Prieteni Pescari

Berkley Cherrywood

Luni 17 Decembrie 2018, 09:09:47 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Berkley Cherrywood  (Citit de 11153 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« : Luni 14 Mai 2007, 15:14:10 »

Am gasit intr-un magazin de profil aceasta lanseta (2,10m, actiune de varf, inele SS 304 GOLD, putere 7-22 gr, greutate 110 gr.)si mi s-a parut interesanta...A mai avut sau mai are cineva asa ceva?
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
legio1083
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Luni 14 Mai 2007, 16:01:40 »

Stiuca la lingura si vobler. AUR CURAT! Candideaza cu succes la titlul de lanseta universala, daca nu esti foarte mofturos.

Memorat

Legio -Patria Nostra !
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 14 Mai 2007, 16:09:55 »

Am vazut ca e mai rigida, si ma gandeam la jiguri, dar actiunea 7-22 gr. nu ma prea indeamna s-o iau, mai ales ca nu prea folosesc greutati asa mari....
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #3 : Luni 14 Mai 2007, 16:15:07 »

Singurul motiv pentru care am auzit oameni plingindu-se de Cherry e ca scoate nu stiu ce suierat la lansare cind se freaca firul (textil) de inele.
In rest... numai de bine.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
legio1083
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 14 Mai 2007, 16:33:03 »

Teo, ai vazut ce inele sexi are? de vina e FIRUL nu inelul... asa cum Corastrongul e un fir foarte zhgomotos Power pro-=ul e unul care nici nu-l simti ca trece prin inele.

\

Daca lanseta are pe ea 7-22gr nu te obliga nimeni sa dai cu jiguri de 22gr
 incepe cu alea de 4, ca sa le poti lansa mai tottimpul si urca pana la 12 , care si asa mi se pare mult la pescuit uzual. daca dai in prut 15 e arhisuficient.  Nu pune botul la tot ce scrie pe eticheta, ci pune mana pe lanseta si da-ti tu cu parerea. tu pescuiesti cu ea si nu calculatoristul care a imprimat-o.
Memorat

Legio -Patria Nostra !
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« Răspunde #5 : Luni 14 Mai 2007, 18:01:09 »

pt prut jig de cinsape grame e arhisuficient doar daca ii tai cirligul si folosesti restul ca breneche pt mistret Risete Risete Risete Risete
am pescuit cu ea (a unui prieten(sergiu pe forum))am aruncat vobler de 2,5g la peste 15m pare foarte versatila si cred ca ar putea fi folosita la jigging(nu stiu cit de sensibil e blancul)
zgomotul il scoate cu orice textil, in schimb te ajuta iarna cind dai cu textil si prinde mult mai greu gheata pe inele datorita subtirimii acestora
Memorat

marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Vineri 18 Mai 2007, 08:50:59 »

Gata, am luat-o....e faina, usurica, dar intr-adevar se aude un zgomot la trecerea firului prin inele (e drept ca am dat cu fireline de 0,17 si cu un popper la stiuk)....
Memorat

zamfi
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Hunedoara

« Răspunde #7 : Vineri 08 Iunie 2007, 18:52:06 »

Sa o folosesti sanatos!Cu zgomotul...suna la orice textil!Mai ales daca ridici gramajul nalucii...Mi-e imi plac, sunt puternice, am avut in mana 3 variante (2,40 ;2,10 , 1,80;) dar, sa fiu sincer , nu mi-am achizitionat de frica inelelor...Gurile rele zic ca se taie in textil...Sper ca nu, dar ...nu mi-am luat inca! Rinjet Si mi-as lua una, ca la banii aia mie mi se pare buna de shalau cu jiguri si asta pentru ca este senzitiva!Blanc bun, rapid care cica iti da voie sa tragi de el...Pentru voblere mi se pare un pic prea rapida...sau ma insel?! Wink
Memorat

