Prieteni Pescari

Coltul de destindere

Joi 23 Noiembrie 2017, 14:48:24 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Coltul de destindere  (Citit de 242713 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi/Buzau

« Răspunde #440 : Duminică 16 Mai 2010, 18:50:03 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]!
 Risete Risete Risete Risete Risete Risete Risete Muzica Muzica Muzica Muzica
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

viel spaβ

« Răspunde #441 : Duminică 16 Mai 2010, 21:49:06 »

man jonah , man gipppa , de unde mai ii scoateti pe retardatii astia ? pe smecherii astia?  Rinjet tare de tot   Risete Aplauze
Memorat
Lucian SV
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #442 : Luni 17 Mai 2010, 11:36:43 »

Un tip trecea prin fața unui bar și vede pe geam un afiș pe care scria "Bere gratis". Intră tipul în bar și îi zice barmanului că vrea bere gratis. Barmanul îi spune că nu e chiar așa, iar ca să primească berea trebuie să treacă 3 încercări.
1. Să bea o sticlă de 2l de tequila;
2. Să-i scoată măseaua stricată unui crocodil pe care îl aveau în spatele barului;
3. Să satisfacă o nimfomană pe care o aveau într-o cameră deasupra barului.
Tipul este de acord și cere tequila, se apucă de băut până termină proba. Se ridică de la bar și intra în camera crocodilului. După o perioadă de timp iese zdrențuit, rupt, cu sânge pe el, și-i zice barmanului clătinându-se: Unde zicea-i că-i gagica aia cu măseaua stricată?
Memorat
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #443 : Luni 17 Mai 2010, 12:35:45 »

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  Tongue
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #444 : Miercuri 19 Mai 2010, 11:48:23 »

Dumnezeu, iubindu-mă, mă tot pune la felurite încercări ca să nu mă plictisesc.
Așa a fost și cu șoferia. Ne-am luat și noi mașină.
Atunci mi-a zis soția că ar fi bine să-mi iau permis și eu, că cine știe, s-ar putea să fie nevoie vreodată să șofez.
Pentru mine, lucrul astă a venit prea tarziu, și m-am dus la prima lecție de șoferie cu emoții de liceean, la un PECO, unde trebuia să mă întâlnesc cu instructorul.
Tremuram rău pe marginea trotuarului, ca la bacalaureat, și îl așteptam. Cel mai bun lucru era că omul nu mă cunoștea.
A venit cu o Dacia de pe vremea lui Ceaușescu, căreia, când i-a pus o frână, chiar în fața mea, i-au sărit șuruburile pe jos. Le-a adunat tacticos și le-a pus la locul lor, ignorându-mă.
Era mecanicul absolut, la întâlnirea cu imbecilul absolut.

Locul mortului.
Nea Ilie era plin de vaselină și avea un fes slinos pe cap. M-a citit din prima, și-a dat seama cu cine are de-a face.
Daca m-ar fi cunoscut, mi-ar fi spus: «Vai, maestre, ce onorat sunt să vă fiu eu instructor!»
Când mi-a zis, fără să se uite la mine: «Bă, asta e cheia!», am înghețat.
«Fii atent, a continuat el, ambreiajul este tata, frâna este mama, iar accelerația este copilul tâmpit care aleargă până ce dă cu capul în prima mașină.»
Absolut genial!
Apoi îmi spune scurt: «Treci în locul meu!»
Eu, speriat: «Lasă-mă, nene, că n-am mai pus în viața mea mâna pe așa ceva».
El: «Bă, tu nu te-ai săturat să stai pe locul mortului și să te conducă toți tâmpiții?»
Și atunci m-am gândit să strig și eu la poporul român:
«Popor român, nu te-ai săturat să stai pe locul mortului și să fii condus de toți tâmpiții?»

Era o adevarată resuscitare, domnule!
Și îmi tot repeta: «Hai, hai, învață să conduci!»
Ceea ce a urmat a fost incredibil. M-a scos direct în trafic.
Și eu trebuia să am mâna pe volan, pe chei, pe schimbătorul de viteze, trebuia să mă uit în cele două oglinzi, dar și în ochii lui.
«Unde te duci, măăă? Nu vezi unde mă bagi? O calci pe baba aia! Nu te uiți în spate? Vezi, băă, că intră ălă în tine!»
Și m-a ținut așa, de înghețam și transpiram tot, doua zile la rând! Nu mai eram sănătos! Nici un rol, în viața mea, nu m-a solicitat atât de mult, și nu m-a adus într-o asemenea stare.
În a treia zi s-a liniștit de tot.
Stătea bătrânul cu o mână pe volan și cu fesul pe ochi.
Dormea, domnule!
«Înseamnă că am început să conduc bine», mi-am zis.

