Prieteni Pescari

Stauceni - Botosani

Miercuri 14 Noiembrie 2018, 09:32:30 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îți creezi un cont.
Ai pierdut sau nu ai primit emailul care conține codul de activare al contului?
Noutăți: Vrei sa devii membru al Asociatiei Prieteni Pescari ... detalii

Pagina principală   Caută Calendar Creează un cont  
Pagini: [1]   In jos
  Imprimă  
Autor Subiect: Stauceni - Botosani  (Citit de 7755 ori)
0 Utilizatori și 2 Vizitatori pe acest subiect.
chimy22
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« : Luni 27 August 2007, 21:13:46 »

am fost duminica 26 august cu doi prieteni la o balta din botosani.Am avut o combinatie cu un barosan de acolo care ne-a spus ca nici macar primarul nu este lasat sa mearga acolo.intradevar mult peste Shocked.Sarea ctenul ,ziceai ca-i delfin Risete.am prins crap numa la 1-2kile si 2 cteni:unu la 2 kile jumate,si celalalt la 1kil jumate.in total am prins numai eu 12 kile.impreuna cu ceilalti 2 prieteni si baietasul care ne-a facut combinatia am prins in jur de 35 -40 kile de peste frumos.dar a venit si dezamagirea .am scapat un cten de vreo 3 kile .in momentul cand am tras lanseta a sarit intr-un stil ca m-aam speriat.l-am adus pana la mal dar nu vroia sa intre in mingioc.a sarit o data  in sus ,s-a zvarcolit si dus afost Pling.asta este.oricum este cea mai buna partida de cand pescuiesc.fir intins
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Gen: Bărbat
Localitatea: Iasi

« Răspunde #1 : Luni 27 August 2007, 21:25:54 »

daca spui si cum se numea balta e totul k.
Memorat
chimy22
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Luni 27 August 2007, 21:39:55 »

sincer nu stiu . chiar imi pare rau ca nu l-am intrebat dar v-am spus ca e foarte greu sa pescuiesti acolo.
Memorat
geluiasi
Biban
Deconectat Deconectat

Localitatea: Iasi

« Răspunde #3 : Luni 27 August 2007, 23:20:34 »

am intrebat ca si eu am fost la niste balti cu statut aparte din jud. botosani si eram curis daca nu ai fost la una dintre ele
Memorat
chimy22
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Marți 28 August 2007, 19:48:42 »

se cheama stauceni e in satul stauceni .am intrebat azi pe baiatul care este de acolo
Memorat
chimy22
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Marți 09 Octombrie 2007, 18:20:18 »

acuma 2 saptamani tata a fost la varul sau care sta in satul bratuleni(cum ajungi la metro este o strada facuta noua care duce prin sat si este legatura cu satul miroslava)si s-au hotarat sa mearga cu crasnicu la bahlui .pe la ora 21 ,spre surprinderea lor au scos crasnicu dinb apa si au dat peste un somn de vreo 2 kile.va dati seama cum a aruncat tata crasnicu cu tot cu somn direct pe mal in capu lu varu-su.stiu ca multi nu o sa creada si sunt de acord pentru ca nici mie nu mi-a venit a crede pana nu am fost a doua zi si l-am vazut.sigur de mult nu s-a mai auzit somn in bahlui ,poate niciodata.
Memorat
marcel gheorghita
Salau
Deconectat Deconectat

never give up...keep on trying...

« Răspunde #6 : Marți 09 Octombrie 2007, 19:27:14 »

Intr-adevar, la Stauceni e una din cele mai bogate ferma piscicole din Botosani. Probabil si datorita faptului ca dl.Antohi - patronul fermei, nu permite nimanui accesul pe balta (acu vreo 3 ani firma mea a facut o lucrare pt. el si seful, fiind pescar, i-a cerut permisiunea sa pescuiasca pe balta, fara a lua pestele...a doua zi a venit dl.Antohi cu un sac de novac si i l-a dat, numai sa nu-l lase pe balta). Cu multi ani in urma, cand am avut posibilitatea sa pescuiesc, tot printr-o "combinatie", pe aceasta balta, am facut una din cele mai frumoase partide la stationar...si ce biban frumos am luat la rama acolo, ehe....Acum sa dea voie pe balta, sa vezi ce concurs ar iesi, mai ales ca are si salau...
Memorat

[ Doar membrii inregistrati pot accesa link-urile. Creare cont sau Autentificare ]
adrian89
Oblete
**
Deconectat Deconectat

Localitatea: Suceava

« Răspunde #7 : Vineri 31 August 2012, 12:52:48 »

Pareri , impresii , sugestii
Memorat

Traim in Romania ! Si atat !
Dakul
Alevin
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Miercuri 06 Martie 2013, 12:00:29 »

Salut!Am fost anul trecut de doua ori la Stauceni odata prin septembrie odata prin noiembrie.La prima partida(de 24 H) am prins 18 carasi frumosi dar din pacate nici un crap vestit de Stauceni.Carasii i-am luat cu doua feedere iar la celelalte 3 lansete am folosit boaba(cu mai multe arome) si srot.La srot am luat cel mai frumos caras.A doua partida(12H) esec total 12 ore ,1 caras la feeder si o ploaie buna.Oricum nu ma las si am sa mai incerc luna viitoare.Fir intins sa AVETI
Memorat
Pagini: [1]   In sus
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!
Pagină creată în 0.067 secunde cu 24 cereri.

Google a vizitat aceasta pagina Miercuri 31 Octombrie 2018, 12:38:59
Copyright © 2006-2018 Prieteni Pescari
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.