Prieteni Pescari

Recunoasterea unui loc de pescuit!

Luni 23 Octombrie 2017, 10:51:45 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 2 [3]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Recunoasterea unui loc de pescuit!  (Citit de 36881 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
happy
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: suceava

« Răspunde #40 : Vineri 15 Aprilie 2011, 17:05:22 »

hai sa ramana "tubul de inotatot" cine stie ce minori curiosi mai sunt pe aici:P
Memorat
ochiulvigilent
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #41 : Vineri 15 Aprilie 2011, 17:34:57 »

Corect ! Viitorul trebuie protejat .
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #42 : Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 22:05:43 »

Apropo de padure, n-am auzit pe nimeni pe aici pe site sa aminteasca ceva de lacul CUEJDEL (NT), este o splendoare de lac , care parerea mea-bate de departe deja  celebrul Lacu-Rosu.
Este un lac format relativ recent, 1978-1991, prin alunecari succesive de versanti, care au blocat cursul paraului  CUEJDEL, formand cel mai mare lac de baraj natural din Europa.
[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]  Roll Eyes
Este o zona extraordinara, pe care cei din NT nu prea stiu sa si-o promoveze,lacul este populat de Romsilva cu pastrav, dar este si caras destul. Se poate petrece un weekend cu familia minunat, cand se mai incalzeste.   Inger Drumul este relativ anevoios, dar sincer merita!
Singura problema este prezenta manelistilor din imprejurimi vara, care beau ca porcii si lasa gunoaie cat un batalion Suparat   , culmea este zona PROTEJATA, NEPROTEJATA!
« Ultima modificare: Sâmbătă 16 Aprilie 2011, 22:07:57 de către dorint » Memorat
chub hunter
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #43 : Duminică 17 Aprilie 2011, 08:52:19 »

Habar nu aveam de lacul asta.Pare interesant si imi place un lucru,e plin de cioate.Nu prea pot baga baietii veseli plasele Aplauze
Memorat
pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt,Varsi(PR)Italia

« Răspunde #44 : Duminică 17 Aprilie 2011, 12:56:53 »

Ai dreptate Dorine in privinta lacului Cuejdel.Dar sa vezi ce o sa fie peste cativa ani pt ca toata zona a fost parcelata si vanduta la ''oamenii de bine portocalii''care vor sa dezvolte turismul in zona iar lacul este braconat ca orice apa din romania.Pacat,mare pacat! Rugaciune
Memorat
valy123
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: brusturi neamt

http://valyCLEANU.sunphoto.ro

« Răspunde #45 : Duminică 17 Aprilie 2011, 16:44:42 »

am fost si eu de vreo 2 ori.e ceva de nedescris de frumos pacat ca nu sunt mai multe specii de pesti .ma gandesc in special la stiuca ar fi raiul pt ele si mai cred ca ar ajunge sa moara de batranete la ce copaci sunt in apa .braconerii nu prea au ce face pe acolo
Memorat
pensionaru
Alevin
*
Deconectat Deconectat

Localitatea: Piatra Neamt,Varsi(PR)Italia

« Răspunde #46 : Duminică 17 Aprilie 2011, 18:14:41 »

Nu poti sa bagi navodul dar setca ce usor se baga si se scoate,nici nu-ti poti imagina decat daca vezi. Ca specii ai dreptate dar cum s-a inmultit carasul se pot inmulti si altele cum ar fi cleanul si bibanul. Cu stiuca nu sunt de acord ca ar elimina pastravul vezi Lacul Rosu.
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #47 : Duminică 17 Aprilie 2011, 22:24:45 »

da, din pacate asta este tara in care traim si politicul este in toate.Cred ca ''vali'' are dreptate , stiuca s-ar dezvolta f. bine , este f. mult boistean, deosebit de mult chiar, asta arata ca pastrav nu este f. mult, am inteles ca sunt exemplare frumoase , dar sincer n-am prins.Posibil sa nu fi reusit sa se inmulteasca natural, din diferite motive.... Trist
Memorat
secretar sv
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #48 : Luni 30 Mai 2011, 22:11:06 »

parerea mea:
 cele mai greu locuri accesibile cu putinta
 fara manea , fara pleoscaituri si alte urari de bine

drept dovada ca agatatura tine peste intotdeauna si malul inalt la fel s-a mai scris.
Memorat
ionutmx
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #49 : Marți 31 Mai 2011, 20:45:39 »

