Prieteni Pescari

AJVPS Iasi

Sâmbătă 25 Noiembrie 2017, 11:51:06 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: AJVPS Iasi  (Citit de 8060 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: iasi

« : Vineri 06 Iulie 2007, 20:29:11 »

am auzit niste zvonuri si vreau sa mi se confirme de catre cei ce au patit:
1 se fac cotroale pe jijia(zona victoria cotu-morii sculeni)si se spune ca nu ar fi voie cu permise PP
2 se fac controale pe prut(zona golaesti dintr-o sursa, zona opriseni prisacani, alta sursa),uneori de catre d-nul Mindru in persoana, se taie pripoane(discutabil, din doua motive:1pe prut pripoanele sunt legale, si 2, d-nul Mindru este recunoscut ca unul dintre cei mai activi pescari la pripon in judet),iar pe cei cu permis PP ii verifica daca au mai mult de doua scule, si mai mult de doua cirlige pe scula.am inteles ca s-a lasat si cu confiscari de scule si peste de la cei ce nu aveau permis
as vrea din start sa se discute doar la subiect, doar de cei ce au fost martori la astfel de evenimente, urmind ca polemicile inutile sa fie sterse imediat de un moderator(teodor/receptie)
va multumesc
P.S. mentionez ca nu sunt impotriva controalelor, din contra, doresc doar sa stiu daca toata lumea are parte de acelas tratament
« Ultima modificare: Vineri 06 Iulie 2007, 20:33:39 de către oby 1 » Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Luni 03 Septembrie 2007, 15:53:10 »

a mai auzit cineva  de aceste controale? sau doar oleaca de praf in ochi?
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #2 : Luni 03 Septembrie 2007, 16:03:37 »

de cind pescuiesc nu am vazut la ochi un control de la ajvps sau din alta parte, mediu sau altii abilitati(in afara de cei de la pp)
Memorat
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Luni 03 Septembrie 2007, 16:07:13 »

banuiam eu....
 am trecut  pe la magazinul Ajvps( eram prin zona.. si am vrut sa vad ce mai au...) : au ramas la fel, ca atitudine,  marfa..... am avut  discutie ff interesanta:" daca e urgenta,adica daca e pt vanatori  suntem.. daca nu abia luni", si asta printre alte  chestii.
 sper sa dispara cat mai repede de pe harta romaniei.! Suparat
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Luni 03 Septembrie 2007, 17:34:08 »

in primul rind nu e magazinul AJVPS-ului!in al doilea rind ca marfa sta destul de binisor,poate nu te-ai uitat tu atent.......in fine.in ceea ce priveste atitudinea cred ca esti totalmente subiectiv.il cunosc bine pe domnul Puiu si este un om super.parerea mea!
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Luni 03 Septembrie 2007, 17:39:26 »

era o d-na. subiectiv sunt, categoric!!
 i-am cerut o struna" de caliate" mi-a zis ca le-a terminat pe cele de 7 mii ... niste rotative, canci,  un anume fir,canci la fel,  niste cartuse pt un domn , de alaturi.. idem..... da na poate am cerut si eu si ala fix ce tocmai  terminasera.  Wink
 magazinul ".." o fi no fi... impresia asta o da....
 oricum raman la parerea mea: sa dispara , sa apara altii care sa isi faca treaba.( ajvps-ul; magazinul poate sa ramana ca oricum nu-s client fidel  de-al lor- oferta este  prea multa.am de unde lua ce-mi trebe)
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Luni 03 Septembrie 2007, 17:58:16 »

Doamna e sotia !si este o doamna intr-adevar.marfa de calitate este si nu ma gindeam la strune cind ziceam asta .ma gindeam la ceva voblere(Rapala,Cozma Strike pro etc),mulinete si lansete .restul sa fie de umplutura Risete
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
gene3004
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Luni 03 Septembrie 2007, 18:01:39 »

ok. poate  am prins-o eu intr-o toana proasta... desi o doamna stie sa treaca peste ele. m-am uitat la voblere le-am vazut. au exact ce spui tu : cozma,rapala si  strike pro. daca ar fi sa cumpar voblere la fel  as gasi destul de nesatifacatoare gama ( de la fiecare producator).. dar  hai sa trecem peste asta. am avut o zi prea buna ca sa mi-o stric acuma Rinjet
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.04 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Duminică 19 Noiembrie 2017, 18:54:54
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.