Prieteni Pescari

Actiunea de ecologizare "Salvati Prutul" - 25 noiembrie 2007

Luni 25 Septembrie 2017, 02:09:14 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: 1 ... 9 10 [11]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Actiunea de ecologizare "Salvati Prutul" - 25 noiembrie 2007  (Citit de 75486 ori)
0 Utilizatori și 1 Vizitator pe acest subiect.
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Frankfurt,Hessen,De

« Răspunde #200 : Miercuri 02 Iulie 2008, 20:42:03 »

I'm back... pai eu propun altceva.Stabilim toti o sambata sau duminica si mergem la Prut la curatenie.Pun la dispozitie 2 masini ,una e Van unde sa bagam sacii cu gunoi, cumpar sacii si ce-o mai trebui si dau si berea si micii la sfarsit pentru toata lumea.Platesc si benzina sau motorina celor care vor sa vina cu masinile proprii.Se pot face multe doar sa vrei....

Stima si fire intinse!!!
Memorat
Teodor
Salau
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #201 : Miercuri 02 Iulie 2008, 21:13:41 »

pana atunci poate punem fiecare un sac in portbagaj si luam macar peturile si dozele de bere ale manelistilor
Pai la asta ma gindeam.
Daca iubim cu adevarat Prut-ul si pescuitul, nu cred ca o sa ne fie greu sa facem asa ceva.
Memorat

"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #202 : Miercuri 02 Iulie 2008, 21:23:14 »

adi_lupu, multumim si te asteptam cu oferta dupa ce cad frunzele, pt ca actiunea sa fie cu adevarat reusita Aplauze
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #203 : Miercuri 02 Iulie 2008, 21:26:02 »

Oricand oferta ramane valabila...
Memorat
Galusca Adrian
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: BACAU

« Răspunde #204 : Miercuri 02 Iulie 2008, 21:41:46 »

I'm back... pai eu propun altceva.Stabilim toti o sambata sau duminica si mergem la Prut la curatenie.Pun la dispozitie 2 masini ,una e Van unde sa bagam sacii cu gunoi, cumpar sacii si ce-o mai trebui si dau si berea si micii la sfarsit pentru toata lumea.Platesc si benzina sau motorina celor care vor sa vina cu masinile proprii.Se pot face multe doar sa vrei....

Stima si fire intinse!!!

asa iubitor de natura merita tot RESPECTUL !!!  Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze Aplauze
Memorat

FISHING IS LIFE.
The rest just details !

0745302958
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #205 : Miercuri 02 Iulie 2008, 21:47:40 »

Numai c-o sa facem o modificare.In toamna o sa schimbam micii cu friptura si berea cu o palincuta  Rinjet
Memorat
oby 1
Rechin
Deconectat Deconectat

Localitatea: iasi

« Răspunde #206 : Miercuri 02 Iulie 2008, 21:55:03 »

mai bine ceai si poate un vinulet fiert Cafea
speram ca anul asta sa fim mai multi pescari  ca anul trecut Rugaciune
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
bingogabi
Salau
Deconectat Deconectat

« Răspunde #207 : Miercuri 02 Iulie 2008, 21:56:48 »

mai bine ceai si poate un vinulet fiert

Mai faci si mofturi... Cafea
Memorat

Inainte de a vedea paiul din ochiul meu, uita-te la barna din ochiul tau !
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #208 : Miercuri 02 Iulie 2008, 22:02:00 »

Ideea in sine e importanta si actiunea.Apoi cu ce-o "condimentam" se va vedea.Cum eu nu prea sunt de acord cu alcoolul pe balta ,ceaiul merge de minune...
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #209 : Miercuri 02 Iulie 2008, 22:08:54 »

,,nu lasa pe maine ce poti face azi''suna un proverb ...o data pe an nu e suficient sa aiba loc o astfel de actiune .cand spui ca astepti sa cada frunzele ,astepti sa mai mascheze din mizerie.daca iubesti natura asta o ai in sange si nu astepti pe nimeni sa te invite la astfel de actiuni .sunt persoane care bifezeaza cate o interventie pe topic si atat si cred ca e suficient .pentru mine cred ca e bine sa lasi locul curat in care ai pescuit si tot e ceva iar dac mai convingi si pe altcineva sa repete gestul chiar e o performanta
Memorat
adi_lupu
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #210 : Marți 22 Iulie 2008, 10:34:58 »

