Prieteni Pescari

la ce trage crapul pe Manjesti?

Marți 23 Octombrie 2018, 16:51:26 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: la ce trage crapul pe Manjesti?  (Citit de 42997 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat

« Răspunde #20 : Joi 31 Mai 2007, 18:20:30 »

si sunculitza era de Aldis sau de Koket??cu sorici sau fara?afumata sau fiarta? Risete Risete Risete Risete Risete
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
sdanut
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #21 : Joi 31 Mai 2007, 18:30:40 »

purata marca buniculiu de la tara...   Suparat  ....  nu era nici fiarta nici afumata....tinuta la congelator si scoasa cu o seara inainte
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #22 : Joi 31 Mai 2007, 18:33:06 »

aaaaaa scuze!deci era o sunculitza home made!stiam eu ca la home made se prinde cel mai bine Jamaica Jamaica Jamaica Jamaica
Memorat

sdanut
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #23 : Joi 31 Mai 2007, 23:10:00 »

deci numele acestui topic este: la ce trage crapul la Manjesti?.... eu nu am facut altceva decat sa spun la ce am prins (socrul mai bine zis ) sambata...daca vrei sa faci bascalie nu ai decat...eu m-am oferit sa dau unele detalii deoarece mi-a placut cum este structurat acest forum...dar nu vreau sa imi schimb parerea despre userii lui dearece am vazut ca discutiile erau destul de serioase...
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #24 : Vineri 01 Iunie 2007, 06:09:40 »

si am spus eu ceva neserios? Shocked putina relaxare nu strica nimanui. Tongue pe viitor am sa tac din gura ca ..deh "unii e sensibili".fire incinse fericitule(fericit ca ai Minjestiul asa de aproape) Love
Memorat

geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #25 : Vineri 01 Iunie 2007, 08:29:57 »

pe vremuri cind bateam solestiul majoritatea vasluienilor pescuiau la sunculita si aveau rezultate notabile fapt care ne-a determinat sa-i copiem si noi de multe ori
Memorat
sdanut
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #26 : Vineri 01 Iunie 2007, 09:05:24 »

pacat de acest baraj < solesti > l-au nenorocit astia de tot... pacat ... acum numai platica este la putere...restul specimene rare
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #27 : Vineri 01 Iunie 2007, 20:29:57 »

dar cind o sa invatam crapul de la Manjasti sa pape boiles?
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #28 : Vineri 01 Iunie 2007, 21:04:20 »

se poate dar asta inseamna o investitie pre mare si nu stiu dac merita
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #29 : Vineri 01 Iunie 2007, 21:08:19 »

m-am referit la solestiul de inainte de 89 atunci era o balta de vis apoi a inceput dezastrul incetul cu incetul si s-a ajuns la nivelul de azi
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #30 : Duminică 03 Iunie 2007, 21:24:33 »

pai dupa concurs cred ca o sa avem surprize la ce va pune gura crapul,avind in vedere ca meniul din timpul concursului e foarte variat,tre sa-l obisnuim cu boiles fiindca ar fi prima balta unde sa nadit masiv si poate........
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #31 : Luni 04 Iunie 2007, 20:35:03 »

Anul trecut a mers foarte bine crapul si ctenul la BOABA DE PORUMB IN LAPTE, dar la CULOAREA ALBA !!!
Acum ca v-am spus secretul...sa vad cine da o bere RECE !!! Jamaica
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #32 : Luni 04 Iunie 2007, 20:39:28 »

crapul asta de Minjesti bag seama ca e frate de cruce cu cel de Belcesti.si aluia ii place porumbul alb!am patit-o pe pielea mea Wink Wink dar acum multi ani in urma,poate intre timp si-o mai fi schimbat obiceiurile Cum?
Memorat

sdanut
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #33 : Miercuri 06 Iunie 2007, 11:04:41 »

dupa cum am spus am fost iar la majesti sambata dupaamiaza (ora 18) pana duminica pe la 17.
sambata am nadit destul de binishor.....am lasat un pic betele in apa pana s-a intunecat ...dat trasaturi nevoie mare...
am zis ca poate duminica....si surpriza duminica o nevoie si mai mare...nici nu mai stiu ce nu am pus in carlige...
nici un crap...macar de samantza...
singurii care au prins crap la primele ore al diminetii a fost un echipaj din vs care o sa fie si la concurs...2 crapi in jur de 2 kg....si prins si aia la viermi...
pe balta au ajuns cam in acelati timp cu mine si nadit la fel .. cu cupa.in rest buruiana mult in ultimul timp...mai ales daca eshti in a 2-a jumatate a baltii
acum depinde la concurs fffff. mult de standul in care o sa fiti...
va garantez ca cei mai norocosi o sa fie cei care stau in prima jumatate a balti pe partea cu cantonul....

