurs,intalnire.o seara buna tuturor.va multumesc Bere
Memorat
vali136
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Marți 21 Iulie 2015, 20:11:21 »

Daca vor exista doritori CM editia cu nr 10 se va desfasura pe lacul Manjesti in perioada 2-4 octombrie, nea Victor Musteata ne asteteapta cu bratele deschise.

Berea Neumarkt e deja sponsorizata de compania Heineken Romania trebuie doar racita si sa aibe cine sa o bea ...in rest....totul ok. sugubat
Memorat
adiy00
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Marți 21 Iulie 2015, 22:12:46 »

Ok.deci asta e data,2-4 octombrie.ramane asta.ne vedem acolo.multumesc de raspunsul prompt.o seara buna tururor Bere
Memorat
adiy00
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Miercuri 22 Iulie 2015, 10:08:29 »

Buna ziua tuturor!cand apare regulamentul cu taxa de participare si unde se poate plati?
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Luni 27 Iulie 2015, 09:52:17 »

II. REGULAMENT

Specia punctabila: biban si stiuca
Dimensiunea minima: 15 cm biban, 35 cm stiuca.
Regulament:
Concursul se va desfasura pe un singur sector, in care vor pescui toti concurentii inscrisi , la o distanta min. de 40 m unul de celalalt.
Clasamentul se va intocmi pe manse ,castigatorul mansei obtinind 1 punct-mansa , iar ultimul clasat va primi ultimul punct mansa pus in joc, in urma aditionarii centimetrilor tuturor capturilor.
Castigatorul concursului va fi concurentul ce acumuleaza cele mai putine puncte manse in urma cumularii punctelor obtinute dupa incheierea celor 2 manse.
Dacă în clasamentul final doi sportivi sunt la egalitate, departajarea se face pe baza totalului punctelor aferente capturilor din concurs. Dacă egalitatea persistă, primează numărul de capturi, iar dacă egalitatea continuă, departajarea se face pe baza celei mai mari capturi .

Este permisă doar folosirea nalucilor (momelilor artificiale): voblere, năluci suple, naluci metalice etc.

Un sportiv nu poate pescui decât cu o singură lansetă, în orice moment al concursului, dar poate avea un număr nelimitat de echipamente de rezervă (lansete, mulinete, naluci).

Este interzisă folosirea simultană pe același forfac a două sau a mai multor năluci .
Reguli speciale: Se utilizeza numai motoare electrice

IV. TAXA DE PARTICIPARE SI PLATA EI:
Valoarea taxei de participare: 150 lei
In cuantumul taxei sunt incluse masa de simbata seara si duminica la prinz , cafeaua de dimineata precum si berea aferenta.
Participantii la acest concurs pot campa in interiorul fermei piscicole si au ca facilitati :WC, curent electric pt incarcarea bateriilor , apa potabila , semnal GPS ,sala de mese inchisa cu frigidere si TV, precum si paza la barci.
Concurenti care doresc cazare in loc de campare se pot adresa Motelului AMBIS
CONDIȚII DE ANTRENAMENT:
Antrenamentele se vor desfasura conform regulamentului impus de administratorii lacului numai dupa o programare telefonica prealabila la :
Domnul Victor Musteata -0744705054

« Ultima modificare: Luni 27 Iulie 2015, 09:54:05 de către petru » Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #19 : Luni 27 Iulie 2015, 16:40:51 »

Va salut, domnilor.
Clubul nostru si-a propus sa se implice si anul acesta in organizarea Cupei Moldovei, e un brand la care tinem cu totii.
Totodata, avand in vedere ca este o editie aniversara (a X-a), ne-am gandit sa punem toti osul la treaba si sa cautam sa iasa ceva special. Special in sensul calitatii si profesionalismului evenimentului.
O idee s-a nascut asta toamna, idee cu care, ca si principiu, noi cei de la East suntem in majoritate de acord: sa facem concursul in sistem best 10 pesti, in doua manse, organizate sambata si duminica. Stiu ca 9 ani s-a mers pe acelasi regulament dar nu trebuie sa fugim de schimbare, mai ales atunci cand este in bine.
Am vazut ca Petru a publicat deja regulamentul asa ca m-am grabit sa scriu repede aici, poate impreuna reusim sa-i dam o forma corecta si coerenta intr-un timp cat mai scurt.
Totodata, astept si pareri de la eventualii concurenti, chiar neimplicati in organizare.

Memorat

Pagini: [1] 2 3 ... 6   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.07 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Astăzi la 05:38:44
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.