"Ca sa iti dai seama ca esti prost,trebuie totusi sa-ti mearga mintea!"
Adrian
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Duminică 16 Septembrie 2007, 18:36:07 »

o am eu pe cea de 2.4,e prima mea lanseta de spinning.
super incantat de ea la raportul pret/calitate mai ales ca eram la inceput si nu stiam cu ce se mananca spinngul(nu ca acuma as stii,dar..... Rinjet)
am pescuit cu ea numai cu textil si in toate conditiile si la toate speciile posibile in zona noastra.
puternica,rapida,nu f sensizitiva (acuma am grad de comparatie un St.Croix  Smiley )dar sigura si trainica.
singura problema aparuta dupa f mult timp ,adica 2ani este la inelul din varf care fiind cel mai solicitat ,a facut deja cateva santuri in el. - problema rezolvata prin schimbarea inelului din varf,f usor,cu unul ceramic nou.defapt un kit de la cabela's [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
Memorat
otostyle
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Marți 18 Septembrie 2007, 20:46:43 »

am luat si eu un berkley de 2.40 si sunt incepator la spining.nu ma pricep asa bine si vreau sa va intreb daca pot sa o folosesc la stiuca de pe mal sau trebe ceva mai rigid sau mai lung?datimi niste sfaturi va rog Undecided
multumesc
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Marți 18 Septembrie 2007, 21:12:54 »

Salut si "Bine ai venit".
Poti sa fii linistit, batul e foarte bun pentru ce-ti doresti.
Asteptam pozele cu capturi.  Smiley

Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
otostyle
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Sâmbătă 22 Septembrie 2007, 01:16:01 »

amu duminica ma duc la stiuca cine stie poate le dau in dintzi Wink
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Marți 25 Septembrie 2007, 19:54:20 »

Stai fara grija, eu am de 2,10 m si sunt destul de multumit de ea....am prins cu ea si in concursuri, am luat peste marisor si pe prut, in dril se comporta bine (am agatat un "nu stiu ce dar era mare..." si m-a tinut vreo cateva minute cu lanseta covrig si nu a parait, nu s-a rupt sau alte treburi)...isi merita banii
Memorat

otostyle
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Marți 25 Septembrie 2007, 23:47:03 »

lam incercat si eu acum si sunt convins ca isi merita bani si e un bat rezistent Wink.
am agatat cu el un sac de rafie  Rinjet care avea si mizerie si mol pe ea si nu a cedat sau parait,si chiar imi place cum lucreaza Smiley
Memorat
gippa
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi/Buzau

« Răspunde #14 : Luni 29 Octombrie 2007, 20:44:58 »

am eu una cu inele schimbate (Sunt SIC si are unul in plus- se echilibreaza mult mai bine plus ca precizia in lanseuri este mai mare. Super bun batul - M-am cam plictisit de el nu il vrea nimeni ? il vand ieftin vreau sa-mi iau altceva  Smiley Detalii pe privat . Nu e topicu de vanzare dar il dau cu 80 Ron batul are un an si jumatate. 
Memorat

AveAenAlivAenUcigcyio
otostyle
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Luni 05 Noiembrie 2007, 21:43:57 »

nu te supara gipppa dar cu 80ron iol iei de la magazin nou ;)eu lam luat de la un magazin de pe net cu 80ron si 5ron taxa de livrare
Memorat
AlexIlie
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Miercuri 07 Noiembrie 2007, 18:30:53 »

Nu ma supar. Ma indoiesc ca ai dat 80 Ron si ca era chiar Berkley Cherrywood. Pretul din magazin este 160 Ron mi se pare imposibil sa-si puna adaos de 100%. Nu zic ca nu se poate dar ma indoiesc. Oricum am dat batul si nu am avut intentia sa pacalesc pe nimei cu asta .Plus ca cel nou are inele de kko.
Memorat
otostyle
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Luni 12 Noiembrie 2007, 12:33:18 »

lam luat de pe [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
de vreo 3 luni ,poate mai bine,posibil al tau sa fie de2.70 si de acea sa difere pretul al meu e de 2.40 ; Rinjet,mam uitat dupa acea si am vazut ca de 2.70 e 160 ron +txa postala Fir intins Noroc
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.044 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 10 Decembrie 2018, 01:07:08
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.