in leg. cu cei care sunt inscrisi la concurs , citisem undeva pe forum cum ca , cei care sunt inscrisi au  aprobare de la domnul Musteata sa pescuiasca in regim de concurs , adica si noaptea, ca mai nou de la 1 iunie , s-a interzis pescuitul noaptea pe manjesti, dar de unde ...cand echipajul respectiv a explicat despre ce e vorba domnul musteata le-a dat 20 lei inapoi din cei 50  cat coasta acum ziua , si le-a spus ca nu ii lasa si noaptea ca acum nu se mai da voie.....intrebat daca asa o sa procedeze si la concurs, se cam suparasera oamenii, a dat din umeri si a plecat mai departe...

cam asta e treaba cu domnul musteata si balta lui...

in concluzie: balta are destul crap , predomina cel de pana la 3,5-4 kg, mai mare eu nu am vazut , dar e cam prost saracul si inca nu a fost mamiliariat cu boilesuri si alte minuni...asa ca din experientza proprie ... nu incercati prea multe noutati...s-ar putea sa ramaneti cu buza umflata...

cum spunea cineva mai sus ... sut tare curios cum o sa se comporte dupa concurs...dupa atata nadire ...

Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #34 : Miercuri 06 Iunie 2007, 11:25:11 »

in leg. cu cei care sunt inscrisi la concurs , citisem undeva pe forum cum ca , cei care sunt inscrisi au  aprobare de la domnul Musteata sa pescuiasca in regim de concurs , adica si noaptea, ca mai nou de la 1 iunie , s-a interzis pescuitul noaptea pe manjesti, dar de unde ...cand echipajul respectiv a explicat despre ce e vorba domnul musteata le-a dat 20 lei inapoi din cei 50  cat coasta acum ziua , si le-a spus ca nu ii lasa si noaptea ca acum nu se mai da voie.....intrebat daca asa o sa procedeze si la concurs, se cam suparasera oamenii, a dat din umeri si a plecat mai departe...

Cred ca cel mai bine era sa fi discutat cu organizatorii mai intai, si dupa aia sa te fi dus pe noaptea la pescuit. Dumnealui este reticient deoarece anul trecut cand se prinde bine, a avut suprize cu pescari care bagau plasa in timpul noptii pe locul innadit din timpul zilei.
Din cate stiu eu, d-ul Mustata ar fi trebuit sa aiba un tabel cu toti participantii, tocmai sa stie cine vine pentru antrenament.
Poti veni astazi sa stai pe noapte, organizatorii ajung pe la ora 15 pe balta( asta daca nu fac pana la masina ).
Memorat

cris
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #35 : Miercuri 06 Iunie 2007, 12:15:03 »

domnul musteata , la balta sa de sute de ha cred ca si ar fi permis un binoclu cu infrared pt a putea urmari linistit zona  chiar si pe timp de noapte .
e clar ca noaptea nu ai ce cauta pe luciul apei ,cu sau fara barca.astfel se elimina si suspiciunea de a fi la pescuit(nadit) sau plasuit.
daca omul vrea sa faca performanta in pescuit sportiv , poate ar trebui sa se implice mai cu forta si sa stabileasca niste reguli clare iar nu lunare ori chiar  saptamanale.
Memorat
sdanut
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #36 : Miercuri 06 Iunie 2007, 12:21:02 »

nu eu am vrut sa stau peste noapte sa pescuiesc ci un echipaj din concurs....dupa ce i-a spus cine sutn si ca vin la concurs tot nu i-a lasat

din partea mea e foarte bine ca nu s lasa noaptea la pescuit....din mai multe motive...plasele fiind una dn ele

exact vorba tipului care era in echipa respectiva....." Am stat si am pazit luna toata noapte!"....
Memorat
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #37 : Miercuri 06 Iunie 2007, 12:35:29 »

domnul musteata , la balta sa de sute de ha cred ca si ar fi permis un binoclu cu infrared pt a putea urmari linistit zona  chiar si pe timp de noapte .
e clar ca noaptea nu ai ce cauta pe luciul apei ,cu sau fara barca.astfel se elimina si suspiciunea de a fi la pescuit(nadit) sau plasuit.
daca omul vrea sa faca performanta in pescuit sportiv , poate ar trebui sa se implice mai cu forta si sa stabileasca niste reguli clare iar nu lunare ori chiar  saptamanale.

Nu ai ajuns pe balta?  Shocked
Memorat

cris
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #38 : Miercuri 06 Iunie 2007, 12:40:36 »

am maine de la 8 un ex si apoi ... spre manji sa vedem ce papa crapul.doar dan se antreneaza acum.
Memorat
petru
Moderator
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #39 : Luni 11 Iunie 2007, 15:26:22 »

in concluzie finala crapul a tras la boaba de porumb alb cojit(sa traiasca stef
)si cine a fost pe faza a prins.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.077 secunde cu 26 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Sâmbătă 20 Octombrie 2018, 22:07:37
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.