Revenind un pic la topicul propus va propun un articol :

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]

Ceva completari ?
Memorat
zahariadanny
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #50 : Vineri 20 Aprilie 2012, 12:53:38 »

O balta buna de pescuit in IASI?
Memorat
adigeo
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

Owner Fishing Tools

« Răspunde #51 : Sâmbătă 05 Mai 2012, 15:59:04 »

O balta buna de pescuit in IASI?

Da, de pe 14 iunie, o balta ingusta si lunga, Prutul Smiley
Memorat

Fishing Tools - Revistă de pescuit sportiv
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #52 : Marți 26 Martie 2013, 22:35:10 »

Salut Hai sa o luam metodic....cu rabdare...PT azi AVAT..Deci in zone cu coturi cu crengi si chiar copaci in apa Cind Domnu avat maninca vom vedea mare foiala de pestisori sarind care incotro Deci in acel loc cu agitatie la suprafata e avatu care loveste cu putere cu a lui coada bancul de pestisori ametindu i bine pe unii din ei care sint in raza lui de actiune apoi ii papa iar ceilanti de frica sar care unde apuca aratindu ne noua ca Maria sa e in zona Iar atunci Noi pe el! Ok in astfel de locuri mai prindem si altceva...Dar noi am vb de Avat...Fir intins!
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
Costel Bargauanu
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi , Copou

« Răspunde #53 : Joi 11 Iulie 2013, 12:51:15 »

sint de acord cu majoritatea lucrurilor care s-au spus aici Wink.cu unul singur nu o sa fiu niciodata de acord:ultimul lucru care la-s face ar fi sa ma iau dupa localnici Smiley.si am sa va spun de ce .majoritatea au un stil totalmente primitiv de a pescui iar faptul ca mai prind peste din cind in cind se datoreaza  prezentei lor permanente pe malul Prutului Risete.majoritatea nici nu cunosc speciile de pesti,confunda cleanul cu cteno etc. Evil repet... am spus majoritatea.daca totusi aveti incredere in ei mergeti pe mina lor cine stie poate avind "bulan".ca ei,o sa prindeti si voi intr-o zi peste Risete va doresc fire intinse!
Am citit postarea ta din 2007 , si-ti dau perfecta dreptate pentru ca cei care se i-au dupa localnici fac cele mai mari greseli.Nu ai ce sa inveti de la ei decat sa braconezi , sa pescuiesti rudimentar , sa NU stii ce specii pescuiesti , si cei care vreti sa va luati dupa localnici -- luati-va si cate o garsoniera cu voi , luati aprobari de la domn' Nichita ca sa puteti dormii acolo.Nu vreau sa va supar ,ce voi nu puteti da la vetrica ?...nu va puteti trezii in'aintea lor sa ajungeti pe acele locuri ?...mai bine sa-i invatati sa pescuiasca frumos.Asa e Jonah , ai dreptate.Si roaga-i pe unii colegi sa nu se mai certe pe forum .. ca e urat.Ca nici mie nu-mi place , acum cand am revenit pe forum... ( ca am fost ocupat cu pescuitul .. evident ) sa vad iar numai prostii pe forum.Fir intins !
Memorat

\\\\\\\"Cand esti convins ca iti place pescuitul , devii preocupat\\\\\\\"
pogonel
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #54 : Sâmbătă 14 Decembrie 2013, 21:04:01 »

unde gasesc un loc bun de pescuit in zona Adjud?
Memorat
dorint
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #55 : Duminică 15 Decembrie 2013, 10:53:43 »

Pe Siret Wink Noroc
Memorat
Pagini: 1 2 [3]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.041 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Vineri 20 Octombrie 2017, 11:20:31
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.