Mda.... Pling
Memorat
exu...
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: ora exacta

« Răspunde #211 : Sâmbătă 26 Iulie 2008, 19:01:41 »

De asta ce stiti???...
scz daca n'a picat cum trebuia, da' o muta frun moderator daca e cazu'...
Memorat

Imi plac pestele;)
aligaby
Administrator
*
Deconectat Deconectat

pestele doar ... cu mujdei

« Răspunde #212 : Duminică 27 Iulie 2008, 14:26:36 »

S-a anuntat si aici: http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/topic,1083.0/ despre aceasta asociatie, dar se pare ca nu prea exista opinii in aceasta directie ...
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #213 : Duminică 27 Iulie 2008, 18:15:55 »

daca prind asa ceva pe prut cred ca pot fi in stare de orice...cred ca trebuie sa caut un avocat bun
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: IASI

« Răspunde #214 : Duminică 21 Septembrie 2008, 22:39:55 »

Cand incepem planul pt toamna aceasta???Eu vin cu salubris si cu macar 20 de elevi.
 Propun sa montam cate un butoi pt gunoi(cum sunt cele de pe bucium) la cate 500 de m.Poate astfel mai reusim sa responsabilizam o parte din colegii nostri....

Postat pe:: Marți 16 Septembrie 2008, 14:45:01

Au trecut cateva zile de la ult mesaj in acest topic si vad ca a starnit numeroase discutii.Probabil ca    exista aspecte mult mult mai importante.
Memorat
jonah
Rechin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #215 : Luni 22 Septembrie 2008, 09:12:41 »

poate mai are lumea de pus zacusca sau de pregatit copiii pentru scoala! sau poate de pus muraturi...cine stie !! Cum?
Memorat

Singur pot fi și printre oameni
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #216 : Luni 29 Septembrie 2008, 23:01:04 »

Va propun o pagina extrem de interesanta: [ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
 cred ca putem colabora cu acest ong pentru nevoile noastre viitoare.
 seara asta este o campanie de strangere de fonduri pentru diverse actiuni de ecologizare.
 o seara buna.
Memorat
cris36
Biban
Deconectat Deconectat

« Răspunde #217 : Duminică 20 Septembrie 2009, 20:39:30 »

Revin dupa mult timp cu un articol excelent.Ma mira faptul ca nu s-a incercat ceva atat de simplu pana acum.Poate astfel se va stopa poluarea naturii de catre bautorii de noroc si burger.
  sper sa semnam cat mai multi petitia.

Citat
Bani contra PET, până la finalul anului

* Autor: Cristina Sbîrn
* Data: 20 sep 2009

Dacă românii nu pot fi convinși să recicleze deșeurile, ministerul mediului s-a gândit să mai facă o încercare, de data aceasta oferind stimulente în bani pentru fiecare PET reciclat.

Astfel, ministrul de resort Nicolae Nemirschi a declarat că până la finalul anului ar putea introduce garanția pentru returnarea PET-urilor în magazine, proiectul urmând să fie aplicat pentru început în hipermarketuri, deoarece aceste unități comerciale au o capacitate de stocare consistentă

"Este nevoie, pentru că lucrurile au scăpat deja de sub control privind colectarea selectivă, în sensul că nu se face (...) Oamenii s-au obișnuit cu taxa pentru pungi, dar pentru PET-uri va fi o garanție de returnare (...) Taxa există în unele țări precum Olanda sau Germania și este, de fapt, o garanție de returnare în valoare de 15 până la 25 de cenți", a spus Nicolae Nemirschi.
...

Postat pe:: Duminică 20 Septembrie 2009, 20:31:28

poate de acum inainte merita cu adevarat sa desfasuram o actiune de ecologizare pe prut.
 am fost ieri intr/o zona extrem de salbatica a prutului (drum rau,distanta mare masina zgariata) dar totusi am vazut cateva noroace,bucegiuri,burgeruri si alte asemenea.

« Ultima modificare: Marți 22 Septembrie 2009, 08:00:38 de către Teodor » Memorat
Pagini: 1 ... 9 10 [11]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.042 secunde cu 25 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Luni 27 Februarie 2017, 13:46:41
Copyright © 2006-2017 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.