Prieteni Pescari

Actiunea de ecologizare "Salvati Prutul" - 25 noiembrie 2007

Joi 21 Septembrie 2017, 22:41:35 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Actiunea de ecologizare "Salvati Prutul" - 25 noiembrie 2007  (Citit de 75356 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: IASI

« Răspunde #180 : Luni 26 Noiembrie 2007, 15:05:29 »

nu inteleg carcotasii de mai sus.
 oare chiar nu am inteles care a fost scopul actiunii noastre???
 cred ca exista un termen putin inteles de unii si anume VOLUNTARIAT.
 pacat de unele comentarii si mai ales de carcoteli intre noi.alegerile au fost aseara.oare doreste careva acces la putere??
 stiti ce mi/au spus azi elevii??
 "cand mai mergem?"
 si cred ca alte comentarii sunt inutile si poate invatam si noi adultii de la ei.
 eu personal recunosc ca am ce invata de la ei si sper ca si reciproc
Memorat
alex89
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #181 : Luni 26 Noiembrie 2007, 19:43:09 »

Din punctul meu de vedere si al colegilor, actiunea de ecologizare "Salvati Prutu" a reprezentat un adevarat succes.Faptul ca s-a putut organiza un asemenea eveniment si faptu ca toti ne-am oferit voluntari reprezinta un lucru de apreciat.Sper doar ca si acei oameni din sat care ne-au considerat gunoieri, sau care au avut relatari de genul:"trebuia sa faca cineva si asta","bravo voua ca ati venit sa curatati";sa inteleaga ceva din acest eveniment si anume ca nu totdeauna va fi cineva sa faca curatenie in locul lor.Am cateva poze pe care as dori dori sa le incarc.[diverse lucruri gasite]. O seara placuta tuturor!
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #182 : Luni 26 Noiembrie 2007, 21:42:37 »

multumesc mult alex.
 ati fost mari si sper sa continuam impreuna
Memorat
Galusca Adrian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: BACAU

« Răspunde #183 : Luni 26 Noiembrie 2007, 21:54:25 »

SALUTARE LA TOATA LUMEA ! in primul rind as vrea sa le spun tuturor, in numele celor care au participat la acesta actiune de la C.R.E., ca a fost o placere sa fim alaturide voi, si sa va multumim pt sprijinul acordat in urma PROBLEMELOR aparute. daca pe o parte dintre voi am avut placerea sa-i cunosc la Paradisul Verde, pe ceilalti pe forum, iar pe altii la aceasta actiune, pe o scara de la 1 la 200 nota mea este 200++++++.  Aplauze Aplauze Aplauze. cineva dadea o nota de 7, parerea mea, daca tinem cont de faptul ca este pirima actiune de acest fel, meritati o nota mai mare doar pt faptul ca ati gindit asa ceva, ce sa mai zic, ca ati si pus in practica si a iesit (zic eu) foarte bine.

in alta ordine de idei, daca are cineva poze cu nefericitul incident il rog sa mi le trimita si mie.   ady_galu@yahoo.com
Memorat

FISHING IS LIFE.
The rest just details !

0745302958
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #184 : Luni 26 Noiembrie 2007, 21:57:39 »

te referi la nefericitul incendiu??
 cred ca nimeni nu a fost atat de cinic incat sa pozeze.norocul a fost ca am fost in urma ta si ca stingatorul a functionat.

Memorat
Galusca Adrian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #185 : Luni 26 Noiembrie 2007, 22:07:04 »

da ontradevar am uitat sa MULTUMESC PT INTERVENTIA CU STINGATORUL care sincer sa fiu nici nu am mai vazut de unde, cine a venit cu el. in urma acestui incident am hotarit sa avem in masina permanent un stingator mare (sper sa nu ne mai trebuiasca)  nu se stie cine are nevoie de el. inca o data multumesc.
Memorat

FISHING IS LIFE.
The rest just details !

0745302958
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #186 : Luni 26 Noiembrie 2007, 22:38:16 »

nu ai pt ce.il ofeream oricui si cred ca toti am fi facut la fel.

Postat pe:: Luni 26 Noiembrie 2007, 22:17:58

o intrebare pt jonah:
 am incercat sa deduc cine sunt utecistii de ieri si cu tot efortul nu am reusit.
 sa ne simtim toti cei care avem o varsta??
 daca a fost o gluma e prea fina ironia si pur si simplu nu am inteles/o.
 daca a fost o mica rautate,a fost gratuita.
 o seara buna
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #187 : Luni 26 Noiembrie 2007, 22:41:12 »

o seara buna si tie Cristi! a fost clar o mica rautate! nu ma pot abtine ,sint incurabil  Love
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #188 : Luni 26 Noiembrie 2007, 22:51:07 »

am inteles dar totusi care e cauza???
 am gresit cu ceva fata de tine?
 numai bine
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #189 : Luni 26 Noiembrie 2007, 23:02:01 »

nici vorba ! nu ai gresit cu nimic ! vreau sa felicit pe toata lumea pentru actiune   Aplauze  Aplauze.de abia acum imi pare rau ca nu am facut mai multe eforturi ca sa pot fi si eu prezent  Jenat  in fine !
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #190 : Luni 26 Noiembrie 2007, 23:19:11 »

te referi la nefericitul incendiu??
 cred ca nimeni nu a fost atat de cinic incat sa pozeze.norocul a fost ca am fost in urma ta si ca stingatorul a functionat.

