Prieteni Pescari

Manjesti Vaslui

Marți 12 Decembrie 2017, 23:52:02 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1] 2 3 ... 5   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Manjesti Vaslui  (Citit de 36494 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
nicu.bratu
Vizitator
« : Luni 02 Aprilie 2007, 16:17:48 »

nu sunt chiar din zona si v-as ruga sa-mi explicati cam prin ce zona este situata acumularea MINJESTI fata de loc.Vaslui(asa am inteles ca se afla in jud Vaslui)unde se va desfasura maratonul de pescuit la crap din iunie.
Va multumesc!
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #1 : Luni 02 Aprilie 2007, 17:39:05 »

iesi din vaslui spre crasna(birlad),iar chiar la intrare in crasna(post control politie)faci stinga spre husi.dupa 3-4km ajungi la o cale ferata peste care treci si faci imediat(maxim 10m) stinga.tii drumul si ajungi sub baraj
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
nicu.bratu
Vizitator
« Răspunde #2 : Marți 03 Aprilie 2007, 20:30:23 »

va multumesc!
daca ajungeti sa pescuiti vreodata si prin jud.c-ta si pot sa va ajut cu ceva detalii despre locatii si obiceiuri, cu cea mai mare placere.ma gasiti pe forumul [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ] unde si eu si alti colegi vom fi bucurosi sa va ajutam.
sper ca nu vom deranja daca indraznim sa participam la Cupa Moldovei de pescuit la crap.
Cu respect Nicu B.
Fir intins!
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #3 : Marți 03 Aprilie 2007, 21:21:41 »

Nicu sunteti bineveniti  Wink

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
nicu.bratu
Vizitator
« Răspunde #4 : Vineri 06 Aprilie 2007, 10:53:44 »

multumesc pt harta si pt invitatie.Am localizat-o si pe google earth.Acumularea pare destul de mare si cu potential mare referitor la numarul de participanti(vazuta din satelit Rinjet).
PASTE FERICIT TUTUROR!
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 09 Aprilie 2007, 10:59:32 »

am fost si eu acum 2 saptamini pe Minjesti si am fost placut impresionat .fund nisipos cu pietris si apa extrem de limpede.arata super! Smiley Wink
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Marți 08 Mai 2007, 12:32:15 »

Pana la urma cine stie exact cat este taxa la Manjesti, pe zi?
Se zvonea ca s-a facut 30 lei, la spinning... dar stiu de la cineva care a fost sambata trecuta  si a platit 20 lei, fara ca paznicul sa-i ceara mai mult sau sa-i zica ceva de vreo scumpire...
Memorat
nick
Salau
Deconectat Deconectat

Go fishing or die trying

« Răspunde #7 : Marți 08 Mai 2007, 14:07:58 »

Eeee,se mai uita si paznicul la pescar,daca vede ca stie sa prinda peste ii cere 30 ron,daca nu,il lasa cu 20 ron ca nu mai conteaza. Rinjet
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Marți 08 Mai 2007, 14:11:45 »

Rinjet Bine ar fi sa fie  asa... ca eu habar nu mai am sa  mai prind peste... cred ca o sa-mi dea paznicul bani ca sa exersez mai mult, cand o sa vada ce afon sunt
Memorat
jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 08 Mai 2007, 15:37:05 »

saracul de tine ce modest esti. Risete Risete mi-e si mila de tine Love  Tongue Tongue
Memorat

leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #10 : Marți 08 Mai 2007, 16:05:26 »

saracul de tine ce modest esti. Risete Risete mi-e si mila de tine Love  Tongue Tongue

da,da..asa e Paul, zice ca e dejaba, ca nush ce si cand ajungem pe apa ne invata sa prindem pesti.  Shocked Risete
Memorat

let`em live, they are part of the game!
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #11 : Marți 08 Mai 2007, 19:04:33 »

e 30 la spin(o scula)
nu stiu la stationar
Memorat

jonah
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Marți 08 Mai 2007, 20:02:08 »

da,da..asa e Paul, zice ca e dejaba, ca nush ce si cand ajungem pe apa ne invata sa prindem pesti.  Shocked Risete

pai de asta iese rar pe apa ,ca sa nu furam si noi ceva meserie  Risete(mai ales intr-ale cleanului Tongue)
Memorat

paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Miercuri 09 Mai 2007, 08:49:32 »