Crucea Sfântului Andrei.
Nu l-ați văzut pe Puric, disperatul, între Maestrul său dormind și traficul din București.
Si, târându-mă încet-încet, am trecut pe lângă un cimitir. Atunci Maestrul a deschis ochii:
«Bă, vezi? Aici e o fostă elevă de-a mea!»
Mie mi-a înghețat coloana vertebrală.
«În cimitir?»
«Pai da! Nu e singură, e cu soțul!»
«Cum a ajuns acolo?»
«Tot așa, bă, ca și tine, nu a oprit la Crucea Sfântului Andrei, aia pe unde trece trenul. Păi, băă, când vezi o cruce, nu te oprești să te închini? Treci ca animalul? Ce-o fi cu graba asta, că tot acolo ajungi!»
Omul ăsta m-a creștinat pe mine, teologul lui pește.
Avea dreptate! Când vezi Crucea Sfântului Andrei, te uiți în dreapta și nu crezi nici măcar în ăla de-ți face semn cu steagul, că e țara plină de proști.

Vei învața să conduci când vei ști să te ferești de proști, nu când vei ști legea!!!"
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #445 : Miercuri 19 Mai 2010, 20:11:15 »

De ce merge lumea la capsuni:
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #446 : Joi 20 Mai 2010, 19:24:49 »

Ceva original:
Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #447 : Miercuri 26 Mai 2010, 09:58:00 »

Cat Machine Gun:
« Ultima modificare: Miercuri 26 Mai 2010, 20:50:21 de către Paul » Memorat
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #448 : Miercuri 26 Mai 2010, 18:32:02 »

Un evreu se afla pe patul de moarte si-i spune singurului sau fiu:
- Isaac, mai am putin si mor si vreau sa stii ca cele 7 vile, 3 blocuri, 30 de taxiuri, fabrica de imbracaminte, cele 2 ferme, 8 magazine, bijuteriile,titlurile bancare, valorile, sculpturile…
- Da, tata, mi le lasi?
- Ti le vand ieftin, foarte ieftin!*
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #449 : Miercuri 26 Mai 2010, 20:30:49 »

Din categoria, ai grija ce-ti doresti:

Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #450 : Joi 27 Mai 2010, 12:29:36 »

Cati recunosc ca sufera de cenosillicaphobie?

Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #451 : Vineri 28 Mai 2010, 16:18:03 »

Jurnalul lui Emil...

Ora 7:00 -Suna ceasul. Cobor pe scaunelul de langa pat, apoi de pe scaunel sar jos. Am uitat sa opresc alarma. Ma urc pe scaunel, de pe scaunel in pat, de pe pat pe noptiera si opresc ceasul. Vreau sa sar de pe noptiera, dar cand ma uit in jos ametesc. Cobor exact cum am urcat.

Ora 7:15 -Ma duc la baie. Nu ma barbieresc nici azi ca nu ajung la oglinda.

Ora 7:30 -Ma urc pe calorifer si ma uit pe geam. Astazi nu ploua. Ma bucur enorm. Si asa nu ajungeam sa iau umbrela de pe cuier. Incep sa ma imbrac. Imi pun bretele la pantalonii de costum fiindca iar nu imi gasesc cureaua de la ceas. Imi pun papionul. Nu mai port cravata fiindca ieri era sa cad pentru ca am calcat pe ea.

Ora 7:45 -Suna cineva la usa. E SPP -istul. Nu i-am vazut fata pentru ca nu ma pot uita pe vizor. Ma uit pe gaura cheii si il recunosc dupa ceas.

Ora 8:00 -Plec de acasa. Ajung din bratele SPP-istului in masina. Astazi stau in spate. Ieri am stat in fata si mi-au ramas urme pe obraz de la centura. SPP-istul conduce. Eu nu conduc pentru ca nu pot sa apas pe pedale si sa ma uit peste volan in acelasi timp.

Ora 8:30 -Ajung in fata guvernului. Sar din masina si trec strada. Cad intr-o groapa de pe sosea. Il sun pe Berceanu sa vina sa ma scoata. Daca nu era el, nu era nici groapa asta. Daca ma mai enerveaza o data il demit. Inca nu am uitat ca la inaugurarea autostrazii Turda-Gilau, cand a vrut sa taie panglica mi-a taiat motzul.

Ora 8:45 -Intru in sediul guvernului. Astazi avem petrecerea de sfarsit de an. Canta Cleopatra Stratan. Vreau sa dansez. Udrea nu mai danseaza cu mine fiindca e suparata ca la bluesuri, cand stau aproape de ea ii pot vedea pe sub fusta. Dansez cu Cleopatra. Apoi canta Adrian Minune. Deja ma simt mai bine pentru ca pot privi si eu pe cineva “de sus”.

