Prieteni Pescari

bolonesa

Marți 24 Octombrie 2017, 01:43:30 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: bolonesa  (Citit de 69222 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
nicu 2
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #100 : Marți 07 Iulie 2009, 11:58:41 »

Trabucco Energhia TX 6m probat din 4 bete toate Energhia. Era cel mai rigid si mai usor. Urmatorul era Energhia XPS dar putin mai greut insa mai robust si avea conicitatea tronsoanelor mai mare spre varf(deci mai scurte).

Maver am gasit in Iasi abia dupa ce am cumparat asta, asa ca... Trist. Dar la banii care am dat cred ca merita si Trabucco, acum sa vad cum rezista.... Cred ca sa iau si un Maver sau Shimano de 7m mai incolo insa cand o sa fie si bani.
Sageata faina are si TX-ul, e finut de asta l-am luat.
Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #101 : Marți 07 Iulie 2009, 13:56:48 »

asta pare a fi model 2008 ca in catalogul 2009 nu am gasit decat modelele SC, VP si 2K(care e tare de tot) ?
Memorat
nicu 2
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #102 : Miercuri 08 Iulie 2009, 23:48:09 »

Smiley Nu e model de 2008, chiar e model de 2009, deci nou(ca am catalogul acasa - sunt prezentate in continuare, pe pagina urmatoare). Din cele care ai enumerat am vazut atunci SC-ul care era mai moale decat TX.  Iar VP nu este in catalogul de 2009-2010, ci este alt model: KSV, Dar seriile astea nu cred ca o sa le gasesti la importatorii nostrii mai ales 2K.
« Ultima modificare: Miercuri 08 Iulie 2009, 23:50:06 de către nicu 2 » Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #103 : Duminică 12 Iulie 2009, 22:48:46 »

pe TX inelele sunt Sic-uri sau Fuji ?
eu pe Laseru de la Maver am fuji !!!
Memorat
nicu 2
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #104 : Luni 13 Iulie 2009, 00:36:31 »

Super S-Sic high frame ultra light  sugubat , putina reclama gratuita.
Sa stii insa, ca nu e lanseta care daca pateste ceva o sa plang, ... Wink
Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #105 : Luni 21 Septembrie 2009, 08:53:02 »

ce fel de plute folositi la pescuitul cu bolo pe Prut ? daca se poate 1-2 poze ...

Postat pe:: Luni 21 Septembrie 2009, 08:46:08

si ce fel de plumbi, din aia rotunzi ? sau lunguieti (torpile cum le zic unii) ?
Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #106 : Joi 01 Octombrie 2009, 14:04:16 »

mah voi dati fara plute si cu bologneza ? spuneti dom'le... dau cu plute de tuleu, dau cu plute Pandy, dau cu ...
Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #107 : Luni 26 Octombrie 2009, 14:44:30 »

am o bolo Trabucco Energhia TX de 6m de vanzare dar vad ca rubrica "bazar" nu merge . De ce ?
Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #108 : Marți 27 Octombrie 2009, 14:20:39 »

alo domnii care raspund de site nu ma ajuta ... ? ce se intampla cu rubrica de anunturi ?
Memorat
leba
Rechin
Deconectat Deconectat

...gone fishin'

« Răspunde #109 : Marți 27 Octombrie 2009, 15:33:20 »

alo domnii care raspund de site nu ma ajuta ... ? ce se intampla cu rubrica de anunturi ?

concret, ce nu-ti merge la Bazar, Caline?
  Rubrica functioneaza corect.
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
let`em live, they are part of the game!
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #110 : Marți 27 Octombrie 2009, 18:16:37 »

am rezolvat ! vad ca azi a mers. nu stiu de ce nu puteam sa vad nici un anunt si nici sa adaug anuntul meu desi eram logat ! poate calc. meu era de vina... oricum merci de ajutor Leba !
Memorat
nicu 2
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #111 : Sâmbătă 26 Decembrie 2009, 23:46:06 »

ce fel de plute folositi la pescuitul cu bolo pe Prut ? daca se poate 1-2 poze ...