Care tata.... ca am dat sambata dupa un grup de vreo 10 cleni de mi-a venit rau... Nimic...
Da' lasa, ca stie tata ce le face  Lips Sealed
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #14 : Miercuri 09 Mai 2007, 08:55:59 »

Care tata.... ca am dat sambata dupa un grup de vreo 10 cleni de mi-a venit rau... Nimic...
Da' lasa, ca stie tata ce le face  Lips Sealed

nimfe scrie pe tine Risete 
 trebe musai sa merem sa-i pocnim...stiu eu niste locuri unde nu pui musca-n boscheti.  Tac
Memorat

let`em live, they are part of the game!
paul
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Miercuri 09 Mai 2007, 09:14:49 »

Merem... clar... numai sa mai treaca astea 2 saptamani de prohibitie Smiley
Memorat
pcn1960
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Sâmbătă 07 Iulie 2007, 23:34:13 »

Am fost Duminica trecuta la aceasta numita(pacalita)  balta.Nu mergeti fratilor ca este pierdere de timp si de bani.Este cea mai slaba balta in care am pescuit in ultimii ani.Nu mi-au trecut nervii nici acum dupa o saptamina. >:(Bineinteles ca am dat la tot ce se putea da(rime ,vermusi,porumb,moniie cu diferite arome etc.)dar mai mult de 4 rosioare si 2 carasi nu am prins.De fapt parerea tuturor pescarilor de pe balta a fost ca nu merita aceasta locatie sa fie vizitata.Si ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca in jurul orei 12 balta s-a transformat in strand(am numarat cel putin 200 de persoane in apa la un moment dat).Asa incit la Minjesti mergeti doar daca vreti sa faceti baie si plaja nu la pescuit.
Sanatate.p
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Duminică 08 Iulie 2007, 20:39:52 »

Cam asa arata crapii de la Manjesti:
http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,699.0/

La 200 de oameni in apa si 35 de grade in aer ma mir ca ai mai stat la pescuit.  Ciine
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
pcn1960
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #18 : Vineri 13 Iulie 2007, 21:17:39 »

Exista locatii in care patronii (sau ce s-or fi numind ei) au bunul simt sa informenze situatia exacta  a acumularii inchiriate. Nu este permis sa cesionezi si sa inchiriezi o balta in care intra in fiecare duminica 200 de persoane la baie,  si tu ca patron sa  pretinzi 500.000 lei vechi pe zi. Indiferent de cantitatea de peste care exista in balta(daca exista) un patron care a organizat o Cupa a Moldovei
ar trebui sa aiba macar minimul bun simt si sa transmita prin paznicii  sai urarea"Baieti daca  nu vreti sa va stricati ziua mergeti pe malul fermei, poate asa mai aveti o speranta" Nu vreau sa fiu circotas dar fotografile care le-ati trimis nu inseamna nimic.Probabil ati dat vreo 2 tone de mincare in apa ca sa adunati cateva sute de kg de crap. Eu personal am dat 10 kg si nu am prins nimic.
Inca o data Sanatate.
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #19 : Vineri 13 Iulie 2007, 23:38:51 »

@pcn1960,
In primul rind am sa-ti urez "bine ai venit la noi pe forum".

Nu am sa comentez "unde". "cind", "cum", "cu ce".
Singura mea observatie este ca in timpul Cupei Moldovei a mers mai bine pe malul opus fermei.

In rest fiecare este liber (in masura bunei cuvinti) sa-si expuna deschis parerea sau sa-si povesteasca impresiile.

Fir intins !  Smiley

« Ultima modificare: Sâmbătă 14 Iulie 2007, 00:03:19 de către Teodor » Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
Pagini: [1] 2 3 ... 5   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.059 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 11 Noiembrie 2017, 03:58:31
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.