Ora 13:00 -Mi se face sete. Ma duc la bar si vreau sa comand. Il sun pe barman pentru ca nu pot sa il vad fiind de cealalta parte a tejghelei. Beau cateva pahare si ma ametesc.

Ora 18:00 -Plec de la petrecere cu Basescu cu loganul. Sunt deja cinci si ma ia in portbagaj.

Ora 19:00 -Ajung in fata blocului. Urc in lift, apas butonul etajului 3. Apoi mai urc pe scari inca trei etaje. Eu stau la 6, dar in lift nu ajung sa apas decat pana la butonul etajului 3. E intuneric pe scara blocului si iar ma lovesc cu capul de clantza. Desi avem lumina cu senzori, nu inteleg de ce la mine nu se aprinde niciodata.

Ora 20:00 -Termin cina si ies putin sa plimb cainele. Am un bishon pe care l-am luat de curand. Ciobanescul l-am vandut dupa ce m-a luat in gura si a incercat sa ma ingroape in gradina blocului.

Ora 21:30 -Ma pregatesc de culcare. Nepotelul se razbuna pentru ca iar i-am purtat pantofii si imi piteste scaunelul de langa pat. Adorm pe covor.
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #452 : Vineri 28 Mai 2010, 19:49:46 »

Risete excelent!
Memorat

let`em live, they are part of the game!
gabisandu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt

www.planetcarp.ro

« Răspunde #453 : Sâmbătă 29 Mai 2010, 07:57:48 »

Tare. Aplauze
Memorat

Clubul Sportiv Planet Carp
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #454 : Sâmbătă 29 Mai 2010, 22:30:29 »

Risete
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #455 : Marți 01 Iunie 2010, 15:20:04 »

Tabloidul german Bild, l-a intampinat in data de 6 martie pe premierul grec, aflat in vizita la Berlin, cu o scrisoare deschisa. Printre randurile ei, se citea exasperarea nemtilor fata de indolenta grecilor: "Daca cititi aceasta scrisoare, inseamna ca sunteti intr-o tara diferita de a dvs. Sunteti in Germania. Aici, oamenii lucreaza pana la 67 de ani si nu au al 14-lea salariu pentru functionarii publici. Aici, nimeni nu trebuie sa plateasca 1000 de euro mita pentru a obtine un pat in spital. Benzinariile noastre au case de marcat, soferii de taxi taie chitanta, iar fermierii nu pacalesc Uniunea Europeana pentru a obtine subventii de milioane cu plantatii de maslini care nu exista. Germania are si ea datorii mari, dar le putem duce. Asta pentru ca ne trezim devreme si muncim toata ziua. Dorim sa fim prietenii grecilor. Din acest motiv, dupa aderarea la euro, Germania a dat tarii voastre 50 mld de euro."

Daca am fi Bild, scrisoarea catre delegatia FMI, inca la Bucuresti, ar suna cam asa: "Daca cititi aceasta scrisoare, inseamna ca n-ati plecat inca din Romania. Ca sa iesim din criza, ati dat tarii noastre 20 miliarde de euro. Noi v-am pacalit cu statistici falsificate, cu surse la buget inexistente sau nerealiste, n-am redus cheltuielile publice si nici n-am concediat pe nimeni. Aici, cei 1.400.000 de bugetari muncesc cateva ore pe zi, patru zile din saptamana, vinerea e zi scurta ,iar lunea nici iarba nu creste. Aici, oamenii mor in spitale cu spaga cu tot, iar din cei 6 milioane de pensionari, cateva sute de mii au in jur de 40 de ani. Ceva case de marcat avem, chitante la fel, dar banii nu prea ajung in buget, iar cei care ajung sunt repede furati. Daca veti creste taxele sau cota unica, tot degeaba. Banii se vor scurge ca apa in nisip. Asta pentru ca multi dintre noi se trezesc la pranz si muncesc cateva ore. Dorim sa fim prietenii FMI si UE, dar daca ne puneti la munca iese tambalau ca in Grecia".
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #456 : Miercuri 09 Iunie 2010, 20:19:38 »

Memorat

paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #457 : Miercuri 16 Iunie 2010, 14:50:45 »

Astia nu au auzit de prioritate  Shocked

« Ultima modificare: Miercuri 16 Iunie 2010, 14:55:00 de către paul » Memorat
c_tin
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: suceava

« Răspunde #458 : Vineri 25 Iunie 2010, 09:17:33 »

Risete sunt prea batuti in cap,parca au iesit prima oara pe strada,belea cu ei Risete Risete
Memorat
paul
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #459 : Vineri 25 Iunie 2010, 12:43:58 »

Controlul calitatii la trabant: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
Pagini: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.149 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 21 Octombrie 2017, 18:08:11
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.