Postat pe:: Luni 21 Septembrie 2009, 08:46:08

si ce fel de plumbi, din aia rotunzi ? sau lunguieti (torpile cum le zic unii) ?
Depinde unde pe Prut. Pt ca am dat si cu 0.4gr  Smiley. Insa la scobar unde apa nu-i asa mare - 1,70m si nici curentul prea mare, am dar cu 1-2gr. In locuri unde aveam de lansat 30m am dat cu 3gr. Ca forma ceva mai grosute gen creion, bombate sau morcov  Rinjet depinde de curent (pt curent puternic genul morcov pt o portanta mai stabila)

Plumbi, de regula oliveta + alice.

PS De ce vinzi bolo ?
« Ultima modificare: Sâmbătă 26 Decembrie 2009, 23:48:01 de către nicu 2 » Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #112 : Luni 28 Decembrie 2009, 13:28:10 »

dupa mai multe pescuieli mi-am schimbat parerea ! daca pateste ceva e de suferit sa sti  Wink
mi-au trecut prin mana multe bolo de la Maver toate (m-am oprit la una) si am avut si de la Shimano - de astea dezamagit total  Cum?
Memorat
masini
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #113 : Joi 07 Ianuarie 2010, 21:53:31 »

Alea Maver sunt cele mai bune. Eu ma descurc cu ele Aplauze
Memorat
Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #114 : Joi 28 Ianuarie 2010, 10:29:44 »

dupa mai multe pescuieli mi-am schimbat parerea ! daca pateste ceva e de suferit sa sti  Wink
mi-au trecut prin mana multe bolo de la Maver toate (m-am oprit la una) si am avut si de la Shimano - de astea dezamagit total  Cum?

Hellau!

Vreau sa-mi iau o bolo de la Trabucco Energhia de 6m si am de ales intre TX, XPS, SK . Posesorii de asa ceva daca pot sa ma lamureasca pe care s-o iau asa pe N.V. ii rog sa o faca. Dau o bere virtuala pentru sfaturi! Am gasit pe site la sipcarp. As cumpara si second daca merita...Sau pot da vobblere hand made la schimb. De oricare...

Pana acum am avut Lineaeffe Alpha 4 si ET Supreme 5, acum vreau sa fac un salt calitativ la echipament.

Altfel is spinner inrait, dar de multe ori apa e prea murdara pentru spinning si atunci mai bolognesc...

Bye!

STM
Memorat

sTm
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Moinești

« Răspunde #115 : Joi 28 Ianuarie 2010, 13:23:03 »

Tibi , eu si o gramada de amici ai mei avem Energhia TX 6 m . E faina rau de tot . Si ca pret . Ar mai fi Energhia 2K , dar nu stiu daca te incadrezi in buget ....si mai intra si tu pe mess  Rinjet
Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Simon Tiberiu
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Blaj

« Răspunde #116 : Joi 28 Ianuarie 2010, 13:48:12 »

Tibi , eu si o gramada de amici ai mei avem Energhia TX 6 m . E faina rau de tot . Si ca pret . Ar mai fi Energhia 2K , dar nu stiu daca te incadrezi in buget ....si mai intra si tu pe mess  Rinjet

Salut!

Pai am citit ca multi si-au luat TX, dar tot asa de multi am vazut ca dau anunt sa le vanda...
Chiar tu ai vandut 2K.    Oare de ce?   
Fain ca pret? TX e 445 cu reducere, mi se pare destul de scump...
Ultima achizitie a fost un Energoteam Tele-match 3,90 Light, in realitate are 4,04 m si 195 gr. greutate. Am dat o suta pe el. Nou din magazin. Atat! Pret la energo e 170. Carbon IM 10, inele SIC, mi se pare o achizitie buna...in locul lui Lineaeffe Alpha de 4. Chiar daca e match, eu tot la stil bolognesa o sa-l folosesc cand trebuie dat mai aproape de mal...Nu ma deranjeaza ca nu e asa de rapid, ca n-am reflexul jepcarilor la intepat, eu mai si las pestii sa plece putin cu momeala, momeala putin mai mare, 1-2 secunde asteptat la intepatura= 1-5(chiar 20) scobaroi pe langa gramada de marunti. Pesti cu care altii nu se prea intalnesc.