Cris ti-am ramas dator cu un stingator, sa fixam o intalnire cand ai timp, sa-ti dam unul nou, este deja cumparat ( face cinste Prieteni Pescari ).

Adriane, cum era, daca in loc sa-ti aduc stingatorul, ati ziceam: mai lasa sa arda cateva secunde pana focalizeaza aparatul  Risete

Nu a facut nimeni poze, mai era cineva cu un aparat la el in masina noastra, dar probabil ca a fost "luat de val".
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
radu_bug
Salau
Deconectat Deconectat

viel spaβ

« Răspunde #191 : Marți 27 Noiembrie 2007, 09:46:53 »

Salut sunt Marius din Bacau si am fost ieri la actiune. Ma bucur k a iesit bine, problema este k pescarii de pe balta au acum un motiv in plus sa spuna LASA K VIN ECOLOGISTII SA STRANGA DUPA MINE. Nu am vazut unul, si erau destui, sa lase putin lanseta si sa ia un gunoi sa il puna in sac, chiar daca eram la 1 metru in spatele lor. Se vede k nu ii intereseaza decat sacosa plina de peste. Ma intreb cati dintre cei de pe balta au eliberat vreodata un peste. sincer nici nu vreau sa aud raspunsul. Oricum, apreciez intentia celor prezenti si sper sa ne reintalnim, poate la o actiune, la o partida de pescuit, sau chiar la o bere.
. cum sa elibereze? cind el statea cu 3 strapi de 300-400 gr in juvelnic si parca se mandrea cu ei cind strangeam gunoaiele de langa el . pacat ca nu era nimeni cu aparatul sa-l pozeze si sa-l laude pt captura si sa-i promita ca o sa apara intr-o publicatie  Rinjet
Memorat
EugenM
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Pescar Hoinar

« Răspunde #192 : Marți 27 Noiembrie 2007, 11:53:51 »

Am avut ocazia sa vedem o trasatura urmata de un drill finalizat cu o mreana de peste 1.5 kg.. Rinjet
Memorat

Musei Eugen, museieugen@yahoo.com
Tel:0745955292;
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #193 : Marți 27 Noiembrie 2007, 13:44:40 »

azi a aparut articolul in ziaruldeiasi in pag 7.
 din pacate calitatea pozelor este...
 ma rog este f bine si asa.f importanta e intentia si mai ales faptul ca presa locala si nationala a stiut de noi(am fost si la stirile tvr1)
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #194 : Sâmbătă 26 Ianuarie 2008, 22:48:58 »

azi am constatat cam cu ce pescari avem de a face,toata mizeria care s-a strans pe 25 noiembrie e la loc chiar in unele locuri e si mai..
Memorat
Galusca Adrian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #195 : Duminică 27 Ianuarie 2008, 01:18:16 »

astia sint oamenii. desi omul este considerat cel mai inteligent animal, se pare ca la unii nu prea ajuta cu nimic. SA LE FIE RUSINE !!!! Suparat Suparat Suparat
Memorat

FISHING IS LIFE.
The rest just details !

0745302958
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #196 : Duminică 27 Ianuarie 2008, 09:18:28 »

ieri am batut o mare parte din zona ecologizata pe 25 nov.
 vreau sa mentionez ca cea mai mare parte din mizerie este facuta de satenii din bosia.pur si simplu considera zona prutului ca o groapa proprie de gunoi.bravos primarului si politiei rurale ca au grija de acest lucru.
 dezastrul major este in zona insulei de la bosia(exact una din zonele curatate cu mare greu de noi ).
 oare garda de mediu poate face ceva??dar la modul practic si nu pe hartie..... Cum?
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #197 : Sâmbătă 28 Iunie 2008, 22:29:13 »

profitand de faptul ca d-ul crap nu se inghesuia la mancare am reusit sa strang un sac de peturi si alte ambalaje lasate de difersi indivizi pe malul prutului.cu deosebit respect va invit sa-mi urmati exemplul .
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #198 : Marți 01 Iulie 2008, 08:20:10 »

Exemplul tau chiar merita urmat.
Daca fiecare dintre noi am face acest lucru, Prutul ar deveni rapid un loc mai curat, mai placut si pe o zona mult mai intinsa.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #199 : Marți 01 Iulie 2008, 10:29:46 »

Teodor,din pacate unii dintre noi sunt mult prea ocupati cu alte cele mai importante decat ecologizarea prutului.ma uitam deunazi pe pozele facute pe 25 nov si "admiram" cum caram sacii pe digul aval de podul de la ungheni.pare acum mult prea mult timp.
  ce a facut gelu,fac si eu aproape mereu dar din pacate unora nu le pasa,au lucruri mai importante de realizat.vara este f greu de reluat ce am facut pe 25 nov dar sper din toata inima sa reeditam la toamna.pana atunci poate punem fiecare un sac in portbagaj si luam macar peturile si dozele de bere ale manelistilor
Memorat
Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.047 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 12 Iulie 2017, 15:14:43
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.