Cu intratul pe mes, n-am avut vreme aseara, eram cu 5 amici in direct, am avut musafiri, a trebuit sa-i repar la maica-mea o pereche de ochelari, tu esti pus undeva pe Ignore List, trebuie sa te scot de acolo.
Nu mi-ai raspuns la e-mail sau nu vrei sa vinzi plute? Si eu care credeam altceva...Mie imi plac alte modele decat ce mi-ai trimis. De folosit le-am folosit cu succes chiar la scobari, dar nu stiu ce importanta a avut atunci pluta, practic trageau ca nebunii. Baldabac cu pluta la fund! Vreau sa vad ce face o pluta atunci cand sunt mofturosi si trag numai 2-3 mm de antena sau opresc pluta numai o fractiune de secunda...

Bye!

STM
Memorat

sTm
pandy
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Moinești

« Răspunde #117 : Joi 28 Ianuarie 2010, 15:28:22 »

Mai in primavara am cumparat un TX de la Brasov , de 6 m . Niste amici plecati afara mi-au facut o surpriza si prin august , parca , mi-au facut cadou tot un TX de 6 m , fara sa stie ca deja am cumparat unul . Am vindut batul lui Cornel de la Lugoj , care e foarte multumit de el , si am ramas cu cel de la Brasov care deja era folosit . Ulterior am achizitionat un 2K . Acum , la capitolul bolo , am un Colmic la 5 m , un TX la 6 m si 2K la 7 m (...cred ca nu vrei sa stii cam cit costa asta  Pling  Rinjet ) . Sfaturi nu-ti dau si , chiar te rog sa ma crezi , nu beneficiez nimic de la firma respectiva ca sa fac reclama . Era doar parerea  unuia care pescuieste cu TX . Faci cum vrei .
Nu te-am uitat cu plutele dar inca nu am inceput sa lucrez blank-uri , m-a terminat frigul asta in sensul ca ma tine pe loc , mai am de facut niste structuri din profile metalice la atelier si nu putem suda . sper ca saptamina viitoare sa incep lucrul . Ceea ce ai primit faceam acum un an  Wink .O sa vezi ce fac acum si cred ca o sa-ti placa , mai ales ca poti sa-ti alegi tu ce vrei . Amanunte cand te familiarizezi cu mess si o sa ma scoti la lumina din lista aia  Rinjet

...si uitam , vezi ca TX intr-un timp era vreo 600 si ceva de lei , treptat a mai scazut . Eu l-am dat cu 500 . Alea pentru vest oricum is mai scumpe . O sa gasesti tu varianta cea mai buna .
« Ultima modificare: Joi 28 Ianuarie 2010, 15:32:57 de către pandy » Memorat

Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

petru
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #118 : Vineri 29 Ianuarie 2010, 18:45:55 »

Trabucco Energhia TX 6m probat din 4 bete toate Energhia. Era cel mai rigid si mai usor. Urmatorul era Energhia XPS dar putin mai greut insa mai robust si avea conicitatea tronsoanelor mai mare spre varf(deci mai scurte).

Maver am gasit in Iasi abia dupa ce am cumparat asta, asa ca... Trist. Dar la banii care am dat cred ca merita si Trabucco, acum sa vad cum rezista.... Cred ca sa iau si un Maver sau Shimano de 7m mai incolo insa cand o sa fie si bani.
Sageata faina are si TX-ul, e finut de asta l-am luat.
nicu eu stiu ca ti-ai luat rubeziana mai  cochetezi cu bolonesa Rinjet
Memorat
Calin
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #119 : Joi 18 Februarie 2010, 13:32:15 »

eu sunt "Cornel din Lugoj"  Wink
Tiberiule sa sti ca Trabucco TX merita toti banii !!!! Fir intins
NU mai sta pe ganduri ... si arde-l !
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.054 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 22 Octombrie 2017, 23:39:42
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.